MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

4 липня – головне за день

04.07.2022   
ХПГ-інформ
МОЗ України нарешті отримало препарат «Spinraza», ліки для дітей, що хворіють на спінальну м’язову атрофію; у тимчасово окупованому Мелітополі російські загарбники погрожують відбирати у батьків дітей, що не навчаються в школі за російською програмою; Маріуполь залишився без лікарів – коротко про важливе.

Фото: AnnGaysorn, Shutterstock

• Міністерство охорони здоров'я України нарешті отримало препарат «Spinraza», ліки для дітей, що хворіють на СМА, спінальну м’язову атрофію – одне з найбільш розповсюджених орфанних захворювань. На нього хворіє один новонароджений із шести-десяти тисяч. Одна людина з сорока є носієм генної похибки. «Тринадцять лікарень отримали понад 150 флаконів ліків “Spinraza”, – йдеться на сайті МОЗ. – Це один із трьох наявних у світі препаратів, що застосовуються під час терапії дітей зі спінальною м’язовою атрофією. Також, цей препарат називають “найдорожчою ін’єкцією” у світі, оскільки один його флакон коштує понад 100 000 доларів». СМА є найбільш поширеною генетичною причиною смерті дітей. В Україні хворих малюків понад 200. Хворий повинен застосовувати препарат «Spinraza» протягом усього життя. 

• В тимчасово окупованому Мелітополі російські загарбники погрожують відбирати у батьків дітей, що не навчаються в школі за російською програмою, заявив у ефірі національного телемарафону мер Мелітополя Іван Федоров. «Останні два тижні рашисти чітко декларують свої наміри, що ті батьки, які не віддають своїх дітей до школи, яку намагаються організувати рашисти, то у них будуть забирати батьківські права», – розовів Федоров.

• Маріуполь залишився без лікарів, повідомляє радник маріупольського мера Петро Андрющенко у своєму телеграм-каналі: «В Маріуполі працював московський десант окупантів в білих халатах в кількості 17 людей. Від сьогодні вони відправлені додому. Власних маріупольських лікарів не було і до того. Тобто можна констатувати, що з сьогоднішнього дня медицинської допомоги в Маріуполі немає».

• П’ять мільйонів осіб може втратити Україна через неповернення біженців, вважає директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи Елла Лібанова. Про це вона розповіла в інтерв’ю Суспільному. «Виїхали не просто міські жительки, а переважно мешканки Києва і Харкова. За даними німецьких фахівців, 70% жінок мають вищу освіту, не набагато меншу цифру дає Варшавський університет, там 2/3 мають вищу освіту. Тобто це фантастично високий рівень освіти. Я не переоцінюю значення вищої освіти, але попри все вона принаймні свідчить про здатність людини навчатися. І якщо жінка, маючи вищу освіту, не може собі знайти роботу за спеціальністю, вона просто навчиться іншої спеціальності. Тим більше, що влада всіх європейських країн робить все можливе, щоб допомогти працевлаштуватися. Це така критична передумова прийняття рішення. Коли мене питають про можливі обсяги неповернення, часто дивуються амплітуді. Може бути ситуація, коли ми втратимо десь 500–600 тис., це дуже багато, але за найгіршим сценарієм я боюсь, що ми можемо втратити мільйонів п'ять».

• З окупованої частини Харківської області сьогодні вдалося евакуювати понад 800 осіб, повідомляє Борівська селищна рада. Евакуація відбувалася через через печенізьку дамбу. «Щопонеділка евакуація стає все складнішою через обстріли в цьому районі. Проте протягом шести проведених евакуацій жодна людина з числа евакуйованих не постраждала завдяки злагодженій роботі волонтерів, силовиків, органів влади та гарній підготовці до евакуації самих мешканців. Чи будуть можливими наступні евакуації, невідомо, все залежить від безпекової ситуації та поведінки росіян»,   –  йдеться в повідомленні.

 Поділитися