MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

6 липня – головне за день

06.07.2022   
ХПГ-інформ
Ракета знищила центральний корпус Харківського педагогічного університету ім. Сковороди на 50%; порушено 46 справ щодо злочинів, учинених російськими військовими проти журналістів; у Херсоні окупанти вимагають у родичів затриманих людей погоджуватися на паспорт рф "в обмін" на свободу рідних – коротко про важливе.

Зруйнований російською ракетою корпус Харківського педагогічного університету, фото: Суспільне

• Російська армія вночі проти 6 липня обстріляла Харківський педагогічний університет ім. Сковороди, повідомляє Суспільне. Загинув сорокарічний сторож. У центральному корпусі на вулиці Валентинівській обвалилися три поверхи, в інших – вибито вікна. «Постраждали основні інфраструктурні об’єкти нашого університету. Перш за все, це сам навчальний комплекс імені Івана Прокопенка. Тут постраждали наукова бібліотека, музей університету, редакція газети "Вчитель", ректорський відділ і український мовно-літературний факультет імені Григорія Квітки-Основ’яненка. І, звичайно, вибуховою хвилею зачеплені інші корпуси нашого університету, вибиті вікна, руйнація достатньо серйозна», – цитують журналісти ректора Харківського національного педагогічного університету ім. Сковороди Юрія Бойчука. Він заявив, що центральний корпус зруйнований на 50%. Також спочатку повідомлялося про знищення пам’ятника Григорію Сковороді. Але згодом монумент, майже цілий, знайшли під завалами. 

• Порушено 46 справ щодо злочинів, учинених російськими військовими проти журналістів,  повідомили в Міністерстві внутрішніх справ.«У тому числі за фактами  загибелі 29, поранення 15 та викрадення 11 представників ЗМІ, з яких 31 передано за підслідністю до органів СБУ», – розповіла речниця МВС Альона Матвєєва.

• У Херсонській області окупанти шантажем примушують містян отримувати паспорти рф. Про це написав керівник виконавчого апарату Херсонської облради Юрій Соболевський: «Паспорти рф нав’зують скрізь де тільки можна. Аж до того, що вимагають у родичів затриманих людей писати відповідні заяви "в обмін" на їхню свободу. Все це супроводжується найпотужнішою пропагандистською обробкою населення за допомогою телебачення, радіо, телеграм каналів, друкованих видань».

 Поділитися