MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

5 липня – головне за день

05.07.2022   
ХПГ-інформ
У Червоному Хресті кажуть, що комунікують із полоненими захисниками «Азовсталі»; апеляційний суд заборонив діяльність Комуністичної партії України; 44 дитини повернули з тимчасово окупованих територій та рф до України; Зеленський звернувся до Генштабу з вимогою доповісти йому про ситуацію із необхідністю отримувати спецдозволи для поїздок Україною чоловікам призовного віку – коротко про важливе.

• Міжнародний комітет Червоного Хреста комунікує з полоненими захисниками «Азовсталі», заявив у інтерв’ю Суспільному речник МКЧХ в Україні Олександр Власенко. Втім, відомості про візити до полонених є конфіденційними, адже витік інформації може вплинути на роботу Червоного Хреста. «Ми намагаємося, щоб ми мали ці регулярні візити. І щоб ці візити були до всіх, згідно з нашими правилами. Наші правила передбачають конфіденційний діалог з тими людьми, які там знаходяться. Це не обов'язково віч-на-віч. Це може бути десять людей, двадцять, тридцять. Але без присутності представників адміністрації того закладу, де вони є», – сказав він. Червоний Хрест контролює умови і стан військовополонених у місцях їх утримання, підкреслив Власенко. Нагадаємо, вчора рідні українських військовополонених розповіли, що захисникам «Азовсталі» під час складання зброї були обіцяні візити Червоного Хреста двічі на тиждень. Цих вимог, заявили вони, російська сторона не дотримується.

• Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду заборонила діяльність Комуністичної партії України. «Майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави», – йдеться в повідомленні на сайті суду.

• 44 дитини повернули з тимчасово окупованих територій та рф до України, повідомляють у Мінреінтеграції. «Більшість із повернутих – діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, – йдеться в повідомленні. – Наразі Мінреінтеграції розробило спеціальний алгоритм – як слід поводитись, якщо вам стало відомо про незаконне переміщення дитини-сироти на ТОТ або до рф. Крім того, Уряд розробляє зміни до механізму усиновлення дітей під час воєнного стану. Це допоможе маленьким українцям, які втратили батьків, знайти нову родину та відчувати захист і турботу».

• Президент Володимир Зеленський звернувся до Генштабу з вимогою доповісти йому про ситуацію щодо необхідності отримувати спецдозволи для поїздок Україною чоловікам призовного віку. «Я бачу, що є різні оцінки такого рішення, є нерозуміння та навіть обурення в суспільстві. Я доручив міністру оборони, начальнику Генштабу і Головнокомандувачу ЗСУ доповісти мені всі деталі під час завтрашнього чергового засідання Ставки Головнокомандуючого... Прошу надалі Генеральний штаб не ухвалювати без мене подібних рішень» – цитує Зеленського УНІАН.
 

 Поділитися