MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

У «ДНР» трьох іноземців засудили до стратиЗахисників «Азовсталі» тримають у переповненому СІЗО – Катерина Прокопенко Amnesty International: українські військові з «Азовсталі» повинні мати доступ до Міжнародного Червоного ХрестаГарнізон «Маріуполь» виконав бойове завдання: з «Азовсталі» евакуювали 53 важкопоранених військовослужбовцівТривають перемовини щодо евакуації тяжкопоранених з «Азовсталі» – ВерещукДе мама Аліси?З «Азовсталі» евакуювали жінок і дітей. Що буде з українськими військовими?Сотня врятованих з «Азовсталі» маріупольців вже у Запоріжжі. Окупанти штурмують заводМаріуполь: Із бомбосховищ «Азовсталі» сьогодні врятували 100 осіб«Азовсталь» продовжують обстрілюватиУкраїна вимагає від рф створення термінового гуманітарного коридору з «Азовсталі»«Так виглядає пекло на землі» – російські окупанти обстрілюють «Азовсталь» надважкими бомбамиУ Маріуполі працюють російські мобільні крематорії – міська радаМаріуполь: окупанти визнали вбивство майже сотні людей у цивільному одязіОксана Стоміна: Це — середньовічна жорстокість, помножена на сучасні можливості й нездорові, хворобливо-маніякальні амбіціїМаріуполь: про захисників, мирних мешканців та окупантів П’ять тисяч маріупольців загинули за 27 днів осади – Офіс президентаУ Маріупольському драматичному театрі загинуло щонайменше 300 осіб – міськрадаРосіяни розпочали в Маріуполі примусову депортаціюУ Маріуполі російські окупанти скинули авіабомбу на Драматичний театр

У так званій «ДНР» помер полонений британський волонтер

15.07.2022   
ХПГ-інформ
45-річний британський волонтер із некомерційної організації Presidium Network Пол Урі потрапив у полон наприкінці квітня. Бойовики з «ДНР» назвали його «найманцем» попри те, що він займався гуманітарними питаннями. Чоловік хворів на діабет і потребував інсуліну.

45-річний британський волонтер із некомерційної організації Presidium Network Пол Урі потрапив у полон наприкінці квітня. Бойовики з «ДНР» назвали його «найманцем» попри те, що він займався гуманітарними питаннями. Чоловік хворів на діабет і потребував інсуліну.

Пол Урі, фото: Радіо Свобода

Про смерть Пола Урі, британського волонтера, якого 25 квітня взяли в полон російські війська, повідомила деенерівська «омбудсман» Дар’я Морозова. У повідомленні зазначалося, що Урі – буцімто «британський найманець», який помер через численні хронічні захворювання та стрес. Морозова наголосила, що влада Великої Британії знала про те, що чоловік перебуває у полоні, але нічого не зробила для його звільнення.

Російські пропагандистські ЗМІ написали, що Полу провели медичний огляд, який виявив «інсулінозалежний діабет, ураження дихальної системи, нирок та низка захворювань серцево-судинної системи».

45-річного Пола Урі було схоплено 25 квітня  на контрольно-пропускному пункті біля Запоріжжя разом із 22-річним Діланом Хілі. Останньому вже висунули обвинувачення у у спробі «насильницького захоплення влади», а також у проходженні навчання з метою «здійснення терористичної діяльності».

На початку травня було оприлюднено відео з Полом, де британець, закутий в наручники, розповідає, що фотографував підірваний мост «щоб продемонструвати докази того, що засоби масової інформації в Англії брешуть». 

Мати Урі в інтерв’ю BBC помітила, що її син на відеозаписі поводиться неприродньо, схоже на нього чиниться тиск. 

Доньки Пола також заявили, що їхній батько міг робити такі заяви лише під тиском. 


Нагадаємо,  бойовики так званої «ДНР» погрожують розстріляти захоплених у полон іноземців у разі, якщо їхню апеляцію не задовольнить окупаційний суд. Ватажок «ДНР»  Денис Пушилін заявив: «Всі іноземці подали на оскарження в апеляційному порядку, чекаємо засідання суду. Якщо суд визнає відповідною міру покарання, то тоді будуть передані справи у виконавчу службу для реалізації вироку. Вона передбачена через розстріл, дата не оголошуватиметься». 

Йдеться про британців Шона Піннера та Ейдена Асліна, а також та марокканця Саадуна Брагіма.  Так званий «суд» визнав їх винними у спробі насильницького захоплення влади, а також у проходженні навчання з метою здійснення терористичної діяльності. 

Судді ЄСПЛ застосували до Шона Піннера і Ейдена Асліна правило 39 і наказали російському уряду забезпечити збереження їхнього життя та поліпшення умов утримання в’язнів. Україна, згідно з рішенням суду, має «забезпечити, наскільки це можливо, дотримання Конвенційних прав Шона Піннера та Ейдена Асліна та надати будь-яку інформацію, яку вони вважають необхідною, протягом двох тижнів».

 Поділитися