MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

19 липня – головне за день

19.07.2022   
ХПГ-інформ
У фільтраційних центрах біля Маріуполя окупанти утримують понад 10 тисяч українців; з тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей планують евакуювати декілька десятків тисяч людей; з серпня аптеки продаватимуть антибіотики лише за рецептом – коротко про важливе.

Фільтрація в Маріуполі, фото: телеграм-канал Петра Андрющенка

• Маріуполь: окупанти утримують у фільтраційних центрах понад 10 тисяч українців. Про це розповів під час брифінгу мер Маріуполя Вадим Бойченко. «Фільтраційні центри є і в місті Маріуполь, і поза межами міста. Чотири таких центри працювало весь цей час. І вони, на жаль, полонили понад 10 тисяч місцевого населення», – розповів він. Серед затриманих муніципальні працівники, держслужбовці. Багатьох катують. Доступу до медицини в таких місцях нема. Люди помирають. Бойченко навів приклад: «Один з керівників одного з міст поблизу Маріуполя не витримав тортур і загинув у тюрмі. Його полонили, оголосили вирок так званого “суду ДНР”. І таких випадків дуже багато. Тому що там вони тиснуть, щоб полонені переходили на бік “ДНР”, РФ і працювали на них. Люди не погоджуються».

• З тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей планують евакуювати декілька десятків тисяч людей, заявила  віцепрем'єр-міністр України Ірина Верещук. «Процес евакуації мирного населення з ТОТ Херсонщини та Запоріжжя вже почався, але йде складно: рф блокує евакуаційні шляхи, не відкриває гумкоридори.  Своєю чергою, українська влада разом з волонтерами намагаються всіляко допомогти співвітчизникам виїхати з небезпечних регіонів на контрольовану Урядом територію», – наголосила вона. 

• З серпня аптеки продаватимуть антибіотики лише за рецептом. Виключення – окуповані території, райони проведення бойових дій та ліки для потреб воєнного часу, попереджає МОЗ. «Фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи: за електронним рецептом (якщо аптека підключена до ЕСОЗ), за паперовим рецептом та інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа. Пацієнт зможе придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо предʼявити аптечному працівнику довідку чи паперовий рецепт. Реалізація цього рішення є одним із кроків у протидії глобальній проблемі антибіотикорезистентності, а також дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні», – пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Передбачається,  що військові адміністрації, підрозділи Збройних сил, волонтерські та благодійні організації зможуть купувати рецептурні ліки для потреб воєнного часу без рецепта.

• 108 дітей, позбавлених батьківського піклування, вивезли росіяни з окупованої Донеччини. Про це із посиланням на російського дитячого омбудсмана Марію Львову-Бєлову повідомляє центр ZMINA. Діти вже живуть у прийомних сім’ях в шести областях країни-окупанта. Вони набули російське громадянство за спрощеною схемою. Це стало можливо, коли наприкінці травня путін підписав закон, згідно з яким із заявою про прийом до російського громадянства дитини може  звернутися будь-хто: опікун, піклувальник, керівник організації для дітей-сиріт, керівник освітньої організації або організації, що надає соціальні послуги, якщо та розташована на території так званих ДНР, ЛНР, а також Запорізької або Херсонської областей України.

 Поділитися