Меню
• Події
ХПГ-інформ, 19 липня 2022

19 липня – головне за день

У фільтраційних центрах біля Маріуполя окупанти утримують понад 10 тисяч українців; з тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей планують евакуювати декілька десятків тисяч людей; з серпня аптеки продаватимуть антибіотики лише за рецептом – коротко про важливе.

Фільтрація в Маріуполі, фото: телеграм-канал Петра Андрющенка

• Маріуполь: окупанти утримують у фільтраційних центрах понад 10 тисяч українців. Про це розповів під час брифінгу мер Маріуполя Вадим Бойченко. «Фільтраційні центри є і в місті Маріуполь, і поза межами міста. Чотири таких центри працювало весь цей час. І вони, на жаль, полонили понад 10 тисяч місцевого населення», – розповів він. Серед затриманих муніципальні працівники, держслужбовці. Багатьох катують. Доступу до медицини в таких місцях нема. Люди помирають. Бойченко навів приклад: «Один з керівників одного з міст поблизу Маріуполя не витримав тортур і загинув у тюрмі. Його полонили, оголосили вирок так званого “суду ДНР”. І таких випадків дуже багато. Тому що там вони тиснуть, щоб полонені переходили на бік “ДНР”, РФ і працювали на них. Люди не погоджуються».

• З тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей планують евакуювати декілька десятків тисяч людей, заявила  віцепрем'єр-міністр України Ірина Верещук. «Процес евакуації мирного населення з ТОТ Херсонщини та Запоріжжя вже почався, але йде складно: рф блокує евакуаційні шляхи, не відкриває гумкоридори.  Своєю чергою, українська влада разом з волонтерами намагаються всіляко допомогти співвітчизникам виїхати з небезпечних регіонів на контрольовану Урядом територію», – наголосила вона. 

• З серпня аптеки продаватимуть антибіотики лише за рецептом. Виключення – окуповані території, райони проведення бойових дій та ліки для потреб воєнного часу, попереджає МОЗ. «Фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи: за електронним рецептом (якщо аптека підключена до ЕСОЗ), за паперовим рецептом та інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа. Пацієнт зможе придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо предʼявити аптечному працівнику довідку чи паперовий рецепт. Реалізація цього рішення є одним із кроків у протидії глобальній проблемі антибіотикорезистентності, а також дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні», – пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Передбачається,  що військові адміністрації, підрозділи Збройних сил, волонтерські та благодійні організації зможуть купувати рецептурні ліки для потреб воєнного часу без рецепта.

• 108 дітей, позбавлених батьківського піклування, вивезли росіяни з окупованої Донеччини. Про це із посиланням на російського дитячого омбудсмана Марію Львову-Бєлову повідомляє центр ZMINA. Діти вже живуть у прийомних сім’ях в шести областях країни-окупанта. Вони набули російське громадянство за спрощеною схемою. Це стало можливо, коли наприкінці травня путін підписав закон, згідно з яким із заявою про прийом до російського громадянства дитини може  звернутися будь-хто: опікун, піклувальник, керівник організації для дітей-сиріт, керівник освітньої організації або організації, що надає соціальні послуги, якщо та розташована на території так званих ДНР, ЛНР, а також Запорізької або Херсонської областей України.

поширити інформацію

Подібні статті

• Події

18 липня – головне за день

У «ДНР» страта загрожує ще одному британцю; окупанти викрали начальника служби охорони навколишнього середовища Запорізької атомної електростанції; у Криму представники центру «Е» пропонували громадському журналісту Ролану Османову записати ролик, в якому він підтримує дії російської армії в Україні – коротко про важливе.

• Події

15 липня – головне за день

Окупанти створили на Харківщині кілька фільтраційних таборів; у Святогірській Лаврі, яку постійно обстрілює російська армія, перебувають близько 600 мирних жителів; унаслідок російського ракетного обстрілу Дніпра сьогодні ввечері, загинули три особи – коротко про важливе.

• Події

14 липня – головне за день

Станом на 19:40 внаслідок ракетного удару по центру Вінниці загинуло 23 особи, з них – троє дітей; жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою; Human Rights Watch вимагає від рф негайно звільнити всіх незаконно затриманих чи вивезених українців – коротко про важливе.

• Події

13 липня – головне за день

Бойовики так званої «ДНР» погрожують розстріляти захоплених у полон іноземців у разі, якщо їхню апеляцію не задовольнить окупаційний суд; в окупованому Криму невідомі у масках викрали громадського журналіста та активіста Ролана Османова; у Харківській області з 715 шкіл повністю зруйновано 17, а 210 пошкоджено – коротко про важливе.



Про ХПГ
Хто миКонтактиРічні звітиПолітики ХПГ
Теми
КонституціяПолітикаВпровадження норм європейського праваПраво на життяКатування та жорстоке поводженняПраво на свободу та особисту недоторканністьПраво на справедливий судПраво на приватністьСвобода совісті та віросповіданняСвобода вираження поглядівДоступ до інформаціїСвобода пересуванняЗахист від дискримінаціїСоціально-економічні праваАрміяКримінально-виконавча системаПраво на охорону здоров’яПраво на освітуЕкологічні праваПрава дітейПрава жінокПрава шукачів притулкуГромадянське суспільство
Спецпроєкти
Психологічна допомогаРосійсько-українська війнаГолоси війниДокументування воєнних злочинів в УкраїніПравова допомогаОнлайн-бібліотекаДисидентський рух в Україні. Віртуальний музейІсторії свавільно засудженихГромадянська освітаДовідник юристаПроти катуваньПраво на приватністьГаряча лінія з пошуку зниклих безвісти