MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Людина, схожа на заступника начальника колонії, б’є людину, схожу на засудженого» – позаплановий моніторинговий візит до “Полицької виправної колонії  (№76)”

22.07.2022   
Андрій Діденко, Сергій Зуйков, Олекса Ярославцев
18 липня в інтернеті було оприлюднено відео, де людина у формі, схожа на заступника начальника Полицької виправної колонії № 76 Олександра Музику, завдає удари особі, схожій на засудженого. Вже 19 липня моніторингова група приїхала в колонію.

19 липня 2022 року моніторингова група у складі помічника народного депутата України Костянтина Касая, члена громадської ради при Міністерстві юстиції України Сергія Зуйкова, помічника народного депутата України Ярослава Юрчишина, координатора программ ХПГ Андрія Діденка, а також журналіста Інформаційного агентства «Поряд з вами» Олекси Ярославцева здійснили позаплановий повторний візит до ДУ “Полицьку виправну колонію №76”.

Попередній візит відбувся зовсім недавно, 4 липня.  Але 18 липня у Telegram-каналі Rivne_1283 оприлюднили відео, де людина у формі, схожа на заступника начальника Полицької виправної колонії № 76 Олександра Музику, завдає удари особі, схожій на засудженого. У підписі вказано, що це Полицька виправна колонія, а фізичну силу до засудженого застосовує працівник установи. 

В інтерв'ю «Суспільному», Олександр Музика спростовув свою участь у побитті: «Це відео незрозуміло, де воно взялося. В нас виникла конфліктна ситуація із засудженими,  тому ми застосували до них фізичну силу. П'ятеро засуджених напали на інших засуджених,  не можна було розборонити, і адміністрація установи застосовувала до них фізичну силу».

Монітори прибули у Полицьку ВК (№76 ) вже 19 липня. Основним завданням моніторингового візиту була перевірка оприлюдненого напередодні відео. 

Монітори повідомили про наміри і надали відповідні документи. Після чого їм довелося близько години чекати на супроводжуючого. Згодом вони безперешкодно, у супроводі, потрапили на територію, де мали можливість  відвідати будь-які приміщення, спілкуватися зі співробітниками, із засудженими на умовах анонімності, збирати інформацію, перевіряти її й отримувати відповідні матеріали.

Під час спілкування з засудженими ми отримали свідчення (фото тілесних ушкоджень, документацію) про те, що дійсно 16 липня співробітник установи застосовував до шести засуджених заходи та засоби фізичного впливу,  а саме показово, у присутності інших засуджених, влаштував публічне покарання, яке полягало у нанесені певної кількості ударів гумовим кийком в область сідниць засуджених. Від фіксації тілесних ушкоджень в медичній частині №76 засуджені відмовились з міркувань власної безпеки. 

Також засуджені зазначили, що співробітники установи здійснювали на них психологічний тиск та залякували їх з метою приховування неправомірних дій, перевищення службових повноважень, уникнення відповідальності.

Крім того, монітори  на території установи зафіксували місце біля відділення СПС №5, яке  ідентичне до місця події, яке зображене на відео (фото 5, 6) де відбувається побиття чоловіка особою, схожою на першого заступника начальника установи Музику О.В.

Засуджені залякані, не довіряють державним органам і звертаються до ХПГ за правовою допомогою:

«Ми, засуджені  М. та Н., відбуваємо покарання в ПВК-76. 16.07.22р. була конфліктна ситуація з засудженими, в вирішенні цього питання перший заступник установи Музика О.В. застосував фізичну силу до засуджених. А саме - взяв ПР-73 і почав наносити удари в область сідниць. Після чого засуджені з першого відділення почали кричати, “ганьба" адміністрації. Але на це адміністрація уваги не звернула. Після побиття з'явилось відео цього інциденту в мережі фейсбук та інстаграм. Приїхало ДБР та прокуратура і почали опитувати засуджених. Після чого адміністрація почала погрожувати засудженим розправою. Адміністрація вимогала змінити покази. А саме Чеб Сергій Миколайович, Полунець Сергій Васильович, Музика Олександр Васильович. Ми просимо вас надати нам правову допомогу».

Адвокати Харківської правозахисної групи будуть розбиратися в цій ситуації і звертатися в компетентні органи для захисту прав і законних інтересів засуджених.

 Поділитися