MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Донецькій області розпочалася обов’язкова евакуація

02.08.2022   
ХПГ-інформ
Через обстріли опалення взимку на Донеччині не буде.

Евакуація з Донеччини, фото: телеграм-канал Ірини Верещук

Про початок обов'язкової евакуації заявила сьогодні Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. «Перший потяг прибув сьогодні вранці у Кропивницький. Жінки, діти, люди похилого віку, багато маломобільних. Усіх зустріли та розселили, всім допомогли. Дякую місцевим службам, міжнародним організаціям і волонтерам. Зразкова робота!»  

Напередодні Кабмін запровадив обов’язкову евакуацію жителів неокупованих районів Донецької області до настання холодів та початку опалювального сезону. 

«У Донецькій області абсолютно відсутнє газопостачання, всі газопроводи, які можна було відремонтувати, вони відремонтували, але, на жаль, ворог знову і знову знищує все, що б допомогло узимку обігріти людей, – заявила наприкінці минулого тижня Верещук. – Одним словом – тепла на Донеччині у зимовий період не буде. 33-тя стаття Кодексу про цивільний захист населення говорить про таку форму евакуації, як обов’язкова. Я вважаю, що це обов’язок кожного дорослого члена сім'ї». 

Міністерка пояснила, що кожен, хто не хоче евакуюватися, має підписати бланк відмови, в якому йдеться про те, що людина розуміє рівень небезпеки та несе відповідальність за своє життя.

За її словами на Донеччині лишається 52 тисячі дітей, яких вкрай необхідно вивезти на безпечну територію. 

Як повідомив Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Криленко,  кожен парний день із Покровська відправлятиметься евакуаційний поїзд до Кропивницького із зупинкою в Олександрії. Перший такий евакуаційний поїзд відправився 1 серпня. На ньому до безпечних районів виїхали 136 людей, серед яких 44 – маломобільних.

Евакуація з Донеччини, фото: телеграм-канал Ірини Верещук

«Одразу на місці прибуття всі евакуйовані можуть оформити разову грошову допомогу: 3000 гривень для дітей та осіб з інвалідністю та 2000 гривень для всіх інших, – пообіцяв Кириленко. – Також можна буде оформити щомісячну виплату для ВПО у такому самому розмірі. Всі переселенці будуть безплатно розселені до комунальних закладів або приватних будинків та матимуть змогу отримати гуманітарну та психологічну допомогу, соціальний супровід під час оформлення допомоги від міжнародних організацій».

 Поділитися