MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російської бригади, що вбивала цивільних у Бучі, майже не залишилося

11.08.2022   
ХПГ-інформ
Таких висновків дійшли журналісти-розслідувачі з російської служби Радіо Свобода. Військових 64-ої мотострілецької бригади з Хабаровського краю пов’язують із воєнними злочинами, вчиненими російською армією в Бучі. 

Стенд із фото загиблих російських військових з 64-й ОМСБр. Фото з сайту Радіо Свобода

Російська 64-та мотострілецька бригада з Хабаровського краю знищена майже повністю. Таких висновків дійшли журналісти-розслідувачі з російської служби Радіо Свобода. Військових підрозділу пов’язують із воєнними злочинами, вчиненими російською армією в Бучі. 

Журналісти змогли зв'язатися з військовим медиком із Хабаровська Олексієм Асташовим, який підтвердив значні втрати в бригаді. 

Раніше цей чоловік опублікував у соцмережах фото стенду з чотирма десятками жалобних фотографій солдат і офіцерів. Стенд було розміщено у холі клубу військової частини в селі Князе-Волконське біля Хабаровська, місці постійної дислокації  64-у ОМСБр.

«На стенді 1/10 частина всіх загиблих із особового складу бригади, якого практично не існує», – написав  він у пості під зображенням лікар.  

У листуванні з Радіо Свобода Асташов розповів, що на війну з бригади було відправлено півтори тисячі осіб: «Поїхали всі, окрім дівчат, штабних мишей та новобранців. 95% офіцерського складу, контрактників, у тому числі "напівстроковиків", які підписали контракт "на колінці" перед виїздом". Багато хто був перекинутий в Україну прямо з навчань у сусідній Білорусі». Він оцінив кількість загиблих у кілька сотень. 

«Від 64-ої бригади, якій Володимир Путін подарував звання «гвардійської», по суті нічого не залишилося, але розформувати її було б непрямим визнанням відповідальності Росії за воєнні злочини в Україні», – вважають журналісти Радіо Свобода.


Про те, що 64-ту мотострілецьку бригаду 35-тої загальновійськової армії рф, щойно виведену з території України, повертають на передову без ротації, при чому в одну з «найгарячіших» точок, під Ізюм, українська розвідка повідомляла ще на початку квітня. 

«Станом на 4 квітня бригаду було виведено з України в Білорусь і вона перебувала поблизу міста Мозир. До 6 квітня особовий склад доправлять залізницею до російського Бєлгорода. Після лише дводенного відпочинку їх планують повернути в Україну в одну з “найгарячіших” точок (орієнтовно – харківський напрямок). Зазвичай, російські підрозділи що покидають зону бойових дій отримують набагато більше часу на відновлення та відпочинок», – йшлося у повідомленні Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Основною метою швидкого повернення 64-ї бригади на територію України, на думку розвідників, була «передислокація непотрібних свідків на таку ділянку фронту, де у них не буде шансів залишитися живими, щоб унеможливити надання свідчень у майбутніх судах».

 Поділитися