MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Євген Захаров про Оленівку: ‘Правду в таких історіях приховати неможливо’

12.08.2022    джерело: www.radiosvoboda.org

© Свободный/Youtube

Директор ХПГ не має сумніву щодо того, що сталося в колонії, де загинуло півсотні українських військовополонених, але хто це зробив і як саме — ще треба буде довести.


 — Чи не пізно зараз направляти міжнародну місію до Оленівки? Які докази вони можуть знайти там?

 — Ми живемо в такому світі, коли правду в таких історіях приховати неможливо. Те, що сталося, було, напевно, зафіксовано з космосу та різними дослідницькими командами, які за цим спостерігають.

Вже опубліковано дуже багато інформації про цю трагічну подію. Поки що не на рівні юридичних доказів, але я вважаю, що їх можна буде знайти, якщо тільки мати для цього політичну волю і бажання.

 — На вашу думку, що сталося? Чи можна вже зараз, з юридичного погляду, дати цьому якусь правову оцінку?

 — На мій погляд, сталося навмисне вбивство людей за допомогою вибуху всередині приміщення, куди їх за два дні до цього помістили, — внутрішнього вибуху, який був підготовлений завчасно.

Внаслідок чого загинули, за різними оцінками, від 48 до 53 людей, ще якусь кількість людей було поранено. Але ті дані, про які вже говорять, які вже опубліковані — все зводиться до того, що це не був ракетний удар, а був саме підготовлений вибух усередині. Але для того, щоб стверджувати, що саме так і відбувалося, потрібно це довести.

 — За допомогою очевидно західних делегацій, як, наприклад, від ООН чи Червоного Хреста. Взагалі, чи не пізно зараз відправляти місію до Оленівки, якщо врахувати, наприклад, повідомлення агентства Associated Press, яке посилається на джерела у розвідці та повідомляє, що Росія намагається сфабрикувати зараз докази?

 — Коли докази фабрикують, то сліди фабрикації зазвичай видно, і досвідчені люди їх знаходять. Я тут більше покладаюся на те, що вже було зроблено дотепер.

Вже багато деталей зафіксовано ще до приїзду цих місій. Яма від вибуху не така, як від ракетного удару. Ліжка виглядають не так, як мали б виглядати при ракетному ударі.

 — Які докази та дані можуть зібрати міжнародні експерти, якщо вони справді потраплять до Оленівки?

 — Я думаю, що має бути проведено експертизу, за результатами якої буде доведено, що це був саме внутрішній вибух вибухового пристрою, а не ракетний удар.

Якщо експертиза таке скаже, якщо ця експертиза буде досить солідною, то, я думаю, для суду цього буде достатньо. Інше питання в тому, хто ж таки заклав цю вибухівку, хто це готував?

 — А яке коло винних там може бути?

 — Є безпосередні винні, які підклали цю бомбу та пустили її в дію. Є люди, які їм наказали на рівні начальства цієї колонії №120, колишньої Волноваської. І ті люди, які наказали керівнику цієї установи, щоб це зробити. Цей ланцюжок потрібно встановити. Я сподіваюся, що розслідування виконає цю роботу.

 Поділитися