MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Україна не виконує рішення Європейського суду!

20.08.2022   
Андрій Діденко
Хворого на рак в’язня не лікують. ЄСПЛ застосував щодо нього Правило 39 ще 17 серпня. Замість того, щоб діяти негайно, схоже, у в’язничній лікарні чекають, поки хворого звільнять за станом здоров’я: хай сам бореться із запущеною без належного лікування четвертою стадією раку.  

Володимир Рубченко, ДУ «Коростенська виправна колонія (№71)», фото: Андрій Діденко

Володимир Рубченко © Андрій Діденко

Хворого на рак в’язня Стрижавської колонії Володимира Рубченка так і не лікують. ЄСПЛ застосував щодо нього Правило 39  ще 17 серпня. Замість того, щоб діяти негайно, протягом доби, схоже, у в’язничній лікарні чекають, поки минуть вихідні, потім День незалежності, а там вже й суд щодо звільнення хворого за станом здоров’я не за горами. А якщо Рубченко вийде на волю, то навіщо й починати лікування? Єдине “але”: у чоловіка вже четверта стадія хвороби. І  про діагноз лікарям відомо вже кілька місяців. 


Нагадаємо, 17 серпня ЄСПЛ застосував Правило 39 щодо засудженого з четвертою стадією раку Володимира Рубченка. ЄСПЛ закликав Уряд України терміново забезпечити його медичним лікуванням відповідно до діагностованого у нього раку. При цьому ЄСПЛ запросив у Уряду надіслати йому до 5 вересня інформацію та підтверджуючі документи щодо того:

  • яке лікування він отримує на даний час у міжобласній багатопрофільній лікарні при ДУ “Стрижавська виправна колонія (№81)”? 
  • чи може Стрижавська лікарня забезпечити для хворого хіміотерапію чи променеву терапію?
  • повідомити Суд про хід процедури щодо його звільнення через хворобу;
  • інформувати Суд, яким чином він може спілкуватися зі своїм представником, адвокатом ХПГ Геннадієм Токаревим,  під час його перебування в Стрижавській лікарні? 

Монітор ХПГ, помічник народного депутата України Ярослава Юрчишина Андрій Діденко 19 серпня побував із візитом без попереджень в установі для того, щоб з'ясувати зазначені питання.

Поспілкувавшись  з Володимиром Рубченком, виконуючим обов’язки начальника Стрижавської міжобласної багатопрофільної лікарні Юрієм Борисовичем Рачкованом, ознайомившись з медичною документацією, можна дійти висновку, що лікування Рубченка не відбувається належним чином, а відповідно не виконується рішення ЄСПЛ. 

Фактично ЄСПЛ в своєму рішенні зазначив, що Рубченка лікують неправильно.

18.08.2022 року Рубченка оглянув онколог Орлов І.В., але хіміотерапію та/або радіотерапію хворому не було призначено, що передбачено протоколом затвердженим Наказом Міністерства охорони здоров”я від 17.09.2007 №554 за таким діагнозом:

1. Хіміотерапія (внутрішньоартеріальна).

2. Променева терапія.

3. Хірургічне втручання.

Діагноз — страшний. Але попри всі прогнози, у Рубченко ще   є шанс вижити в разі, якщо йому буде надане належне лікування. 

А саме:  йому терміново мають призначити та почати проводити променеву або хіміотерапію. Причому це треба робити негайно, тому, що кожний день вартує життя для цієї людини.

В медичній карті стаціонарного хворого міститься висновок від 03.08.2022 року лікарської консультативної комісії про медичний огляд засудженого щодо наявності захворювання, визначеного переліком захворювань, які є підставою для подання в суди матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання: “Засуджений Рубченко Володимир Леонідович 02.09.1978 року народження представлений на розгляд лікарської консультативної комісії. Одноголосним рішенням комісії визначено, що наявне у нього захворювання входить до переліку захворювань, що є підставою для подання матеріалів до суду про звільнення засудженого від подальшого відбування покарання…”

Матеріали комісії передано в суд, засідання призначене на 29.08.2022 року, тобто майже 10 діб Рубченко перебуватиме в лікарні без належного лікування, а потім, якщо він доживе, його звільнять. Що відбудеться далі? Керівництво Стрижавської лікарні просто “вмиє руки”, вважаючи, що вони зробили все, що могли, аби врятувати життя людини?!

Адвокати готують скаргу до МОЗу щодо проведення експертизи правильності призначеного лікування. Але на кону життя людини!

Ми публічно звертаємося до Урядового Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Давидчук Ольги Василівни, до Міністра юстиції Дениса Леонтійовича Малюськи, до Начальника ЦОЗ ДКВ Васильєва Сергія Григоровича з вимогою негайно виконати рішення ЄСПЛ і почати лікувати громадянина України Рубченка Володимира Леонідовича!

 Поділитися