MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сила слова: в’язня з четвертою стадією раку вивезли до лікарні

08.08.2022   
ХПГ-інформ
А ще – нарешті зібрали лікарську комісію та подали до суду необхідні документи для дострокового звільнення за станом здоров'я.

Designed by rawpixel.com / Freepik

Усього лише два дні минуло від моменту публікації статті про хворого на рак гайморової пазухи засудженого, якому суд відмовив у клопотанні про дострокове звільнення за станом здоров’я, як справа зрушила з мертвої точки. 31 липня в'язня Коростенської виправної колонії №71 Володимира Рубченка у супроводі лікаря перевезли до Стрижавської багатопрофільної лікарні. Третього серпня відбулося засідання лікарської комісії. А вже наступного дня всі необхідні матеріали передали до Вінницького суду. Сподіваємося, суддя не залишить людину з четвертою стадією раку за ґратами. 

Нагадаємо, 5 липня Коростенський міськрайонний суд Житомирської області відмовив Володимиру Рубченку в клопотанні про звільнення за станом здоров'я: суддя не отримав висновку лікарської комісії, а діагнозу онколога для нього було недостатньо.

Володимир Рубченко, ДУ «Коростенська виправна колонія (№71)»

Медична частина колонії не встигла подати документи до лікарської комісії, незважаючи на те, що страшний діагноз було встановлено ще на початку березня. 

Володимир Рубченко засуджений вироком Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 23 листопада 2020 року за ч.3 ст.185 КК України до  4 років  позбавлення волі умовно. Злочин, який він скоїв, – викрадення чужого майна з проникненням в житло. Вирок був  не пов'язаним з позбавленням волі. Але Рубченко не виконав умови і не відбув на волі випробувальний термін. Ми не знаємо, що сталося. Може, він не з'являвся на відмітку в службу пробації, може без дозволу виїхав за межі району. Але новий злочин не вчиняв. Через порушення  умовного покарання ухвалою цього ж Бердичівського  суду від 18 січня 2022 року скасовано іспитовий строк та направлено Рубченка для відбуття покарання в пенітенціарну установу закритого типу. Потім в СІЗО був флюс, який переріс в цей страшний смертельний діагноз. Про тяжкий стан чоловіка з величезною пухлиною на голові дізналися члени моніторингової групи, які 20 червня здійснили  візит без попередження до державної установи «Коростенська виправна колонія (№71)». 

 Поділитися