MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

40 днів від теракту в Оленівці: рідні полонених вимагають розслідування

06.09.2022   
ХПГ-інформ

Дніпро, 7 серпня 2022 року. Фото: Denys Poliakov, Shutterstock

Дніпро, 7 серпня 2022 року. Фото: Denys Poliakov, Shutterstock

Родичі українських військовополонених під час брифінгу звернулися до ООН із закликом якнайшвидше застосувати дієві механізми розслідування теракту в Оленівці.

ООН створила групу з розслідування теракту 22 серпня. Вона досі не виїхала на місце події, адже там небезпечно.

“Створення комісії без доступу до місця скоєння злочину не допоможе добитися справедливості щодо українських захисників, які, перебуваючи в полоні, були підступно вбиті та поранені. Це кричуще порушення всіх міжнародних домовленостей та гарантій, — заявила дружина полоненого “азовця” керівниця ГО “Жінки зі сталі” Наталя Зарицька.

Наталя Зарицька, дружина полоненого бійця Азову, скріншот із відео Укрінформу

Наталя Зарицька, дружина полоненого бійця "Азову", скріншот із відео "Укрінформу"

Наталя не знає, чи живий її чоловік. Рідним полонених, каже вона, досі невідомо достеменно, хто загинув у теракті, хто був поранений, яка точна кількість жертв та постраждалих.

“Якщо світ боїться визнати реальний стан справ і не зупинить зло тероризму в його оленівському прояві, нам варто очікувати ще страшніших і кривавіших масових злочинів та жорстоких розправ… Ми вимагаємо справедливості і притягнення до відповідальності утримувача наших військовополонених — російської федерації”. 

Неля Шестун — мати двох бійців, один з яких загинув у Маріуполі, а інший — перебуває у російському полоні.

“Під час теракту жоден працівник колонії, деенерівець чи російський військовий не постраждав,  — звернула увагу пані Неля.  — З опублікованих росіянами фото та відео наслідків  цього жахливого злочину, зрозуміло, що це вбивство українських військовополонених було цинічно сплановано. російською федерацією було опубліковано список полонених, які нібито загинули. Але в той самий час вони не допускають жодну з міжнародних інстанцій для підтвердження чи спростування цього списку”. 

Неля Шестун, мати полоненого бійця Азову, скріншот із відео Укрінформу

Неля Шестун, мати полоненого бійця "Азову", скріншот із відео "Укрінформу"
Неля Шестун заявила, що рідні вимагають звільнення всіх українських полонених або їхньої екстракції до третьої країни. 

Нагадаємо, тиждень тому генеральний директор Міжнародного комітету Червоного Хреста Роберт Мардіні повідомив, що МКЧХ досі не отримав доступу до місця вбивства українських військовополонених у колонії в окупованій Оленівці на Донеччині, але прагне туди потрапити.

“Минув місяць з моменту обурливого нападу на Оленівську виправну колонію. Всупереч активним конфіденційним перемовинам, нам не було надано доступу до військовополонених, що постраждали від нападу, і ми також не маємо гарантій безпеки, необхідних для здійснення цього відвідування. Ми докладаємо великих зусиль, щоб це змінити”, — заявив тоді Мардіні.


29 липня стало відомо про загибель українських військовополонених, яких утримували  в колонії в Оленівці на Донеччині. Російські пропагандисти звинуватили в трагедії Україну, втім, міжнародні експерти та українська розвідка наводять докази того, що вбивство було здійснене самими окупантами. 

Окупанти повідомили, що внаслідок вибуху загинули 50 українців, 73 зазнал поранень. За інформацією Офісу генпрокурора України, ​було поранено 130 людей. Серед інших, в Оленівці тримали полонених захисників “Азовсталі”. 

23 серпня на пресконференції звільнені з полону захисники “Азовсталі” розповіли про жахливі умови, в яких росіяни утримують українських військовополонених: їх жорстоко катують та не надають достатньої медичної допомоги.

 Поділитися