MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Припинити безкарність РосіїСудилище над українськими військовополоненими окупанти можуть провести 24 серпня – мер МаріуполяЗ полону звільнено 144 захисника України – це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгненняДо Києва привезли тіла загиблих захисників «Азовсталі»Захисників «Азовсталі» тримають у переповненому СІЗО – Катерина Прокопенко Amnesty International: українські військові з «Азовсталі» повинні мати доступ до Міжнародного Червоного ХрестаГарнізон «Маріуполь» виконав бойове завдання: з «Азовсталі» евакуювали 53 важкопоранених військовослужбовцівТривають перемовини щодо евакуації тяжкопоранених з «Азовсталі» – ВерещукДе мама Аліси?З «Азовсталі» евакуювали жінок і дітей. Що буде з українськими військовими?Сотня врятованих з «Азовсталі» маріупольців вже у Запоріжжі. Окупанти штурмують заводМаріуполь: Із бомбосховищ «Азовсталі» сьогодні врятували 100 осіб«Азовсталь» продовжують обстрілюватиУкраїна вимагає від рф створення термінового гуманітарного коридору з «Азовсталі»«Так виглядає пекло на землі» – російські окупанти обстрілюють «Азовсталь» надважкими бомбамиУ Маріуполі працюють російські мобільні крематорії – міська радаМаріуполь: окупанти визнали вбивство майже сотні людей у цивільному одязіОксана Стоміна: Це — середньовічна жорстокість, помножена на сучасні можливості й нездорові, хворобливо-маніякальні амбіціїМаріуполь: про захисників, мирних мешканців та окупантів П’ять тисяч маріупольців загинули за 27 днів осади – Офіс президента

Врятувати захисників “Азовсталі” — Україна звернулася до ЄСПЛ за Правилом 39 

23.08.2022   
Ірина Скачко
Забезпечити право на життя і захист від катування, а також не допустити використання українських вояків у показових “трибуналах”: Україна подала до ЄСПЛ низку термінових вимог у порядку Правила 39 щодо полонених захисників “Азовсталі”.

Depositphotos [європейський суд з прав людини єспл страсбург] Depositphotos Depositphotos

Depositphotos

Забезпечити право на життя і захист від катування, а також не допустити використання українських вояків у показових “трибуналах”: Україна подала до ЄСПЛ низку термінових вимог у порядку Правила 39 щодо захисників “Азовсталі”, які перебувають у російському полоні. Про це йдеться у спільній заяві Мін’юсту та Міністерства закордонних справ.


Правило 39 Регламенту ЄСПЛ закріплює можливість звертатися із заявою про застосування термінових заходів реагування на порушення прав людини. Його, зокрема, застосовують у випадках, коли є реальна загроза життю та здоров’ю людини.

Клопотання подано в межах міждержавної справи «Україна проти Росії (Х)» за заявою № 11055/22 щодо порушення прав людини під час повномасштабного вторгнення росіян до нашої країни.

“Україна також вимагає вжиття термінових заходів щодо недопущення використання українських захисників у будь-якого роду так званих ‘трибуналах’  та інших показових судилищах, зрежисованих російськими загарбниками”, — заявляють у Мін’юсті та МЗС. 

Крім того, Україна вимагає росію надати інформацію щодо умов тримання та медичного забезпечення українських полонених.

«Українські захисники Маріуполя є комбатантами, законними учасниками воєнних дій. У разі потрапляння в полон, вони отримують статус військовополонених, який вимагає належного поводження на основі третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 1949 року, — заявив глава МЗС Дмитро Кулеба. — Проведення будь-яких судилищ над військовополоненими в цілях пропаганди забороняється і прирівнюється до воєнних злочинів. Ми звертаємося до світу з вимогою використати всі наявні механізми задля захисту наших військовополонених і притягнення РФ та конкретних осіб до відповідальності за їхні злочини».

Нагадаємо, вчора на пресконференції звільнені з полону захисники “Азовсталі” розповіли про жахливі умови, в яких росіяни утримують українських військовополонених: їх жорстоко катують та не надають достатньої медичної допомоги. 

Звільнені з російського полону українські бійці з позивними Вікіпедія, Манго та Вишня. Скріншот: Суспільне.

Звільнені з російського полону українські бійці з позивними “Вікіпедія”, “Манго” та “Вишня”. Скріншот: Суспільне.

"Що стосується лікування, Росії потрібен був факт "лікування", щоб ми дожили до обміну, — розповів  боєць Владислав Жайворонок із позивним “Вікіпедія” — Тиск був психологічний. Психологічний тиск обґрунтовувався тим, що “ви нікому не потрібні”, “вам немає куди телефонувати”... Деяким хлопцям голки встромляли в рану, катували водою, хлопці отримували недостатню кількість лікування. Ми отримували мінімум медикаментів, а інколи взагалі і не отримували”. 

“Нас викликали на такий собі обшук, роздягали наголо, ставили під сонцем і били”, — розповів Денис Чепурко із позивним “Манго”.


Раніше мер Маріуполя Вадим Бойченко попереджав щодо ймовірності того, що російські окупанти проведуть так званий «трибунал»  над захисниками Маріуполя на День Незалежності України, 24 серпня.  

Ініціативна група «Першого грудня» звернулася до політичних і громадських діячів світу із закликом не допустити проведення такого «трибуналу», який абсолютно суперечить загальновизнаним міжнародним законам про поводження з військовополоненими.

 Поділитися