MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Як правильно зафіксувати пошкодження майна під час війни — поради юриста

04.10.2022   
Таміла Беспала
Якщо там, де ви проживаєте, вже працюють відповідні комісії при місцевих органах влади, то треба звертатися до них. А що робити постраждалим в тій місцевості, де комісії ще не створені? В такому випадку в нагоді вам стануть сусіди.

Пожежа в Безруках, © ДСНС

Пожежа в Безруках, © ДСНС
Питання фіксації пошкоджень майна, що постраждало від військової агресії рф, є безумовно одним з найактуальніших на сьогодні. Наближаються холоди — без вікон чи даху не прожити.

Отож, якщо в місцевості, де ви проживаєте вже працюють відповідні комісії, що створюються при місцевих органах влади, то бажано зафіксувати пошкодження саме такими комісіями. Звертайтесь до місцевих органів влади з відповідною заявою про виїзд до вашого домоволодіння для фіксації  пошкоджень майна та надання вам на руки відповідного акту. В такому випадку все більш-менш зрозуміло.

Але що робити постраждалим в тій місцевості, де комісії ще не створені? В такому випадку в нагоді вам стануть сусіди. Тобто ви можете самостійно скласти акт фіксації пошкоджень майна і навіть в довільній формі. Головне — не забути вказати обов’язкові реквізити: 

  • дата та місце (точна адреса) складення акту; 
  • повні дані свідків (мінімум три особи та власник або уповноважена особа), включаючи прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, паспортні дані, телефони; 
  • підписи всіх учасників огляду та фіксації; 
  • документи про право власності;
  • детальний опис пошкоджень. 

Також бажано до такого акту додавати фото пошкоджень. Хоча фотографії слід робити в будь-якому разі.

При цьому, у випадку, якщо ваше майно постраждало від пожежі, то обов’язково слід звернутися до Державної служби надзвичайних ситуацій вашої територіальної одиниці для отримання акту про пожежу від цього органу. Рекомендуємо попередньо зателефонувати, щоб з’ясувати години прийому, та подати письмову заяву про надання акту про пожежу (такі акти видаються і щодо автомобілів, а не лише нерухомого майна). До вказаного акту або в самому акті можуть бути зазначені суми збитків, які ви самі і вказуєте.

Крім того, у випадку пошкодження вашого майна в результаті військових дій слід обов’язково звернутись із заявою про злочин до правоохоронних органів, зокрема до Служби безпеки України в вашому регіоні, оскільки такі пошкодження майна цивільних осіб є воєнними злочинами. Наші адвокати та юристи безкоштовно підготують Вам таку заяву навіть онлайн. Для цього звертайтесь за телефоном: +38-099-302-77-47.

 Поділитися