MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 27 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  25 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  24 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 вересня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 жовтня 2022 року

02.10.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Ізюм © Держекоінспекція

Ізюм © Держекоінспекція

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 16 вересня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Внаслідок обстрілів російськими військовими отримали поранення двоє людей — жителі Чугуївського та Куп’янського районів. Постраждалих госпіталізували до медзакладу (https://2day.kh.ua/ua/kharkow/na-kharkivshchyni-pidirvavsya-hrybnyk-shche-dvoye-lyudey-poraneni).

У м. Балаклія цього дня підірвалася на міні машина “швидкої допомоги”. Водій бригади загинув, молодий фельдшер отримав контузію та опіки. Медичний спеціалізований автомобіль згорів (https://www.facebook.com/popova.natali/posts/pfbid0jBPgbAPNgpYYoUpR5p63YhLMua2eqAFXmMsQJePhPBD24ykeuCKgJb2Mz739sVcl).

Також підірвався на міні та отримав поранення житель с. Кочубеївка, Дергачівського району, Харківської області. Він пішов до лісу по гриби (https://2day.kh.ua/ua/kharkow/na-kharkivshchyni-pidirvavsya-hrybnyk-shche-dvoye-lyudey-poraneni). 

У с. Великі Проходи, Харківської області, російські військові замінували дамбу. Біля дамби під час перевірки на наявність вибухівки спеціалісти знайшли 175 кілограм тротилу, 68 протитанкових мін та електродетонатори - загальний тротиловий еквівалент близько 650 кілограм.

У Куп’янському районі Харківської області виявлено тіла п’ятьох людей. Усі загиблі — мешканці міста Куп’янська. Вони намагалися 6 травня 2022 року евакуюватися та дістатися до міста Харкова на автомобілі, але підірвалися на ворожій міні. Загиблі: 41-річний Ярослав, 20-річний Олексій, 18-річний Іван, 19-річний Микита та 50-річна Людмила (https://gx.net.ua/chp/tila-pyatoh-civilnih-osib-znajshli-u-poli-na-harkivshhini.html).

Автівка, що в травні підірвалася на міні у Куп’янському районі © Національна поліція

Автівка, що в травні підірвалася на міні у Куп’янському районі © Національна поліція

Цього дня місцевий житель Олександр повідомив, що у м. Ізюм піддавався катуванням протягом трьох днів. Його возили між двома місцями катувань (https://cripo.com.ua/main/try-dni-tortur-v-izyumi-katuvannya-buly-dlya-nyh-rozvagoyu/).

Цього ж дня повідомлялося, що місцева жителька Куп’янського району вижила під час обстрілу колони цивільних автомобілів. Внаслідок трагедії вона втратила чоловіка та сина. Сім’я вирішила виїжджати із села на неокуповану територію 22 вересня після того, як в їхній будинок влучив снаряд. Машина, в якій їхала її родина, була першою у колоні, яку розстріляли військові РФ. Крім Ольги, її чоловіка та дитини в салоні був водій і ще одна пасажирка — жінка похилого віку.

“Одразу в нашу машину влучив снаряд. Дуже мене оглушило. Я коли зібрала себе до купи, я повернулася — водій вже був мертвий. У чоловіка була рука пробита, він був мертвий. І син теж був мертвий. Потім машина почала горіти, всі почали кричати", — розповіла Ольга (https://khpg.org/1608811211).

Цього дня у Харківській області зникла 16-річна дівчина (https://www.newsroom.kh.ua/news/v-harkovskoy-oblasti-razyskivayut-propavshuyu-bez-vesti-16-letnyuyu-devushku-foto).

Цього ж дня у м. Ізюм Харківської області було виявлено нові факти катувань. Так, повідомлялося, що за перебування на вулиці під час комендантської години могли забрати документи та телефон, змусити розбирати завали будинків та діставати трупи. Лікарка-гінекологиня Ольга Беседіна розповіла, що під час комендантської години росіяни не дозволяли їздити й автомобілям швидкої допомоги — за це також карали. Так, одного разу, за її словами, медики швидкої привезли її додому після виклику, а повернутися до лікарні чи до себе додому вже не змогли. Їх затримали за порушення комендантської години, ніч вони провели у комендатурі (https://www.slidstvo.info/news/za-porushennya-komendantskoyi-godyny-okupanty-zmushuvaly-meshkancziv-izyuma-rozkopuvaty-budynky-z-tilamy-vbytyh/).

Цього дня також було повідомлено, що у м. Ізюм було зруйновано газорозподільчу станцію на горі Кремінець (https://redpost.com.ua/news/1249759-v-izyumi-rozbirayut-zavali-na-gori-kreminets).

У деокупованому Ізюмі екоінспектори розрахували 655 млн гривень збитків довкіллю від засмічення землі відходами руйнації від чотирьох ммедичних закладів (https://cikavosti.com/nazvani-kolosalni-zbitki-vid-znishennia-4-h-medichnih-zakladiv-v-izumi/#). Зруйновано будівлі та споруди комунального некомерційного підприємства Ізюмської міської ради “Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері”; комунального закладу охорони здоров’я “Ізюмського медичного фахового коледжу”; гуртожитку комунального закладу охорони здоров’я “Ізюмського медичного фахового коледжу”; комунального некомерційного підприємства “Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм”. 

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Вбитих щонайменше 6 людей

Поранених щонайменше 5 людей.

Незаконно позбавлено волі щонайменше 4 людей.

Пошкоджено чи зруйновано щонайменше 4 об’єктів.

Загалом за добу з рятувальники Харківського гарнізону ДСНС здійснили 20 оперативних виїздів, з яких: 4 — на ліквідацію пожеж, з яких 1 пов’язаний з веденням бойових дій; 1 — на аварійно-рятувальні роботи; 11 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам. 4 — інші виїзди.

Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби вилучено та знешкоджено 569 вибухонебезпечних предмета (https://redpost.com.ua/news/1249776-harkiv-na-ranok-3-zhovtnya-operativna-obstanovka-vid-dsns). 

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися