MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 27 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 вересня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  25 вересня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 жовтня 2022 року

05.10.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Яма із закатованими, знайдена у селі Новоплатонівка Борівської громади © Національна поліція

Яма із закатованими, знайдена у селі Новоплатонівка Борівської громади © Національна поліція

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 5 жовтня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Протягом доби російські військові обстрілювали Куп’янський та Вовчанський райони, а також населені пункти Богодухівського, Харківського районів: Уди, Ветеринарне, Стрілечу, Гранів, Ветеринарне та Козача Лопань (https://t.me/synegubov/4430, https://www.facebook.com/Zadorenko/posts/pfbid02hpV3ogqVLxNoQSVUu49kVduEXAdy2MWc7JYw2CLhzHFYXHWKVxujQTZjuDsw9yDHl).

За інформацією Обласного центру екстреної допомоги, протягом доби по області госпіталізували 3 чоловіків, які зазнали поранень внаслідок обстрілів у Куп’янському районі (https://t.me/synegubov/4430).

Цього дня, під час огляду бази відпочинку “Світло шахтаря” у с. Новоплатонівка Борівської ОТГ Ізюмського району, прокурори Харківської обласної прокуратури спільно зі слідчими ГУНП в Харківській області виявили два трупи цивільних віком приблизно 30-35 років. Тіла загиблих знайдено у ямі глибиною чотири метри на території вказаної бази. Ліва рука одного чоловіка була з’єднана кайданками з правою рукою другого загиблого. Також під час огляду на черепі одного із трупів виявлено перелом лівої скроневої ділянки, у другого — вогнепальне поранення черепа. За попередніми даними, на вказаній базі розміщувалися російські спецпризначенці у складі 250-350 осіб. Періодично відбувалася ротація (https://t.me/prokuratura_kharkiv/6227, https://t.me/police_kh_region/12639).

Також, були знайдені тіла двох чоловіків у підвальному приміщенні зруйнованого будинку у селі Кам'янка Ізюмського району (https://t.me/police_kh_region/12635).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Поранено щонайменше 3 цивільних осіб.

Виявлено 4 тіла із слідами катувань.

Протягом доби підрозділами ДСНС здійснено 24 оперативні виїзди, з яких:  5 — на ліквідацію пожеж, 2 з них спричинені атаками ворожих БПЛА; 5 — на аварійно-рятувальні роботи; 11 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 3 — інші виїзди.

Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби вилучено та знешкоджено 1021 вибухонебезпечний предмет (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2726).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися