MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Ворог у Кремлі!’ — дайджест російських протестів‘Війна — реквієм здоровому глузду’ — дайджест російських протестів ‘Івасі’ проти вобли — дайджест російських протестівЦерковне підпілля, рух ‘Атеш’, неприязнь до вобли — дайджест російських протестів‘Стій за свої переконання, навіть якщо здається, що стоїш один!’— дайджест російських протестів‘Труна додому за рахунок держави’— дайджест російських протестівБоротьба з “могилізацією” — дайджест російських протестів‘200 днів болю та крові. Вам мало?’— дайджест російських протестів‘В силах зупинити цю війну’— дайджест російських протестів‘За що загинув Іван?’ — дайджест російських протестів‘Вибір є завжди’ — дайджест російських протестів‘Не мовчи!’ — дайджест російських протестів‘Ті, хто розв’язав агресію, не потраплять до раю’ — дайджест російських протестівЗ плакатом проти орвеллівської держави – дайджест російських протестів«Лежав, промовляючи назви українських міст» – дайджест російських протестівДві з половиною тисячі кілометрів пішки проти війни – дайджест російських протестівВільна Бурятія та інструкція «Як не стати потенційним убивцею» – дайджест російських протестів«Горіновська» стаття, «криваві» фонтани, весілля в чорному – дайджест російських протестівСлова і дії – дайджест російських протестівХитрі партизани та рейковий опір – дайджест російських протестів

Політичні частушки та сніговики-пікетники — дайджест російських протестів

18.11.2022   
Наші інформ.
З початком зимового сезону в Росії з'являються сніговики-пікетники з антивоєнними плакатами.Тим часом у Єкатеринбурзі горіли залізничні потяги з пальним, яке мало вирушити в Україну для забезпечення російських військ.

Листівки з антивоєнними частівками, фото: телеграм-канал НЕВОЙНА

Листівки з антивоєнними частівками, фото: телеграм-канал НЕВОЙНА

Акції проти війни

В Улан-Уде масове святкування дня Росії 4 листопада зірвали активісти антивоєнного руху — вони анонсували свою акцію протесту “Не дайте убити мого тата” під час провладного мітингу.  У результаті правоохоронці скасували захід. Щонайменше 8 активістів антивоєнного руху було затримано.

На площу в Улан-Уде цього дня зміг пройти Володимир Платошин, він розгорнув плакат “НІ ВІЙНІ”. Його було затримано через 2 хвилини, на нього складено протокол про “дискредитацію” армії РФ.

*

У Єкатеринбурзі Світлана Волкова 6 листопада простояла на головній площі півтори години із антивоєнним плакатом “Війна це не вихід. Скільки потрібно смертей, щоб це зрозуміти?”. Світлана розповіла, що люди дякували їй, фотографувалися з нею. Через півтори години її було затримано, на неї склали протокол про дискредитацію армії.

*

10 листопада в Єкатеринбурзі затримали за антивоєнний пікет ще одного активіста — Сергій Герасимчук вийшов до пам'ятника Леніна з антивоєнним плакатом.

Сергій Герасимчук, Єкатеринбург, фото: Активатика

Сергій Герасимчук, Єкатеринбург, фото: Активатика

*

У Петербурзі 4 листопада Олег Дусь вийшов на одиночний пікет на Двірцеву площу з плакатом “Нi війні“. На нього склали протокол про дискредитацію російської армії.

*

5 листопада там же, на Двірцевіій площі, було затримано активіста Довуда Хусейнова, він також тримав у руках плакат “Ні війні”. Хусейнова доставили до поліції та склали протокол про дискредитацію російської армії. Після цього активіста відпустили.

Довуд Хусейнов, Санкт-Петербург, фото: Активатка

Довуд Хусейнов, Санкт-Петербург, фото: Активатка

*

Партія смерті в день Жовтневої революції 7 листопада провела акцію на Невському цвинтарі в Петербурзі. Активісти в масці з черепом стали в пікети з плакатами “Народився, потерпів, мобілізувався”.

© Партія мертвих

© Партія мертвих

*

9 листопада у Петербурзі знову було затримано з картинами-плакатами 74-річну художницю Олену Осипову, яка вже стала символом антивоєнного протесту у місті. На її картинах було написано “Нi крові”, “Якщо ви люди! Не вбивайте одне одного”.

Олена Осипова, фото: Активатика

Олена Осипова, фото: Активатика

*

У Москві 12 листопада антивоєнного пікетувальника затримали на Манежній площі. Абдурауф Набієв вийшов із плакатом “Ні війні!”, на нього склали адміністративний протокол про дискредитацію російської армії та відпустили з поліції.

*

Крім того, протестний рух “Весна” публікує фото з антивоєнних пікетів у різних містах Росії: Москві, Ростові-на-Дону, Шахтах, Самарі, Кумертау.

*

Краснодарський депутат гордуми від КПРФ Ігор Азаров заявив про складання з себе повноважень та еміграцію на знак протесту проти війни. Він заявив, що приїхав у відрядження до Сербії і не планує повертатися, бо не підтримує військові діі Росії в Україні, а також не бачить можливості обговорювати під час війни побутові питання благоустрою міста.

Невидимий протест

З початком зимового сезону та снігопадів у Росії з'являються сніговики-пікетники з антивоєнними плакатами. Акцію з пікетувальниками-сніговиками вигадав ще рік тому в Йошкар-Олі Дмитро Мішин. Він розміщував на них антиурядові плакати та гасла. Цього року активісти випустили інструкції щодо того, як і де безпечно зробити сніговика-пікетника, які матеріали та фарби для цього використати.Сніговики-пікетники, фото: телеграм-канал Очнись

Сніговики-пікетники, фото: телеграм-канал Очнись

*

У новосибірському парку з'явився плакат “Мир — Україні, Росії — свободу!“

*

Рух “Весна” продовжує поширювати антивоєнні та антимобілізаційні листівки. Активісти руху у різних містах Росії друкують і розкладають їх у поштові скриньки. Позиція “Весни”: найкраща антивоєнна дія зараз — інформувати про могилізацію та рятувати таким чином життя.

Фото: рух «Весна»

Фото: рух «Весна»

*

У місті Сузун Новосибірської області також розповсюджують листівки з частівками (короткими чотиривіршами) проти мобілізації. 

Листівки з антивоєнними частівками, фото: телеграм-канал НЕВОЙНА

Листівки з антивоєнними частівками, фото: телеграм-канал НЕВОЙНА

В Астрахані 9 листопада поліцейські затримали Георгія Вербицького через розклеювання антивоєнних листівок. У його квартирі провели обшук, склали протокол за статтею про дискредитацію армії та відпустили. 

*

У Волгограді на дверях однієї з районних адміністрацій з’явився постер із написом:

“Війну — геть! Солдат — додому! Народам — мир! Путіна — у сортир!”.

Рейкова війна

Активісти Легіону “Свободная Россия” виклали відео з Єкатеринбургу, на якому видно, як горять залізничні потяги з пальним. Паливо мало вирушити в Україну для забезпечення російських військ. Вони звернулися до мобілізованих із закликом переходити на бік Легіону “Свободная Россия”: “Ця акція здійснена в тилу диктатури для підтримки нашого бойового крила, яке зараз бореться на полі бою зі злочинцями Путіна”.

*

“Рейкову війну” веде і партизанська група Glaz Okta. За їхніми повідомленнями, вони підклали металеві болванки, здатні спровокувати схід з рейок і написали фарбою на рейках GLAZ OKT та BOAK.

Команда Революційного анархичного фонду повідомляє, що активісти також атакували військкомат в одному з міст Республіки Башкортостан.

Підпали військкоматів

Підпали військкоматів продовжуються в Росії. У Томську Михайло Степанищев спробував підпалити оголошення на стенді біля входу до будівлі районного військкомату, його затримали співробітники ППС.

*

А в Єкатеринбурзі готувався підпал військкомату в Кіровському районі — його запобігли співробітники ФСБ, які виявили та вилучили п'ять саморобних запальних пристроїв.

*

В Ангарську три пляшки із запалювальною сумішшю у військкомат кинула 70-річна пенсіонерка, вона була затримана.

*

На Далекому Сході невідомий підпалив військкомат. 

*

Учениця 11 класу спробувала підпалити військкомат у Казані.

*

В Омську підпалювали автомобілі з буквою Z. 

*

Загалом у Росії продовжували розклеювати антивоєнні листівки, зелені стрічки, викладати пацифіки з осіннього листя та писати антивоєнні послання на асфальті.

Переслідування

Жителя Воронежа Андрія Бірюкова засудили до трьох із половиною років колонії загального режиму у справі про публічне виправдання тероризму і заклики до екстремізму. Суд також постановив конфіскувати вилучений під час обшуку комп'ютер і знищити знайдені жовто-сині стрічки. Чоловіка затримали 28 липня після обшуку, пізніше суд відправив його під варту. Слідчий не давав Бірюкову побачень із родичами і не дозволяв їм телефонувати.

*

Ігринський районний суд в Удмуртії засудив Іллю Фарбера до трьох років і двох місяців колонії суворого режиму, а також до штрафу у 2,6 мільйона рублів через підпал будівель військкомату та призовного пункту в селищі Гра. 

*

Два роки обмеження волі присудили жителю Бєлгорода Василю Дев'ятову через антивоєнні написи на зупинці громадського транспорту за статтею про вандалізм, скоєний із мотивів ненависті (ч. 2 ст. 214 КК). Затримали Дев'ятова ще 25 лютого. 

*

32-річного жителя Коврова Володимирської області звинувачують у “фейках” про армію з мотивів ненависті через дописи в телеграмі в липні 2022 року. Обвинувачений перебуває в СІЗО за клопотанням слідчого. Йому може загрожувати до 10 років позбавлення волі або до 5 мільйонів рублів штрафу.

*

У Петербурзі силовики затримали і допитали чоловіка у кримінальній справі про фейки за розповсюдження антивоєнних листівок у поштових скриньках у передмісті Петербурга. Його допитали у Слідчому комітеті і відпустили, не висунувши йому обвинувачень. Раніше щодо нього вже було порушено адміністративну справу за статтею про дискредитацію армії через одиночний пікет проти війни в Україні. 

*

Ще одного петербуржця районний суд відправив у СІЗО до 15 грудня у справі про поширення “фейків” про російську армію з мотивів політичної ненависті. Порушено справу було 9 листопада, коли 62-річного петербуржця обшукали і затримали. Підстава — пости у ВКонтакте і фейсбуці з 24 лютого по 6 квітня. 

*

Петербурзького активіста, члена політради руху “Солідарність” затримали, провели обшук у квартирі, щодо нього Слідчий комітет Петербурга порушив справу про поширення “фейків” про російську армію з мотивів політичної ненависті. Причина порушення справи — поки невідома. 

*

У Нижньогородській області Андрію Россієву висунули обвинувачення за статтями про “фейки” про російську армію і про розпалювання ненависті або ворожнечі через інтернет із погрозою застосування насильства за коментарі у “ВКонтакте”, де він засуджував дії Росії в Бучі та інші злочини російської армії. Россієва затримали 10 листопада в Краснодарі і помістили в СІЗО. 

*

Жительку Майкопа Олену Суміну оштрафували за статтею про “фейки“ про російську армію на суму її річної пенсії — трохи менше ніж 210 тисяч рублів — через коментар в інстаграмі під роликом про флешмоб на підтримку “спецоперації”. 

*

Міщанський районний суд Москви зареєстрував кримінальну справу проти політика Іллі Яшина. Політика звинувачують у поширенні “фейків” про російську армію з мотивів політичної ненависті. Причиною для кримінальної справи став один зі стрімів Яшина на його ютуб-каналі, в яких він говорив про трагедію в Бучі. 

Фото: телеграм-канал “Видимый протест”

Фото: телеграм-канал “Видимый протест”

*

Росфінмоніторинг вніс 59-річну мешканку Кемерова Олену Шарову, затриману через спробу підпалити військкомат, до переліку екстремістів і терористів.

*

Дмитра Колєзєва, головного редактора Republic, оголошено у федеральний розшук за статтею про поширення фейків щодо ЗС РФ. Стаття передбачає до 10 років позбавлення волі. Який злочин йому інкримінують, не уточнюється. На початку березня Дмитро Колєзєв покинув Росію. Через кілька днів Роскомнадзор заблокував сайт Republic. Приводом для порушення справи став один із постів Колєзєва в соціальній мережі, повідомляє “Коммерсант”.

*

У Пермі підприємцю, який виступив у сторіс проти війни та мобілізації, підпалили торговий павільйон і розбили вікна в магазині. Раніше на нього завели справу про “дискредитацію” армії та оштрафували на 45 тисяч рублів. 

Затримання та адміністративні суди

Адміністративні справи про дискредитацію армії (стаття 20.3.3 КпАП) розглядали в Іваново, Нижньокамську, Іжевську, Казані, Бєлгороді, Красногорську, Астрахані, Воронежі, Новосибірську, Волзькому, Білоріченську, Ростові-на-Дону, Абінську, Єкатеринбурзі, Краснодарі, Ставрополі, Адлері, Кисловодську. Приводом для адміністративних покарань стали вуличні акції, листівки, написи на футболці та рюкзаку, пости в соцмережах, висловлювання “офлайн”, опитування відвідувачів провладного концерту про ставлення до війни. Штрафи — від 30 до 60 тисяч рублів.

*

На поета із селища Кроми Орловської області Олександра Бившева склали протокол про дискредитацію російської армії через написане у фейсбуці слово “чмобіки”. Протокол складали поліцейські на чолі з оперуповноваженим із Центру боротьби з екстремізмом. Поет Олександр Бившев — фігурант шести кримінальних справ. П'ять із них порушили через вірші, що підтримують Україну після анексії Криму 2014 року. 

Олександр Бившев © Радіо Свобода

Олександр Бившев © Радіо Свобода

*

Учасницю антивоєнних виступів у Нальчику міський суд оштрафував на п'ять тисяч рублів за статтею про порушення порядку проведення публічного заходу. Затримали її після мітингу, за орієнтуванням озброєними поліцейськими. На неї заведено дві адміністративні справи. 

*

Тверський районний суд Москви заарештував Іллю Повишева на 25 діб за статтею про повторне порушення “мітингового” законодавства (ч. 8 ст. 20.2 КоАП). Чоловіка затримали біля меморіалу пам'яті Бориса Нємцова на Великому Москворецькому мосту. Увагу силовиків привернула маска з написом “Ні війні“. Через маску Повишеву закинули статтю про дискредитацію російської армії. За нею суд призначив чоловікові 50 тисяч рублів штрафу. 

*

У Нижньовартовську 9 листопада місцевого жителя Євгена Федосова затримали через антивоєнні публікації у “ВКонтакте”. Силовики зустріли чоловіка біля під’їзду, відібрали телефон, протримали у відділенні поліції весь день і побили, у квартирі провели обшук і вилучили всю техніку. У червні Федосова оштрафували на 30 тисяч рублів за статтею про дискредитацію російської армії через хештеги “Ні війні” в соцмережах. 

*

У Єкатеринбурзі 9 листопада суд відхилив позов восьми затриманих на антивоєнній акції 6 березня до поліцейських. Городяни вимагали визнати незаконними дії силовиків — їх змушували сидіти навпочіпки і стояти на колінах із піднятими руками на холоді, ображали, утримували у відділенні без складання протоколів понад три години, відправили на незаконну дактилоскопію. У затриманих були відео з підтвердженням дій поліцейських, але суд все одно їм відмовив. 

Фото: телеграм-канал “Видимый протест”

Фото: телеграм-канал “Видимый протест”

*

У Карелії студенту музичного коледжу довелося взяти академічну відпустку після затримання з антивоєнним плакатом. 18-річний Гліб Мітін прийшов у квітні на патріотичний мітинг, куди його відправили разом з усіма студентами, з пацифістським плакатом, на якому було намальовано голуба миру і дві з'єднані кисті рук у кольорах російського та українського прапорів. Юнака оштрафували на 30 тисяч рублів за статтею про дискредитацію російської армії, після цього на юнака почали тиск викладачі коледжу. 

*

У Єкатеринбурзі скасували концерт гурту Anacondaz. Прокуратура Свердловської області пояснила, що поліцію відправили на місце виступу через те, що виконавці “підтримували Олексія Навального, виступали з критикою органів влади і засуджували проведення спеціальної військової операції на території України”. Суд визнав скасування концерту законним. 

*

Концерт гурту “Сплін” в Архангельську перенесли втретє — з 14 листопада на 7 червня 2023 року. Імовірно, скасування пов'язані з антивоєнною позицією музичного колективу. 

*

Із програмки вистави “Ліс” Московського художнього театру ім. Чехова прибрали ім'я режисера Кирила Серебренникова, замінивши його словом “РЕЖИСЕР”. Серебренніков відомий антивоєнною позицією.

Блокування та тиск на ЗМІ

Ленінський районний суд у Володимирі за рішенням військової прокуратури заблокував деякі посилання, що ведуть на матеріали LiveJournal, азербайджанського видання Media.az, порталу Сповіді.com і The Moscow Times. За посиланнями було розміщено інформацію про те, як уникнути мобілізації. LiveJornal і Media.az вже видалили матеріали. За посиланнями на сайти Сповіді.com і The Moscow Times пам'ятки, як і раніше, доступні.


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: ОВД-инфо,7х7  — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів ОчнисьВеснаАктиватика й інших.

 Поділитися