MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘Війна — реквієм здоровому глузду’ — дайджест російських протестів

04.11.2022   
Наші інформ.
Поліція в Тюмені оскаржила припинення судом справи щодо напису на асфальті “НЕТ В***Е”. В суді його авторка пояснила, що мала на увазі “НЕТ ВОБЛЕ”, “оскільки відчуває неприязнь до цього виду риб”. Поліція наполягає, що це була незгода з мобілізацією.

© Sota

© Sota

Повернення імен

29 жовтня відбулася акція пам’яті жертв політичних репресій "Повернення імен". Вона відбулася у 22 країнах та 77 містах, у тому числі у 17 містах Росії.

Біля Соловецького каменю в Москві разом із іменами репресованих люди залишали антивоєнні листівки.

Антивоєнні листівки біля Соловецького каменю в Москві

Антивоєнні листівки біля Соловецького каменю в Москві

Моління проти війни

У Йошкар-Олі, столиці республіки Марій-Ел, 30 жовтня пройшли моління марійців про припинення війни в Україні, повідомляє видання “Активатика”. Їх провела йошкар-олінська громади традиційної релігії. Учасники дарували богам двох баранів і трьох гусей, попросили припинити кровопролиття і створити безконфліктне суспільство на землі.

Моління за мир в Йошкар-Олі © Idel.Реалии

Моління за мир в Йошкар-Олі © Idel.Реалии

Пошкодження машин із воєнною символікою

У Новоросійську невідомі активісти зривають символи Z на автомобілях та ріжуть на них шини, повідомляє DOXA. За одну ніч вони встигають пошкодити кілька машин.

Одиночні пікети 

У Калмикії 30 жовтня відбувся пікет проти мобілізації поневолених народів, пише “Активатика” із посиланням на канал “Лига Свободных Наций”. Люди вийшли на пікет перед кінотеатром "Родина", готелем "Еліста" та пагодою Семи днів.

Одиночні пікети в Росії © Активатика

Одиночні пікети в Росії © Активатика

*

27 жовтня в Омську жінка похилого віку провела одиночний пікет біля пам'ятника Богдану Хмельницькому, пише Омське громадянське об'єднання. Пікетниця вийшла з плакатом “Матері, зупиніть війну”.

Зупинити “злісну порушницю” виїхали одразу 5 поліцейських на двох машинах. Вони вимагали у жінки згорнути плакат, а коли та відмовилася це зробити, силоміць затягли її в патрульну машину.

Затримання літньої жінки в Омську © телеграм-канал Очнись!

Затримання літньої жінки в Омську © телеграм-канал "Очнись!"

*

У Москві на Манежній площі затримали Інну Волкову, повідомляє “ОВД-Инфо”. Активістка проводила одиночний пікет із плакатом “За мир”.

*

Біля будівлі Державної думи у Москві затримали активіста Єркіна Забієва, пише “ОВД-Инфо”. В одиночному пікеті він вимагав оголосити імпічмент Володимиру Путіну.

*

Поліція в Тюмені оскаржила припинення справи Аліси Климентової “НІ В***Є! Про це мама Аліси Климентової повідомила ОВД-Инфо. За версією поліцейських, Климентова брала участь в акції проти мобілізації, і її дії були спрямовані на “висловлення незгоди з оголошеною частковою [мобілізацією]”. Раніше суд закрив справу після того, як Аліса заявила, що мала на увазі “Ні вобле!” (оскільки “відчуває неприязнь до цього виду риб”).

Кримінальні справи

В Івановому кандидатку медичних наук Ольгу Назаренко відсторонили від викладання на кафедрі фармакології в державній медичній академії м. Іваново. Раніше проти неї порушили кримінальну справу за неодноразове порушення порядку проведення громадських заходів. Вона виходила з плакатами “Ні війні” та “Я росіянин проти війни. Путіна в Гаагу” у лютому. Ще один пікет із засудженням війни в Україні вона провела 10 вересня. 18 жовтня в Ольги пройшов обшук, під час якого у неї вилучили всі особисті заощадження. Вона одна виховує малолітнього сина і дочку-другокурсницю, і тепер через штрафи та звільнення перебуває у скрутному матеріальному стані.

*

У Сочі порушили кримінальну справу щодо повторної дискредитації російської армії проти 71-річного активіста Володимира Атаманчука, повідомляє “ОВД-Инфо”. Пенсіонера також двічі оштрафували за роздачу антивоєнних листівок.

*

24 жовтня в Улан-Уде (республіка Башкирія) відправили під домашній арешт учасницю акції проти мобілізації Наталію Філонову, пише “ОВД-Инфо”. Її звинуватили у тому, що 24 вересня дорогою до суду вона вдарила рукою по обличчю співробітника поліції. Іншого поліцейського вона нібито тицьнула в обличчя ручкою.

Наталія Філонова, Улан-Уде © ОВД-Инфо

Наталія Філонова, Улан-Уде © ОВД-Инфо

*

На петербурзького активіста Дмитра Мартиничова порушили кримінальну справу за статтею про побої за мотивами політичної ненависті, повідомляє “ОВД-Инфо”. На думку слідства, у травні чоловік завдав трьох ударів руками пасажиру метро з літерою Z на куртці.

*

Суд у Тулі засудив на два роки обмеження волі Дмитра Козирєва за те, що він написав на Спаській вежі Тульського кремля “Війна — реквієм здоровому глузду”.

© телеграм-канал Очнись!

© телеграм-канал "Очнись!"

*

У Ростові-на-Дону громадянина України Володимира Кульбацького засудили на сім років і одинадцять місяців колонії суворого режиму у справі про причетність до української націоналістичної організації “Правий сектор”, повідомляє “ОВД-Инфо”. Кульбацький нібито брав участь у бойових діях проти Народної міліції “ДНР”, а також пропагував діяльність “Правого сектору” в Інтернеті.

Справи проти військових

Військова комендатура в Улан-Уде порушила кримінальну справу про самовільне залишення військової частини мобілізованим жителем Якутії, пише Павло Чиков. Як повідомляє правозахисник, чоловік заявив своєму командиру: “В Україну не поїду, не стрілятиму в українців”. Після цієї заяви йому стали загрожувати розправою та кримінальною справою. Чоловік втік через дірку у паркані.

*

Слідчий комітет порушив кримінальну справу щодо невиконання наказу у воєнний час проти контрактника, повідомляє “ОВД-Инфо”. За версією слідства, військовослужбовець “не виконав наданий в установленому порядку наказ про вибуття у службове відрядження для участі в бойових діях, тим самим відмовився від участі в бойових діях”.

Переслідування в інтернеті 

На жителя Солігалича Костромської області Яна Куликова порушили кримінальну справу за статтею про поширення “фейків” про збройні сили РФ, пише “ОВД-Інфо”. Приводом для порушення кримінальної справи стали пости про обстріл російською армією житлових кварталів міста Нікополя Дніпропетровської області з реактивної системи залпового вогню “Град”, а також про постійний обстріл збройними силами РФ цивільної інфраструктури та мирних жителів у Вінниці, Кременчуці, Часовому Яру, Маріуполі, Одесі, Краматорську та Харкові.

*

Команда проекту “Новости-26” отримала від Роскомнагляду  повідомлення про майбутнє блокування. Від творців проекту вимагали видалити інформацію, яка “поширюється з порушенням закону”. Про яку інформацію, яка порушує якийсь закон, йшлося, Роскомнагляд вирішив промовчати.

Проект «Новости-26» запустила у липні 2022 року письменниця Лінор Горалік. Він розповідає про російську політику підліткам віком від 12 років, зокрема, обговорюючи війну в Україні.

*

“ВКонтакте” на вимогу Генпрокуратури заблокувала сторінку архангельського активіста Дмитра Секушина. Чоловік регулярно викладав антивоєнні пости.

*

Роскомнагляд заблокував англомовний сайт спільноти шанувальників музиканта Леопольда Ауера Leopold Auer Society. На думку російської влади, спільнота “дискредитує” армію РФ тим, що відкрито засуджує вторгнення Росії на територію України.

*

Роскомнагляд заблокував сайт «Службы поддержки» на вимогу Генеральної прокуратури. Проект допомагає людям, які зіткнулися з тиском російської влади, публікуючи пам'ятки та ресурси для допомоги постраждалим росіянам та українцям. Також у «Службы поддержки» є бот для питань, пов'язаних з еміграцією, мобілізацією та іншими проблемами.

*

Сайт “Движения сознательных отказников от военной службы” заблокували на вимогу Генпрокуратури. Раніше адміністрація “ВКонтакті” заблокувала сторінку руху в соціальній мережі — нібито в групі розміщувалися “фейки” про дії російської армії. “Те, що сталося, ми вважаємо атакою на свободу слова. Жодних „фейків“ про дискредитацію армії ми на своєму ресурсі не розміщували”, — прокоментувала подію координаторка руху Олена Попова.

*

Жительку Морозовська Ростовської області Юлію Моісеєнко оштрафували на 40 тисяч рублів за те, що вона опублікувала відеозапис ракетних ударів, вибухів та руйнувань в Україні. Її визнали винною у дискредитації російської армії.

*

У Пскові суд оштрафував на 35 тисяч рублів доньку місцевого військового Анастасію Григор'єву   –  вона дала коментар журналістам, в якому вона засудила військові злочини в Україні.

Військова цензура в культурі 

З фільму “Мустай” про башкирського поета Мустая Каріма вирізали сцену з актрисою Чулпан Хаматовою, яка неодноразово висловлювалася проти війни в Україні. У вирізаній сцені Хаматова читала вірш “Третій день поспіль йде мокрий сніг”. На показі фільму 18 жовтня у Казані у стрічці замість Хаматової показали іншу актрису Поліну Агурєєву. 

*

У кемерівському Драмтеатрі на афішах вистави “Війна та мир” заклеїли ім'я режисера Рімаса Тумінаса. Також його ім'я забрали зі сторінки вистави на сайті театру. Заступник директора театру Олена Сіткіна у розмові з виданням заявила, що це пов'язано з “наказом керівництва зверху, з Мінкультури”: “Нам цю тему заборонено коментувати! Ви що самі не знаєте, хто режисер?! Ну знаєте ж, навіщо тоді питати?” Рімас Тумінас відверто засудив військову агресію Росії проти України.


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: ОВД-инфо,Idel.Реалии, телеграм-каналів ОчнисьФеминистское Антивоенное Сопротивление й інших.

 Поділитися