MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харківській області знайдено щонайменше 25 катівень

20.11.2022   
Марина Гарєєва
Правоохоронці на Харківщині провели детальні огляди виявлених катівень і розслідують імовірні злочини росіян та випадки колабораціонізму.

Катівня в Ізюмі, 19 вересня. © Олександра Новосел / Суспільне

Катівня в Ізюмі, 19 вересня 2022 року. © Олександра Новосел / Суспільне

У Харківській області вже виявлено 25 катівень і зібрано чимало доказів, що свідчать про воєнні злочини російських військових.

Про це повідомив керівник Слідчого управління ГУ Національної поліції в Харківській області Сергій Болвінов.

“По кожній [катівні] проведені детальні огляди — вилучені відбитки пальців, ДНК, документи, чорнові записи та предмети, що свідчать про злочини окупантів. Встановлюються свідки та потерпілі від злочинів росіян”, — написав він на своїй фейсбук-сторінці 18 листопада.

Паралельно триває робота щодо виявлення колаборантів.

“З початку повномасштабного вторгнення слідчими та дізнавачами поліції в Харківській області зареєстровано 542 кримінальні провадження за колабораційну діяльність, повідомлено про підозру 126 колаборантам, скеровано до суду 59 справ”, — зазначив Сергій Болвінов.

Фото з фейсбук-сторінки Сергія Болвінова [катівня катівні на харківщині поліція сбу розслідування воєнні злочини]

Фото з фейсбук-сторінки Сергія Болвінова

Поліція продовжує працювати над притягненням колаборантів та військових РФ до кримінальної відповідальності.

За інформацією Харків Times, суд розглядатиме обвинувальний акт щодо колишньої криміналістки Національної поліції з Куп’янська, яка співпрацювала з окупантами. За даними обвинувачення, вона передавала російським військовим особисті дані правоохоронців, фактичні адреси їхнього проживання, відомості про наявність зброї, а також брала участь в обшуках.

“Разом з окупантами вона встигла ‘завітати’ до родичів свого колишнього керівника: спочатку до його матері, а потім — до батьків його дружини”, — повідомили у Харківській обласній прокуратурі виданню.

Не виявивши бажаного, колаборантка вимагала здати зброю добровільно й погрожувала арештом.

Колишню поліціянтку заочно судитимуть за державну зраду (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу).

Нагадаємо, що в Куп’янську російські окупанти утримували українських громадян в нелюдських умовах та піддавали незліченним тортурам: били, катували струмом, не дозволяли їсти, спати чи навіть сидіти.

Ставлення до людей, які опинилися в російських катівнях, стає дедалі гіршим, — вважає Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

“З точки зору Міжнародного гуманітарного права, ми спостерігаємо погіршення поводження з цивільними громадянами України. Це найгірші й найцинічніші прояви порушення Женевських конвенцій!” — зазначав Лубінець, коментуючи випадки катування на Херсонщині.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися