MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Підробляли документи херсонських сиріт, щоб їх не вивезли до Росії

06.12.2022   
ХПГ-інформ

© Red pepper / Shutterstock [дитина]

© Red pepper / Shutterstock

Журналісти АР News розповіли історію про те, як херсонські лікарі та співробітники центру соціально-психологічної реабілітації рятували українських дітей від депортації.

За інформацією видання, щонайменше тисячу дітей було вивезено з Херсонської області до Росії протягом окупації. 

“Ми навмисне писали неправдиву інформацію про те, що діти хворі і їх не можна транспортувати, — каже завідувачка реанімації Херсонської обласної дитячої лікарні Ольга Пілярська. — Ми боялися, що (росіяни) дізнаються… (але) ми вирішили, що за будь-яку ціну врятуємо дітей”. 

Таким чином працівникам медичного закладу вдалося перешкодити викраденню окупантами одинадцяти малюків. За підробленими документами хтось із немовлят “потребував” постійної штучної вентиляції легенів, у когось спостерігалися “неконтрольовані судоми” або “легенева кровотеча”. Одну з дівчаток удочерила медсестра. 

Директор центру соціально-психологічної реабілітації у Степанівці Володимир Сагайдак зумів сховати від російських військових 52 маленьких підопічних. Він розповів журналістам, що деяких дітей відправив додому до своїх співробітників, інших — відвіз до далеких родичів. З Володимиром залишилися старші діти. 

Щоб дітей не забрали на ворожих блокпостах, доводилося вигадувати цілі історії. В одному випадку Володимир Сагайдак підробив записи про те, що група дітей після лікування в шпиталі прямує з рідною тіткою до мами, яка чекає їх на іншому березі річки. Сама мама, мовляв, їх забрати не змогла, адже вже перебуває на дев’ятому місяці вагітності. 


За даними Національного інформаційного бюро України, у списку депортованих і примусово переміщених осіб перебувають понад 10,5 тис. дітей. За інформацією державного порталу “Діти війни”, незаконно депортовані 11 з половиною тисяч неповнолітніх. 

21 жовтня в рамках “евакуації” окупанти вивезли в окупований Сімферополь 46 вихованців Херсонського обласного будинку дитини. 

23 жовтня з Олешківського дитячого будинку-інтернату Херсонської області до клінічної психіатричної лікарні №5 (село Строгонівка Сімферопольського району, Крим) вивезли 12 дітей віком від 8 до 18 років з інвалідністю І, ІІ та ІІІ групи. 

Згідно зі статтею 24 Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни, сторони конфлікту мають вживати усіх необхідних заходів для того, щоб діти до 15 років, які осиротіли чи були розлучені зі своїми сім’ями внаслідок війни, не залишалися напризволяще, і сприяти прийманню цих дітей нейтральною країною на час конфлікту. А стаття 50 прямо вказує: “Окупаційна держава … за будь-яких обставин не повинна змінювати громадянського статусу дітей або вносити їх до списків підконтрольних їй формувань або організацій”.

 Поділитися