Окупанти похвалилися, що викрали з Маріуполя понад 1300 українських дітей. А потім видалили інформацію
Понад 1000 малюків з Маріуполя віддали на усиновлення до Тюмені, Іркутська, Кемерова та Алтайського краю. Ще майже три сотні дітей перебувають на тимчасовому утриманні в спеціалізованих установах Краснодарського краю. Така інформація з’явилася на сайті Управління з питань сім’ї та дитинства міста Краснодар. Пізніше інформацію з сайту видалили, але вона доступна в архіві.
Міністерство закордонних справ України відреагувало на це повідомлення: “Російська Федерація продовжує викрадати дітей з території України та влаштовувати їхнє незаконне усиновлення з боку російських громадян…Такі дії РФ грубо порушують Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, яка передбачає зобов’язання держави-окупанта не змінювати громадянського статусу дітей, а також Конвенцію ООН про права дитини від 1989 року. Закликаємо міжнародне співтовариство, зокрема ООН, засудити триваючі злочини Росії проти дітей на території України, а також вжити негайних заходів проти Москви задля припинення нею зухвалих порушень норм міжнародного права. Усі українські діти, які були незаконно переміщені на територію Росії, мають бути повернуті до їхніх батьків або законних опікунів”.
Тим часом Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє про незаконне вивезення 30 дітей з Харцизька, Іловайська та Зугрес до Нижнього Новгорода з метою “участі у навчально-тренувальних зборах”.
Примусове переміщення дітей “з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову або релігійну групу” є порушенням Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, заявили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
Нагадаємо, в липні російський дитячий омбудсман Марія Львова-Бєлова заявила, що росіяни вивезли з окупованої Донеччини 108 дітей, позбавлених батьківського піклування.
Вони набули російське громадянство за спрощеною схемою. Це стало можливо, коли наприкінці травня путін підписав закон, згідно з яким із заявою про прийом до російського громадянства дитини може звернутися будь-хто: опікун, піклувальник, керівник організації для дітей-сиріт, керівник освітньої організації або організації, що надає соціальні послуги, якщо та розташована на території так званих “ДНР”, “ЛНР”, а також Запорізької або Херсонської областей України.