MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Україну повернули 37 дітей, яких окупанти вивезли з Харківської області 

11.10.2022   
ХПГ-інформ

37 дітей з Харківської області, яких у серпні росіяни депортували на територію рф, повернулися до своїх батьків. Про це повідомили Мінреінтеграції та голова Харківської військової адміністрації Олег Синєгубов. 

Батьки їздили за дітьми через кілька країн © Мінреінтеграції

Батьки їздили за дітьми через кілька країн © Мінреінтеграції

У серпні росіяни вивезли з окупованих тоді районів Харківщини близько трьохсот школярів. Як казали — на відпочинок на морі. У вересні українська армія звільнила область, і батьки не знали, як повернути своїх дітей додому. Станом на 22 вересня тільки в одному із таборів у Геленджику  — “Ведмедику” —  залишалося 223 дитини. На той момент їх уже почали навчати за російською програмою. 

Наприкінці вересня голова Олег Синєгубов пояснював алгоритм повернення школярів: “Навіть якщо ми встановлюємо місцезнаходження дітей на території рф, то ми повинні їх забирати особисто. Тобто хтось повинен туди поїхати — уповноважена особа. І далі, по суті, їх забрати і повернути в Україну, але цей процес дуже довгий, досить тривалий, небезпечний”.

Підлітки з Харківської області в Геленджику, скріншот з відео каналу GLN

Підлітки з Харківської області в Геленджику, скріншот з відео каналу GLN

Схоже, 37 харківських школярів повернули саме таким чином. 

“Щоб забрати своїх дітей, батьки проїхали довгий шлях декількома країнами Європи, — йдеться в повідомленні Міністерства реінтеграції 11 жовтня. — Це стало можливим завдяки злагодженій співпраці Мінреінтеграції, Державної міграційної служби, Благодійної організації SОS Дитячі Містечка Україна та перевізників”. 

Зараз діти з батьками перебувають у шелтерах для внутрішньо переміщених осіб на Закарпатті: у селах Білки та Горінчово.

Мінреінтеграції закликає всіх, хто має будь-яку інформацію про незаконне вивезення дітей до рф,  телефонувати на цілодобову гарячу лінію 16-48 та до Департаменту кризового реагування Мінреінтеграції: 050-562-03-13. 

 Поділитися