MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Окупанти похвалилися, що викрали з Маріуполя понад 1300 українських дітей. А потім видалили інформаціюЗ Донецької області до рф вивезли понад сто українських дітей і вже «влаштували» їх у прийомні російські сім’їПонад півтисячі українських дітей-сиріт готують до спрощеного набуття російського громадянства під Ростовом — радник мера МаріуполяРосія планує спростити процедуру усиновлення викрадених з України дітейВ Україну повернули 37 дітей, яких окупанти вивезли з Харківської області Українські діти в Росії: порушення Женевської конвенції і злочин геноцидуВсесвітній день дитини як іспит на дорослістьУ темряві війни: в Україні зростає рівень домашнього насильства ВР підтримала у першому читанні законопроєкт, що дозволяє розлучатися під час вагітності та першого року життя дитини‘Її треба накачати’: правоохоронці провели обшуки у молодиків, які знімали непритомних дівчат на камеру і робили з цього контент для соцмереж

Понад дві сотні дітей з Харківської області росіяни вивезли до Геленджика

28.09.2022   
ХПГ-інформ

Батьки відправили дітей на відпочинок і тепер не знають, як повернути. Тим часом російські медіа рапортують: школярів уже навчають за російською програмою. Замість того, щоб відправити додому.


Підлітки з Харківської області в Геленджику, скріншот з відео каналу GLN

Підлітки з Харківської області в Геленджику. Скриншот з відео / канал GLN

Інформацію про дітей, яких вивезли з територій області, що були під окупацією, офіційно підтвердив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. За його словами, йдеться про мешканців Липців, Вовчанська та інших населених пунктів.

“У нас є факт вивезення дітей, ми зараз працюємо з профільним міністерством, щоб встановити, де ці люди перебувають, і зробити все необхідне, створити умови для повернення наших людей. Алгоритм є. Нам головне ідентифікувати, де вони перебувають, та відповідно встановити контакт”, — розповів Синєгубов.

Він зазначив, що Україна має досвід повернення своїх громадян додому. Але це не простий процес.

“Навіть якщо ми встановлюємо місцеперебування дітей на території рф, то ми повинні їх забирати особисто. Тобто хтось повинен туди поїхати — уповноважена особа. І далі, по суті, їх забрати і повернути в Україну, але цей процес дуже довгий, досить тривалий, небезпечний. На першому місці в нас — безпека дітей, а далі вже будемо визначати, деякі процеси вже є, я зараз їх не озвучуватиму, оскільки ці переговори йдуть дуже важко, щоб їх не зірвати”, — пояснив Синєгубов.

Про вивезення окупантами дітей з Харківської області два тижні тому розповідав телеграм-канал Борівської громади. “Батьки деяких дітей, яких росіяни повезли в кінці серпня на відпочинок в російський Геленджик, поїхали до них”, — йшлося в повідомленні.  

Журналісти харківського каналу “Об’єктив” зустріли в Балаклії двох жінок, які через пресу хотіли звернутися до української влади по допомогу. Ганна Зінченко відправила “на море” свою одинадцятирічну доньку — окупанти пообіцяли безкоштовний відпочинок і дельфінів. З дітьми до росії поїхали кілька балаклійських вчителів. 

— Відправили ми, і ось зараз мене звинувачують у тому, що я мама погана, — бідкається тепер жінка.

— Запропонували в серпні дітей відправити відпочити безкоштовно в таборі в Геленджику, “Ведмедик”. Там 300 дітей із Харківської області. 25 з Балаклії, 25 з Куп’янська, 50 з Ізюма та ще 200, я не знаю, звідки, — розповіла  Анжела Гудименко, тітка дитини, яка зараз перебуває в росії.

Британський телеканал Sky News розповідає про жінок з Козачої Лопані, які не знають, як повернути своїх дітлахів з російського курорту. В сюжеті Наталія Мед пригадує останню розмову з тринадцятирічною донькою: “Ми сказали їй, щоб не хвилювалася, що з нами все буде добре. Вона в автобусі плакала. Я теж. Ну поїхала…”

За інформацією журналістів, принаймні одинадцять сімей з Козачої Лопані відправили своїх дітей на відпочинок у рф. Батьки кажуть: хотіли, щоб діти були подалі від бойових дій. 

Судячи з повідомлень російських ЗМІ, станом на 22 вересня тільки в одному із таборів у Геленджику — “Ведмедику” — залишилися 223 дитини. В сюжеті місцевої телекомпанії йдеться про те, що дітям з Харківської області продовжили зміну і батькам, мовляв, не варто хвилюватися. Дітей вже залучили до освітнього процесу за російською шкільною програмою. Частина з них навчається на базі табору, а молодших школярів возять до школи №7 села Кабардинка, що входить до муніципального утворення Геленджик. У сюжеті вчителька молодших класів Євгенія Проніна скаржиться на погане знання українськими дітьми російської мови.

Українських дітей навчають за російською програмою, скріншот з відео каналу GLN

Село Кабардинка, Краснодарський край. Українських дітей навчають за російською програмою. Скриншот з відео / канал GLN

Цитата зі збереженням лексики педагога: (рос.) “С русским языком, конечно, тяжеловато. Но я хочу вам сказать, азы русского языка они знают. Когда начинаешь им наводящими вопросами говорить о каком-то правиле, они вроде на своем ломаном русском начинают всё равно вспоминать. Я думаю, им всё-таки что-то преподавали там, они что-то знают”. Слід зазначити, що в попередньому сюжеті цієї ж телекомпанії за 30 серпня йшлося про 300 дітей з Харківської області. 

Харківські старшокласники в Геленджику, скріншот з відео каналу GLN

Харківські старшокласники в Геленджику. Скриншот з відео / канал GLN

“Донечко, я тебе поверну додому. І більш ніколи в житті не відпущу… Прости, що так довго”, — звертається до дитини Наталія Мед у сюжеті британських журналістів.

 Поділитися