MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Країна-катівня: звільнені українські військові розповіли про перебування в російському полоніБрудними чоботами по зоряному небу: росіяни майже знищили найбільший у світі радіотелескоп декаметрових хвильРуські Тишки: фосфорні бомби, вантажівки з пральними машинками і покинуті трупи росіянКоробочкине: пів року під обстрілами. ФоторепортажВасиленкове: село, через яке пройшла лінія фронтуКатівня в Пісках-Радьківських: поліція знайшла чергове місце злочину російської арміїУ Липцях на Харківщині знайшли катівнюЧетверо медиків загинули під час евакуації пацієнтів психіатричної лікарні у Харківській області ‘Тримали людей в боксах’ — після деокупації на Харківщині знайшли вже 10 катівень Тиждень у неволі: у Куп’янську окупанти утримували в неволі п’ятьох підлітківВовчанський агрегатний завод: російська катівня за чеченськими лекаламиЖити в окупації 4 місяці, піднімати український прапор на площі. Дві історії з ВовчанськаНа заводі у Вовчанську росіяни ‘катували струмом навіть батюшку’, — заступник директора заводуКатівня на заводі, морг на фермі і дорога життя через дамбу – як живуть люди на тимчасово окупованій частині ХарківщиниВ окупований Ізюм передали ліки для онкохворих – незважаючи на обстріли з боку росіянУ Борівській громаді на Харківщині пошкоджено та розграбовано більшість шкілНа Харківщині російські окупанти розстріляли волонтерів – розвідкаУ міськраді Дергачів показали, що зробили російські війська з громадою (фото)В окупованому Ізюмі почалася примусова мобілізаціяХарків: російські війська обстріляли район ХТЗ – є загиблі і поранені

Цьогоріч найбільше працівників медіа було вбито в Україні, — Міжнародна федерація журналістів

13.12.2022   
Марина Гарєєва
У 2022 році під час виконання професійних обов’язків у світі було вбито 67 медійників, 12 з них — в Україні. Також у всьому світові посилилися репресії проти журналістів. Щонайменше 375 журналістів та інших медіапрацівників наразі перебувають за ґратами.

Фото Олександра Ткаченка / телеграм

Фото Олександра Ткаченка / телеграм

У 2022 році журналістика стала ще більш небезпечною професією.

Цьогоріч у всьому світові під час виконання професійних обов’язків було вбито 67 працівників медіа, — повідомляє Міжнародна федерація журналістів (IFJ). За даними федерації, торік було вбито 47 працівників ЗМІ.

“Унаслідок війни, в Україні загинуло 12 працівників медіа, це найбільша кількість серед 21 країни, де були зафіксовані смертельні випадки”, — зазначили в IFJ.

Терористичне правління злочинних організацій у Мексиці та заворушення на Гаїті також позначилися на статистиці. За інформацією Міжнародної федерації журналістів, цьогоріч у Мексиці загинуло 11 медіапрацівників, на Гаїті — 6.

Посилилися і репресії. За останні 2 роки зросла статистика ув’язнень представників ЗМІ. Щонайменше 375 журналістів та інших медіапрацівників наразі перебувають за ґратами.

Найбільш репресивною країною є Китай та його союзники у Гонконзі (із 84 журналістами у в’язницях). За ними йдуть: М’янма (64), Туреччина (51), Іран (34), Білорусь (33), Єгипет (23), Росія та окупований Крим (29), Саудівська Аравія (11), Ємен (10), Сирія (9) та Індія (7).

Генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Ентоні Белланжер наголосив на тому, що Генеральній Асамблеї ООН украй потрібно ухвалити Конвенцію про безпеку та незалежність журналістів та інших працівників медіа, розроблену IFJ.

За інформацією IFJ, від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинули:

Ігор Гуденко, фотограф-фрілансер — 26.02.22;
Євген Сакун, кореспондент EFE — 01.03.22;
П’єр Закржевський, оператор Fox News — 14.03.22;
Олександра Кувшинова, фіксерка Fox News — 14.03.22;
Брент Рено, журналіст-фрілансер і кінопродюсер — 13.03.22;
Оксана Бауліна, журналістка Insider — 23.03.22;
Макс Левін, фотограф-фрілансер — 01.04.22;
Мантас Кведарявічюс, кінорежисер — 02.04.22;
Євген Баль, заслужений журналіст, член НСЖУ — 02.04.22;
Роман Нежиборець, відеоінженер чернігівського каналу “Дитинець” — 06.04.22;
Зореслав Замойський, журналіст-фрілансер — 06.04.22;
Фредерік Леклерк-Імхоф, журналіст BFMTV — 30.05.22.

За даними Інституту масової інформації, лише за 9 місяців повномасштабної війни Росія вчинила 462 злочини проти журналістів та медіа в Україні.

“Станом на 24 листопада російські військові вбили 42 журналісти в Україні. З них вісім журналістів убито під час виконання професійних обов’язків (троє українських та п’ять іноземних). 34 загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів”.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися