MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Встановлено особи шістьох генералів РФ, які віддавали накази щодо захоплення Харківщини, — СБУ

13.12.2022   
Марина Гарєєва
За даними правоохоронців, російські високопосадовці брали участь у плануванні, підготовці та веденні бойових дій проти ЗСУ на східному фронті, а також “сприяли створенню окупаційних адміністрацій РФ під час тимчасового захоплення частини регіону”.

Фото з фейсбук-сторінки Служби безпеки України ©

Фото з фейсбук-сторінки © Служби безпеки України

Було ідентифіковано шістьох представників командування Західного військового округу ЗС РФ, які брали участь у плануванні, підготовці та веденні бойових дій проти Збройних сил України на східному фронті, повідомила Служба безпеки України 12 грудня.

За даними правоохоронців, високопосадовці країни-агресора “віддавали накази російським військам на ‘прорив’ державного кордону України і штурму населених пунктів Харківської області” на початку повномасштабного вторгнення, а також “сприяли створенню окупаційних адміністрацій РФ під час тимчасового захоплення частини регіону”.

За ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) і ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України було повідомлено про підозру:

  • заступнику командувача генерал-майору Т.Трубієнку;
  • командувачу 20-ї загальновійськової армії генерал-лейтенанту А.Іванаєву;
  • начальнику штабу 20-ї загальновійськової армії А.П’ятаєву;
  • командувачу 1-ї танкової армії М.Терещенку;
  • командиру 3-ї мотострілецької Вісленської Червонопрапорної, орденів Суворова і Кутузова дивізії 20-ї загальновійськової армії генерал-майору О.Авдєєву;
  • командиру 144-ї гвардійської мотострілецької Єльнінської Червонопрапорної ордена Суворова дивізії 20-ї загальновійськової армії генерал-майору В.Слєпцову.

Наразі тривають комплексні заходи щодо притягнення вищезазначених осіб до відповідальності, зазначили в СБУ.


Нагадаємо, що у період з 24 лютого до 20 листопада 2022 року Харківською правозахисною групою було задокументовано низку подій, які можуть бути попередньо кваліфіковані як міжнародні злочини, ймовірно вчинені російськими військовими.

 Поділитися