MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘Якщо ви читаєте цей лист, то зі мною щось трапилося’ — дайджест російських протестів

04.01.2023   
Наші інформ.
У Якутії зник активіст і лідер якутської панк-групи Айхал Аммосов. Він не виходив на зв’язок із 11 грудня. Друзі викладають у соцмережі фотографії із плакатами “Де Айхал?”

Пікет якутського панк-музиканта Айхала Аммосова

Пікет якутського панк-музиканта Айхала Аммосова

Друзі зниклого активіста та лідера якутської панк-групи Crispy Newspaper Айхала Аммосова запустили флешмоб на його підтримку: учасники акції викладають у соцмережі фотографії із плакатами “Де Айхал?”. Також до флешмобу приєдналися учасниці руху Нова Тива. Аммосов влаштовував численні акції протесту проти війни. Серед них — графіті на рекламному банері “Yakutian punk against war” та одиночний пікет перед магазином ритуальних послуг із зображенням труни та написом “Наречений приїхав”.

Музикант Айхал Аммосов, фото: sibreal.org

Музикант Айхал Аммосов, фото: sibreal.org

Незадовго до цього фонд “Вільна Якутія” опублікував лист активіста. Він не виходив на зв’язок із близькими та друзями з 11 грудня. У своєму листі, активіст написав про небезпеку, яка йому загрожує: “Якщо ви читаєте цей лист, то, значить, зі мною щось трапилося, щось справді серйозне. Я не можу зараз сидіти та гадати, що могло зі мною статися в майбутньому, але думаю або я зник, або мене вбили”.

“У 2023 рік без війни” – антивоєнні акції наприкінці грудня

Одиночний пікет підписника телеграм-каналу руху “Весна”

Одиночний пікет підписника телеграм-каналу руху “Весна”
У Москві чоловік вийшов на Пушкінську площу з плакатом “Война всех за*бала”.

*

У Пермі сімдесятипятирічний Віктор Гілін вийшов до адміністрації губернатора краю з плакатом “Господин Махонин! Требую завершения СВО!”. Пенсіонера затримали. “У відділенні поліції мене довго схиляли до визнання, що дискредитую збройні сили. Але я відмовився від такого формулювання і не поставив своїх підписів на паперах,” —  розповів Віктор Гілін.

Пікет Віктора Гіліна, Перм

Пікет Віктора Гіліна, Перм

*

Біля входу на Червону площу Юлія Авер’янова провела одиночний пікет. Дівчина вийшла із плакатом “Нет войне. Война — это самое страшное преступление”.

*

Також на Червоній площі в пікет вийшли Максим Шабашев та Руслан Рзаєв із плакатами “Нет войне”.

*

Біля пермського ЦУМу Олександр Азанов провів одиночний пікет із плакатом “Свобода слова не преступление. Нет войне”.

Олександр Азанов, Перм

Олександр Азанов, Перм

*

У Новосибірську чоловік вийшов із плакатом, що закликає притягнути Путіна до відповідальності за репресивною статтею про “дискредитацію армії” за слово “війна”: “Путін назвав СВО [‘спеціальну військову операцію’] війною. Прошу притягти його до відповідальності”.

Новосибірськ

Новосибірськ

*

У Казані Аліна Халітова вийшла з плакатом зі зміненими словами з пісні російського репера Noize MC: “Хочешь быть хорошим руZZким — полежи в гробу, — вирішив якось дядько Вова”. Рядок було взято з пісні “Країна Дощів”.

*

У Хабаровську активіст, який назвався Василем Степановичем, вийшов із плакатом “Події в Україні — це самогубство двох братніх народів”.

*

Старший лейтенант із Мурманської області відмовився брати участь у війні та записав відеозвернення. У ролику, викладеному на Youtube, колишній військовий розповів про загибель друзів та дезінформацію росіян.

Телеграм-канал ФАС (Феміністського Антивоєнного Опору) опублікував хроніки “боротьби комунальних служб та антивоєнних написів”. За словами підписниці, яка надіслала фотографії, під шарами фарби є близько 20 антивоєнних графіті.

Фото: ФАС

Фото: ФАС

*

Минулого тижня антивоєнні плакати у сквері селища Сіверське Ленінградської області змінювалися щонайменше сім разів.

Селище Сіверське Ленінградської області

Селище Сіверське Ленінградської області

На підтримку петербурзької школярки, яку затримали за написи “Вбивці, ви розбомбили його. Іуди” на агітаційній конструкції  “Санкт-Петербург — Маріуполь”, у Сіверському з’явилися антивоєнні гасла та толстовське “Назавжди нічого не буває”.

Селище Сіверське Ленінградської області

Селище Сіверське Ленінградської області

*

На центральній площі Калінінграда, біля вуличних стендів із тематикою “Герої”, пройшов антивоєнний пікет із плакатом “Нет войне #ями ІлляЯшин”. Девятого грудня Іллю Яшина засудили до восьми з половиною років колонії за стрім про Бучу.

Калінінград

Калінінград

*

В останні місяці війни почастішало псування машин із Z-символікою (самих таких машин поменшало). Одну з таких підпалили у Підмосков'ї.

Партизанські дії

У Саратовській області колишній депутат від “Єдиної Росії” Данило Акімов підпалив військкомат. Чоловіка затримали. У відділі поліції він сказав, що зробив це просто так, заради хуліганства.

Наслідки пожежі у військкоматі у Саратовській області

Наслідки пожежі у військкоматі у Саратовській області

Культурний протест

Підданий тортурам активіст Іван Кудряшев розповів, що є автором стріт-арту “Х*й Війні” у Твері.

Інсталяція Івана Кудряшева

Інсталяція Івана Кудряшева

*

Pussy Riot випустили кліп на нову антивоєнну пісню “Мамо, не дивися телевізор”. В основу приспіву лягли слова полоненого російського строковика, який у телефонній розмові з матір’ю сказав: “Мамо, тут немає нацистів, не дивися телевізор”. Учасни_ці групи також включили останнє повідомлення жінки, яка загинула від російської агресії в Бучі: “Все, дочко, мама любить тебе, бувай”.

*

У Пермі відпустили автора антивоєнних графіті ffchw після допиту в поліції. Художника, який працює під вигаданим ім’ям, було затримано за доносом мешканців будинку під час створення нової роботи.

Антивоєнне графіті ffchw

Антивоєнне графіті ffchw
*

У Володимирі сніговик вийшов на пікет проти війни. На даний момент повідомлень про затримання немає.

Сніжний протест у Володимирі

Сніжний протест у Володимирі

Боротьба з дезінформацією

Воронезький активіст Олександр Желтухін подав до прокуратури заяву з вимогою перевірити стенд про український “нацизм” на предмет розпалювання міжнаціональної ворожнечі. За словами активіста, на плакаті — оброблена у фоторедакторі фотографія 2009 року з ходи у Москві на згадку про вбитих адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової. На плакаті в оригіналі написано: “Ваше мовчання  —  виправдання вбивств”.

Стенд із фотографією, де нібито зображені українські нацисти

Стенд із фотографією, де нібито зображені українські "нацисти"

Оригінал фотографії: Москва, 2009 рік
Оригінал фотографії: Москва, 2009 рік

Переслідування та погрози

Кузьмінський суд Москви розглянув справу матері 10-річної школярки Варі Галкіної, яка “вірувала” в образ “Святої Джавеліни”. Олену Жолікер визнали винною в невиконанні материнських обов’язків. Тепер батьків дівчинки поставили на облік і можуть замучити перевірками — і навіть позбавити батьківських прав.

Приводом став лист директора школи, яка поскаржилася на аватарку у соцмережах дитини. Школярка розмістила на сторінці зображення жінки з німбом, що нагадує іконописний образ Богоматері, з американським протитанковим комплексом Javelin, і все це на тлі українського прапора.

*

Суд засудив вологодського кочегара до трьох років ув’язнення за “фейки про армію”, озвучені на створеному ним антивоєнному радіо. 61-річний Володимир Румянцев транслював політичні передачі, автори яких виступали з антивоєнних позицій, через радіоточку у своїй квартирі та публікував антивоєнні пости у соцмережах.

*

Кіровський активіст Річард Роуз, заарештований за “фейки” про Бучу, повідомив про погрози з боку силовиків. У листі до свого друга, Роуз повідомив, що за вказівкою ФСБ йому погрожують  “перекриттям усіх каналів зв’язку” та “фізичною розправою”.

“Ти не досидиш до кінця терміну, і ми цьому посприяємо”,  —  так, за словами Річарда, сказали йому силовики. Активіст перебуває у СІЗО вісім місяців через висловлювання у соцмережах про Україну.

Антивоєнна солідарність

“Зона Солідарності” розповіла про 10 людей, заарештованих за антивоєнні дії. Серед них — Антон Жучков та Володимир Сергєєв, затримані 6 березня на Пушкінській площі у Москві під час антивоєнної демонстрації. У рюкзаку Сергєєва виявили коктейлі Молотова, що й стало подальшим приводом для порушення кримінальної справи: друзів звинуватили у підготовціі до підпалу порожніх автозаків.

*

Адвокатка Яна Неповіннова перед своїм днем народження записала відео про свою Сашу Скочиленко, яку судять за поширення антивоєнних послань на цінниках у супермаркеті.

*

23 грудня у Москві проходив вечір листів політв’язням, туди приїхала поліція, оскільки рух SERB заявив, що активісти проводили захід “проти СВО та за Україну” за участю неповнолітніх.

*

Жителі Карелії за півдня зібрали 50 тис. руб. на три штрафи пенсіонерці за антивоєнні коментарі У своїх коментарях Антоніна Нікуліна написала, що трильйони “кидаються в топку [військових дій]” замість лікування дітей, будівництва будинків та доріг.


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: ОВД-инфо,7х7  — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Феминистское Антивоенное СопротивлениеВесна, Активатика й інших.

 Поділитися