У Мелітополі окупаційна влада залишила літніх людей без жодної допомоги, заборонивши останній благодійний фонд
Співробітники ФСБ увірвалися в приміщення благодійної організації, яка допомагала українцям у тимчасово окупованому Мелітополі. Йдеться про фонд “Підтримка Мелітополя”.
Ефесбівці допитали співробітників благодійного фонду, обшукали та зачинили приміщення.
Про це повідомив голова фонду Валерій Газаєв.
Фонд “Підтримка Мелітополя” опікувався людьми з інвалідністю та людьми похилого віку, які фактично залишилися без допомоги, адже ефесбівці зачинили залишки гуманітарної допомоги у приміщенні фонду.
Валерій Газаєв розповів Центру журналістських розслідувань, що 13 січня 2023 року до фонду завітали люди зі зброєю. Один із чоловіків показав посвідчення співробітника ФСБ РФ. Росіяни обшукали приміщення й вилучили телефони у всіх волонтерів, які працювали у фонді, нібито “для додаткової перевірки”. Хоча ефесбівці нічого не знайшли, вони увели з собою двох волонтерів для подальшого допиту. Як повідомляють журналісти, людей швидко відпустили.
Попри те, що обшук і допити волонтерів не дали жодних результатів, представники ФСБ відібрали ключі від приміщення й заборонили волонтерам там з’являтися.
Очільник фонду розповів, що, за версією ФСБ, “фонд працював незаконно”, тому представники окупаційної влади вирішили його закрити. “В приміщенні лишились медикаменти, засоби гігієни, продукти, холодильники, особисті речі волонтерів”, — поділився Газаєв.
У день обшуку на доставку продуктових наборів чекали хворі й самотні люди. Через свавілля ефесбівців 43 людини не просто не отримали допомоги, а навіть не дізналися, чому волонтери до них не приїхали.
Валерій Газаєв категорично не згоден з твердженням окупаційної влади, нібито фонд діяв незаконно: настільки велика організація навряд чи змогла б таємно працювати у тимчасово окупованому місті. Очільник благодійної організації повідомив, що подекуди у фонді працювало до 40 волонтерів, а в день продуктові набори отримували понад 500 містян.
Газаєв додав, що від самого початку до приміщення, де працювали волонтери, постійно приходили представники окупаційної “військово-цивільної адміністрації”, а також військовослужбовці ЗС РФ.
“Вони дивилися, як відбувається роздача допомоги, навіть цікавилися, чи все в порядку”, — зауважив Газаєв і підкреслив, що ніколи не йшлося про те, що для надання допомоги цивільному населенню необхідні додаткові дозволи від окупаційної влади.
“Найбільше хвилюємося за наших підопічних. У декого з них зовсім немає рідних в місті, це літні люди, які не користуються інтернетом, тож навряд чи знають про те, що фонд закрили. От і чекатимуть на такі необхідні їм продукти, які ми вже не зможемо доставити”, — поділився очільник фонду.
Попри незаконні дії представників РФ, Газаєв додав, що фонд “Підтримка Мелітополя” не закрився, а лише тимчасово припинив свою роботу. Тож надання гуманітарної допомоги буде відновлено за першої можливості.
За інформацією журналістів, благодійний фонд “Підтримка Мелітополя” працював у тимчасово окупованому місті з березня 2022 року. Завдяки пожертвам небайдужих людей з усього світу, волонтери фонду змогли закупити, сформувати та видати більше 70 тисяч продуктових наборів. Після повної заборони доставляти гуманітарну допомогу на окуповану Росією територію, фонд вирішив зосередитися на допомозі незахищеним верствам населення, тим, хто потребує постійної підтримки: самотнім і хворим літнім людям. Останнім часом фонд мав близько 300 таких підопічних.
Через злочинні дії ФСБ і незаконні рішення окупаційної влади, літні люди у Мелітополі залишилися сам на сам із власними проблемами, без жодної допомоги.
Російська влада тероризує цивільне населення у всіх тимчасово окупованих містах України. Так, російські окупанти закрили на в’їзд місто Лисичанськ, що на Луганщині. Тепер у Лисичанськ можуть потрапити лише ті, у кого є місцева реєстрація.
“Саме так — чергове місто на Луганщині закрите окупантами. Пропускають туди тільки за наявності реєстрації в Лисичанську… Знущаються із цивільних, бо не мають успіхів на фронті, де продовжують щоденно зазнавати втрат у живій силі”, — повідомили у Луганській обласній державній адміністрації 15 січня.
За даними Луганської ОВА, на блокпостах росіяни “повертали людей з інших міст, навіть із паспортами РФ”. Вже 16 січня російські військові закрили на в’їзд і на виїзд місто Рубіжне.
Крім того, 15 січня у Луганській обласній військовій адміністрації сповістили, що унаслідок обстрілів деокупованого села Невське поранень зазнав місцевий мешканець. Чоловіка госпіталізували до міської лікарні Краматорська з осколковими пораненнями черевної порожнини та лівого передпліччя. За словами місцевих мешканців, росіяни “добивають” звільнене село й розбивають вцілілі хати. Вкрай напруженою залишається й ситуація у Донецькій області: лише протягом доби 14 січня внаслідок обстрілів Донеччини армією РФ загинули семеро цивільних, ще четверо отримали поранення.