MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Російські спецслужби збирають персональні дані військовополонених та їхніх ріднихВід початку 2023 року Росія могла вивезти 2000 дітей з України, — посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер‘Відпустиш дроти — тобі кінець’: мешканець Балаклії розповів про катування у полоні З речами — не вихід: ФСБ закриває російські кордони для усіх військовозобов’язанихПоблизу Соледара безвісти зникли двоє волонтерів з Великої Британії Російські військові цілеспрямовано знищували цивільне населення при відступі з Лиману, — СБУУкраїнських дітей змусили розважати російських окупантів на концерті в МаріуполіРосія продовжує вбивати мирних жителів: ворожі обстріли 9 січня забрали життя мешканців Харківщини, Херсона, Луганщини і Донеччини (оновлено)Російський військовослужбовець закликає вбивати українських дітей ‘ще в утробі’, — ГУР Російське військове командування не просто знало про практику зґвалтувань, а подекуди заохочувало такі дії, — NYT

У світі все гучніше говорять про те, що агресії Росії проти України немає жодних виправдань

16.01.2023   
Марина Гарєєва
Про це 16 січня заявили міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок і новий голова ОБСЄ Буяр Османі. Перед відвідинами МКС Бербок наголосила, що РФ веде війну не лише проти України, а й проти міжнародного права як такого.

Дніпро. Вціліла після російського ракетного удару кухня, що належала родині Кореновського. Тренер з боксу Михайло Кореновський загинув унаслідок атаки РФ 14 січня. © Ян Доброносов / Телеграф

Дніпро. Вціліла після російського ракетного удару кухня, що належала родині Кореновського. Тренер з боксу Михайло Кореновський загинув унаслідок атаки РФ 14 січня. © Ян Доброносов / Телеграф

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок наголосила, що саме зараз вкрай важливо докласти спільних зусиль для зміцнення міжнародного права, засадничими принципами якого демонстративно нехтує путінська Росія.

“Касетні бомби по мирних жителях, катівні в темних підземеллях, тисячоразові викрадення українських дітей, протиправну і скажену лють Росії в Україні та жорстокість війни не можна виправдати нічим”, — заявила Бербок у понеділок, 16 січня, перед візитом до Міжнародного кримінального суду.

Міністерка запевнила, що в Гаазі вона збирається продемонструвати, що “міжнародне право міцне, і зміцнення його особливо зараз — це справа всіх нас”.

“Війна Росії проти України — це і війна проти міжнародного права. Президент РФ Володимир Путін витирає ноги об найелементарніші засади міжнародного права, які об’єднують усі народи”, — наголосила Бербок.

Під час запланованого візиту Бербок має відвідати МКС і виступити із програмною промовою в Гаазькій академії міжнародного права. У другій половині дня міністерка зустрінеться з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте і міністром закордонних справ Вопке Гукстрою. За підсумками зустрічі Бербок і Гукстра дадуть спільну пресконференцію.

Сьогодні ж, 16 січня, до столиці України прибув новий голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі. Після відвідин Бородянки голова ОБСЄ виклав низку фотографій у своєму твітері й написав, що побачені “руйнування крають серце”, а з думок не йдуть люди, життя яких сплюндрувала російська збройна агресія. 

“Наш моральний обов’язок — допомогти народу України відбудувати свої громади. Ми маємо працювати над тим, щоб забезпечити сталий мир”, — наголосив голова ОБСЄ.

Пізніше, під час спільної пресконференції з Дмитром Кулебою, чинний голова ОБСЄ закликав Російську Федерацію припинити війну проти незалежної держави та вивести свої війська з України:

“Я зараз тут як голова ОБСЄ і закликаю Росію припинити цю війну, забрати свої сили й війська з України, а також проявити відданість цінностям і принципам ОБСЄ і повернутися до дипломатичного шляху”, — заявив Османі й додав, що засуджує агресію Російської Федерації, згадавши нещодавню атаку в Дніпрі. — Ми цілковито засуджуємо подальшу російську агресію проти України. У вихідні ми побачили навіжену атаку проти цивільних осіб у Дніпрі. І цьому не може бути жодного виправдання. Це викликає глибокий смуток, і ми не можемо з цим миритися”.

Буяр Османі підкреслив, що ОБСЄ й надалі буде підтримувати Україну:

“Ми будемо рішуче підтримувати Україну і не зійдемо з цього шляху. Ми не приймемо те, що відбувається. Натомість ми будемо застосовувати весь інструментарій ОБСЄ, щоб відновити мир і повагу до наших принципів і зобов’язань”.

Оновлено

Тим часом кількість жертв від російської атаки в Дніпрі продовжує зростати. У ДСНС повідомили, що станом на 21:00 16 січня врятовано 39 осіб (з них — 6 дітей), загинуло 40 осіб (з них — 3 дитини), травмовано 77 осіб (з них — 14 дітей). Рятувальники отримали 47 повідомлень про безвісти зниклих осіб: 18 осіб виявили серед загиблих, 4 особи живі й перебувають у близьких або в лікарнях. Доля 25 осіб досі невідома.

Крім того, психологи ДСНС надали допомогу 174 постраждалим. “Тривають пошуково-рятувальні роботи та демонтаж небезпечних конструктивних елементів. Комунальними службами вивезено понад 8 500 тонн будівельних уламків та 41 пошкоджений автомобіль, — розповіли рятувальники. — Всього до робіт залучено 418 осіб та 60 одиниць техніки, з них від ДСНС — 65 осіб та 21 одиниця техніки”.

17 січня у ДСНС повідомили про завершення пошуково-рятувальної операції:

“О 13:00 17 січня пошуково-рятувальні роботи у м. Дніпро на місці ракетного удару завершено. Врятовано 39 осіб, з них 6 дітей, загинуло 44 особи, з них 5 дітей, травмовано 79 осіб, з них 16 дітей”, — написали рятувальники.

Увечері 17 січня Президент України навів оновлені дані: наразі відомо про 45 загиблих, серед яких шестеро дітей. 79 осіб отримали травми різних ступенів тяжкості.

Оновлено:

За уточненою інформацією, станом на 19 січня відомо про 46 осіб, які загинули внаслідок російської ракетної атаки на місто Дніпро. З-поміж убитих Російською Федерацією — семеро дітей.

“Російська ракета, що поцілила по дніпровській багатоповерхівці, забрала 46 життів. 11-ро людей ще не впізнані, стільки ж лишаються зниклими безвісти. Опізнання триває”, — повідомив очільник Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко 19 січня.

За словами Резніченка, поранень зазнали 80 людей. У лікарнях міста під наглядом медиків зостаються 24 постраждалих. Троє у важкому стані, з-поміж них 9-річна дівчинка.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися