MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Якщо ви читаєте цей лист, то зі мною щось трапилося’ — дайджест російських протестів“Льодовий” фронт — дайджест російських протестівМир поза законом — дайджест російських протестівЗаклик до совісті — дайджест російських протестівДержава проти школярок та пенсіонерок — дайджест російських протестівПолітичні частушки та сніговики-пікетники — дайджест російських протестів‘Ворог у Кремлі!’ — дайджест російських протестів‘Війна — реквієм здоровому глузду’ — дайджест російських протестів ‘Івасі’ проти вобли — дайджест російських протестівЦерковне підпілля, рух ‘Атеш’, неприязнь до вобли — дайджест російських протестів‘Стій за свої переконання, навіть якщо здається, що стоїш один!’— дайджест російських протестів‘Труна додому за рахунок держави’— дайджест російських протестівБоротьба з “могилізацією” — дайджест російських протестів‘200 днів болю та крові. Вам мало?’— дайджест російських протестів‘В силах зупинити цю війну’— дайджест російських протестів‘За що загинув Іван?’ — дайджест російських протестів‘Вибір є завжди’ — дайджест російських протестів‘Не мовчи!’ — дайджест російських протестів‘Ті, хто розв’язав агресію, не потраплять до раю’ — дайджест російських протестівЗ плакатом проти орвеллівської держави – дайджест російських протестів

Стихійний меморіал на Українському бульварі — дайджест російських протестів

18.01.2023   
Наші інформ.
Після того, як 14 січня російська ракета влучила у багатоквартирний будинок у Дніпрі, мешканці Москви стали приносити до пам’ятника Лесі Українці на Українському бульварі квіти та дитячі іграшки.

Стихійний меморіал загиблим у Дніпрі, розташований посеред російської слолиці

Стихійний меморіал загиблим у Дніпрі, розташований посеред російської столиці

Акції

Після того, як 14 січня російська ракета влучила у багатоквартирний будинок у Дніпрі, мешканці Москви стали приносити до пам’ятника Лесі Українці на Українському бульварі квіти та дитячі іграшки. Біля монумента невідомі залишили фотографію зруйнованого будинку. Згодом силовики стали затримувати людей, які, на їхній погляд, були схожі на “тих, хто співчуває”. На розповсюдженому у соціальних мережах відео видно, як поліцейський патруль затримує чоловіка, що просто вигулює собаку поруч зі стихійним меморіалом. 

*

Невідома активістка залишила навпроти Храму Христа Спасителя у Москві напис “Гундяй, не вбий?”. У цьому храмі проводить служби Патріарх Кирил (в миру Володимир Гундяєв), який підтримує російську військову агресію. Після цього активістка пустила по Москві-ріці банер з написом “в.в.хуйло”. Про акцію повідомив Феміністський Антивоєнний Спротив.

Напис навпроти Храму Христа Спасителя у Москві

Напис навпроти Храму Христа Спасителя у Москві

Воно не тоне

Воно не тоне

У Новорічну ніч деякі росіяни активно вітали свого президента зі святом.

Новорічні привітання для російського президента

Новорічні привітання для російського президента

Справа Олесі Кривцової

26 грудня у квартиру архангельської студентки Олесі Кривцової увірвалася поліція. Один із поліцейських тримав у руках кувалду. Як потім розповідала Кривцова журналістам, він заявив, що кувалда — “привіт від ПВК Вагнера”.

Це сталося після того, як дівчина опублікувала сторіс про вибух Кримського мосту і пацифістські пости в соцмережах, а також зробила відповідний репост у закритому чаті одногрупників. За це її 10 грудня внесли до переліку екстремістів та терористів.

Донос на Олесю Кривцову, ймовірно, написали студенти її вишу: у медіа спливло листування у чаті, де студенти обговорювали, куди краще донести — до поліції чи до ФСБ.

Наразі Олеся Кривцова перебуває під домашнім арештом. Її звинувачують за двома кримінальними статтями: про повторну “дискредитацію армії” та виправдання тероризму.

Студентка з Архангельська Олеся Кривцова

Студентка з Архангельська Олеся Кривцова

Одиночні пікети

Казанський активіст Олександр Фомічов провів дві антивоєнні акції. 3 січня чоловік став на пікет біля кабінету міністрів Татарстану з плакатом “Я, ми, за мир”. А 5 січня активіст вийшов до казанського Кремля з плакатом “Війну оголошують старі, а вмирають молоді”. Олександра та його дружину затримала поліція.

*

Анонімні активісти вийшли на антивоєнні пікети з плакатом “ПереМИРие навсегда” біля церкви в Дубровці (Ленінградська область). Це було відповіддю на заклик патріарха Кирила встановити “різдвяне перемир’я” 6-7 січня. Нагадаємо, Путін підписав наказ про це, але за фактом російська армія продовжувала вести обстріли українських територій у різдвяну ніч.

*

Також одиночні пікети проходили у Новосибірську, Бурятії, Москві, Воронежі. 

Одиночний пікет у Воронежі

Одиночний пікет у Воронежі

Одиночний пікет у Бурятії

Одиночний пікет у Бурятії

Партизанська діяльність 

Невідомі підпалили один із військкоматів міста Братська Іркутської області, кинувши пляшку із запальною сумішшю.

*

Також у селищі Магдагачі Амурської області невідомі підпалили будинок військкомату. О п’ятій годині ранку хтось розбив вікно і кинув усередину пляшку із запальною рідиною.

*

Z-інсталяцію у Чебоксарах остаточно розбили. Жителі Чебоксар нападали на інсталяцію у вигляді вкритої георгіївською стрічкою літери Z принаймні двічі. Незабаром літеру перевезли із центру на периферію, де її остаточно розбили.

*

У місті Зея Амурської області партизани знищили агітаційний Z-банер. 

Протест партії “Яблуко” 

Карельська депутатка від партії “Яблуко” Емілія Слабунова виступила на засіданні комітетів регіональних Заксборів із закликом витрачати гроші держбюджету на будівництво шкіл, а не на війну. За доносом депутата від “Єдиної Росії” проти неї порушили адміністративну справу про “фейки про російську армію”. 

Тим часом Слабунова разом з іншою депутаткою “Яблука” Інною Болучевською запропонували запровадити кримінальну відповідальність за заклики до використання ядерної зброї. Стаття передбачає штраф, виправні роботи або позбавлення волі до 3 років. ЗМІ та держслужбовцям може загрожувати штраф до 1 млн руб. або до 5 років ув’язнення.

Протест у мистецтві 

Художниці групи Praematerna, що виникла, за словами учасниць, “на противагу мілітаристському пафосу”, провели антивоєнну акцію біля монумента волгоградського меморіального комплексу, присвяченого загиблим у Другій світовій війні. Активістки стали навпроти скульптури “Батьківщина-мати кличе!” з написом “не кличе”. На сайті групи опубліковано коментар до акції: “Мати не кличе вбивати безневинних. Мати не кличе вмирати за чужі інтереси. Мати дає життя і дбає про благополуччя своїх дітей”.

Перфоманс групи Praematerna

Перфоманс групи Praematerna

 9 січня художниця з ніком @89gradusov опублікувала  в Instagram фото акції, яка відбулася ще навесні 2022 року. Тоді в московській області з’явився оммаж на “Гасло-1977” — роботу групи “Колективні дії”. Твір двадцятип’ятирічної давнини являв собою червону розтяжку з написом “Я ні на що не скаржуся, і мені все подобається, незважаючи на те, що я тут ніколи не був і не знаю нічого про ці місця”. Сучасні митці змінили слова:  “Я вию від болю і мені абсолютно нічого не подобається, незважаючи на те, що я тут жив і виріс, і думав, що все знаю про ці місця”. 

Робота групи групи Колективні дії, 1977 рік

Робота групи "Колективні дії", 1977 рік

Московська область, 2022 рік

Московська область, 2022 рік


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: ОВД-инфо,7х7  — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Феминистское Антивоенное СопротивлениеВесна, Активатика й інших.

 Поділитися