MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

У комісії ООН розповіли про попередні результати роботи: російські збройні сили відповідальні ‘за переважну більшість виявлених порушень’Європарламент проголосував за створення спеціального трибуналу щодо розслідування злочину агресії‘Нам навіть не дали попрощатися’: 12-річний Олександр розповів свою історію війниСБУ встановила особу ватажка кадирівців, який керував ‘каральними рейдами’ на ЛуганщиніУ Мелітополі окупаційна влада залишила літніх людей без жодної допомоги, заборонивши останній благодійний фондРосійська ракета вбила 46 людей — остання інформація про терористичну атаку РФ у Дніпрі (оновлено)У світі все гучніше говорять про те, що агресії Росії проти України немає жодних виправданьРосійські спецслужби збирають персональні дані військовополонених та їхніх ріднихВід початку 2023 року Росія могла вивезти 2000 дітей з України, — посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер‘Відпустиш дроти — тобі кінець’: мешканець Балаклії розповів про катування у полоні

Засновники ініціативи ‘Трибунал для Путіна’ обговорили з Генпрокурором співпрацю щодо фіксації воєнних злочинів

25.01.2023   
Марина Гарєєва
Очільники громадських організацій продемонстрували Андрію Костіну сайт, що містить детальну статистику з бази даних воєнних злочинів, й обговорили можливість використання зібраних даних українською прокуратурою.

Зустріч правозахисників з Генпрокурором України. Фото зі сторінки Офісу Генерального прокурора

Зустріч правозахисників з Генпрокурором України. Фото зі сторінки Офісу Генерального прокурора

23 січня Генеральний прокурор Андрій Костін зустрівся з директором ГО “Харківська правозахисна група” Євгеном Захаровим, виконавчим директором ГО “Українська Гельсінська спілка з прав людини” Олександром Павліченком і виконавчою директоркою ГО “Центр громадянських свобод” Олександрою Романцовою.

На зустрічі обговорили ініціативу “Трибунал для Путіна”, засновану представниками перелічених вище організацій.

Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, що містять ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду в усіх регіонах України, що постраждали від Російської Федерації. Зокрема, йдеться про геноцид, злочини проти людяності й воєнні злочини.

Окрім того, що T4P співпрацює з національними органами розслідування, учасники ініціативи використовують чинні механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЄС і Міжнародного кримінального суду для притягнення винних до відповідальності. Правозахисники переконані, що “зло, яке сьогодні чинить Росія, — це наслідок відсутності засудження зла, яке вона чинила у минулому”, тож належне розслідування низки злочинів, скоєних Російською Федерацією, може запобігти вчиненню подібних злочинів у майбутньому.

Генеральний прокурор подякував за вклад, який роблять представники громадянського суспільства, фіксуючи воєнні злочини, ймовірно скоєні представниками РФ.

Представники громадських організацій продемонстрували Андрію Костіну сайт, що містить детальну статистику й базу даних воєнних злочинів, інформацію щодо яких вже було зібрано. Представлені на сайті статті доступні сімома мовами, а жива статистика зібраних даних подана у мапах, графіках і таблицях. Наразі ініціативою T4P задокументовано більше 31 000 злочинів, скоєних армією РФ.

Генпрокурор і очільники громадських організацій обговорили шляхи подальшої співпраці та її посилення. Учасники зустрічі обговорили можливість використання даних, зібраних у базі воєнних злочинів T4P (Трибунал для Путіна), українською прокуратурою.

Адже, як зауважив Євген Захаров під час Безпекового форуму, присвяченого лекції нобелівської лауреатки Олександри Матвійчук, “справедливість не має терміну давності”. Тож жоден злочин, вчинений армією РФ, не має вислизнути в шпарину забуття, адже така шпарина прочиняє двері праву сильних, що нехтують людськими правами й нормами міжнародного права, покладаючись на власну безкарність.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися