MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

«Була людина і раз – розриває людину» – маріупольська випускниця, що пройшла крізь пекло‘Ти спілкуєшся із сусідами ввечері, а на ранок немає навіть їхніх тіл’, — маріуполька, що виїхала з міста у травніМешканка Маріуполя: ‘Я наливала собакам горілку, щоб у них не зупинилися серця’‘Я зайшла у Metro і розплакалася’, — дівчина, яка 3 тижні прожила у Маріуполі під обстрілами«Маріуполь – це Фенікс, який ще почне літати…»«Я дитину встигла виштовхнути в коридор і почула як за спиною сипляться шибки»«Страшно було, що ти не загинеш одразу, а тебе покалічить...» – мешканка Рубіжного«Російські солдати зупиняли машину із хлібом – хліб викидали і машиною переїжджали. Щоб людям не було чого їсти»«Чоловіки сиділи чай пили, в кухоньці. Снаряд упав, їх розірвало. Їх солдати прикопали прямо на городі...»«На паркані лежить авіабомба — метрів п'ять завдовжки…» — мешканець Лисичанська

“Прийшла до тями в лікарні” — на дівчину, що врятувалася з маріупольського пекла, напав невідомий

27.01.2023   
Ірина Скачко
“Останнє, що я пам’ятаю, — як за мною хтось побіг, викрики чоловіка і удар чимось важким по потилиці”, — написала Марія Вдовиченко на своїй фейсбук-сторінці. Їй погрожують вже кілька місяців — відтоді, як вона з батьками вийшла з окупованого міста і розповіла свою історію.

Фото з фейсбук-сторінки Марії Вдовиченко

Фото з фейсбук-сторінки Марії Вдовиченко

“Останнє, що я пам’ятаю, — як за мною хтось побіг, викрики чоловіка ‘б****кая бандеровка, хохолка…’ і удар чимось важким по потилиці”, — написала Марія Вдовиченко на своїй фейсбук-сторінці. Їй погрожують вже кілька місяців — відтоді, як вона з батьками вийшла з окупованого міста і розповіла свою історію. Напад стався 25 січня. Дівчина не називає українське місто, в якому мешкає зараз, із міркувань безпеки.

Минулого року Марія Вдовиченко мала б закінчувати 11 клас Маріупольської школи №54. Вона захоплювалася історією, правом, музикою. Була першою бандуристкою міста Маріуполь при храмі ПЦУ.  Про початок страшної війни, тижні поневірянь, фільтраційний табір та евакуацію Марія розповіла в інтерв’ю: “Була людина і раз — розриває людину” — маріупольська випускниця, що пройшла крізь пекло. Під час фільтрації її тата так сильно побили, що він почав втрачати зір. 

Майже одразу після виїзду на підконтрольну Україні територію їй почали погрожувати з проросійських акаунтів.

— Коли ми перебували у місті Самбір, на мою електронну адресу почали надходити дивні е-мейли, дзвінки, повідомлення в телеграм, інстаграм, — розповідала Марія влітку. — Писали мені: “Так, хохлушка, що ти робиш, проси вибачення”. Я не розуміла, чому мені це все пишуть, що це за погрози, що взагалі коїться. Дивлячись на аватарки людей, які це все писали, я бачила триколори і не розуміла, що це таке. Я запитала в однієї людини: “Чому це ти мені таке пишеш? Що я такого зробила? Чого ти мене чіпаєш?” Мені прислали сюжет від телеканалу Росія 24, де показали мою фотографію у вишиванці, з бандурою і надписом: “Нове обличчя київської пропаганди. Вона показує наших військових у поганому світлі”. 

Марія розповідала, що в телеграмі було безліч чатів, де їй погрожували. Через небезпеку, а також для лікування батька родина виїхала за кордон. Недавно дівчина повернулася в Україну. 

Фейсбук Марії Вдовиченко Facebook Maria Udovichenko Фейсбук Марии Удовиченко

Фейсбук Марії Вдовиченко

Зараз Марія перебуває у лікарні. У неї черепно-мозкова травма. 

— Заява до поліції вже написана, а я залишилася одна і мені небезпечно розповсюджувати, де я, — каже Марія. — Мені страшно, я боюся повтору, я не знаю, як далі жити.

Марії треба лікуватися. Батьки дівчини теж мають серйозні проблеми із здоров’ям. Родина потребує фінансової допомоги. Якщо ви хочете та можете підтримати Марію, надаємо номер її банківської картки: 5375411423427348


Восени минулого року розслідування BBC виявило, що українські військові та проукраїнські активісти регулярно отримують погрози та образи після того, як їхня особиста інформація “зливається” у прокремлівські телеграм-канали. 

 Поділитися