MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘Міста говорять’ — дайджест російських протестів

03.02.2023    доступно: in English
Наші інформ.
Студенти Петербурзької академії мистецтв пишуть антивоєнні полотна, замість створювати картини на тему “Донбас”. Люди все ще несуть квіти до меморіалів у пам'ять за загиблими в Дніпрі. На вулицях російських міст з'являються графіті та наліпки проти війни. 

Одна з антивоєнних робіт студентів Академії мистецтв імені Репіна, фото: Бумага

Одна з антивоєнних робіт студентів Академії мистецтв імені Рєпіна, фото: Бумага

Студенти Петербурзької академії мистецтв пишуть антивоєнні полотна, замість створювати картини на теми: “Донбас” або “Мати солдата”. Люди продовжують нести квіти до стихійних меморіалів у пам'ять за загиблими в Дніпрі. На вулицях російських міст з'являються графіті та наліпки проти війни. 


Переслідування за слова

На 16-річного школяра з Ніжнього Новгорода склали протокол за статтею про дискредитацію російської армії. У школі він нібито викрикнув: “Якщо я піду воювати, то піду воювати за Україну. Ви всі тут промиті!”

*

У Саратові суд оштрафував лікаря через розмову з колегами про війну. За версією суду, Селімат Асланова, перебуваючи в ординаторській, висловилась проти мобілізації та війни в Україні. 

Меморіали жертвам російського ракетного удару у Дніпрі

У різних містах Росії люди продовжують нести квіти, іграшки, яблука на знак скорботи за мешканцями будинку в Дніпрі, які загинули від російського ракетного удару. Стихійні меморіали виникають біля пам'ятників Лесі Українці, Тарасу Шевченку, Миколі Гоголю; біля пам'ятників жертвам радянського терору.

Журналіст Олександр Плющов у своєму телеграмі продовжує публікувати фото та повідомлення від своїх передплатників з різних куточків Росії.

У Челябінську квіти та табличка “Дніпро 14.01.2023” з'явилися біля пам'ятника “Мати та дитя”

Челябінськ

Челябінськ

*

Перм

Перм

Мешканка Нижнього Тагілу (Урал) написала Олександру Плющову: “Ми із подругою зробили меморіал пам'яті загиблих біля скульптури „Сім'я”. Немає слів, щоб висловити скорботу та біль. Українці, ви неймовірний народ! Я знаю, що це не можна пробачити. Вибачте, якщо зможете”.

*

У Казані (Татарстан) меморіал біля пам'ятника жертвам радянського терору було відновлено після того, як його розібрали представники влади. 

Казань, пам’ятник жертвам політичних репресій Kazan: Monument to victims of political repression

Казань, пам’ятник жертвам політичних репресій

*

21 січня мешканку Твері Олену затримали за доносом місцевого чиновника і склали на неї протокол про дискредитацію армії через покладання квітів на згадку про загиблих від ракетного удару в Дніпрі. Олена прийшла до пам'ятника із подругою, яку пізніше теж викликали до поліції.

*

Телеграм-канал Svodka Material зібрав в одному пості всі відомі на 22 січня меморіали на згадку про трагедію Дніпра 14 січня. Також нові фото меморіалів публікує і рух «Весна».

Одиночні пікети проти війни

У Москві через стрічки кольорів українського прапора поліція затримала ЛГБТ-активістку з Казані Сашу Косарєву.  

*

22 січня в Москві затримали Катерину Коцар, яка вийшла на Червону площу з плакатом “Ні війні!”.

Катерина Коцар, Москва

Катерина Коцар, Москва

Катерині Вареник, затриманій 21  січня під час одиночного пікету біля пам’ятника Лесі Українці в Москві, суд присудив 12 діб арешту та штраф.

*

21 січня студента Антона Іванченко було затримано у будівлі адміністрації Тюмені за одиночний пікет із плакатом “Я за мир, труд, май”. 

*

Через антивоєнний пікет на мешканця Єкатеринбурга Зульфата Гафарова склали протокол за статтею про дискредитацію російської армії. 

*

28 січня в Красноярську поліція затримала Євгена Єфремова, який стояв у підземному переході з плакатом “Дніпро. Діти”.

*

У Саратові у будівлі адміністрації поліційні затримали Улугбека Шоймарданова з плакатом “НІ ..ЙНІ”. 

*

У Санкт-Петербурзі біля Гостиного двору затримано пікетницю Алевтину Васильєву з плакатом “Ні війні”. 

*

Одиночний пікет біля будівлі адміністрації в Невській Дубровці Ленінградській області з плакатом «Putin. War. Criminal» 

Селище Невська Дубровка Ленінградської області

Селище Невська Дубровка Ленінградської області

Виступи у соцмережах

У Липецькій області суд двічі оштрафував Андрія Шилова на 30 тисяч рублів за статтею про “дискредитацію російської армії” через коментарі у телеграм-каналі газети “Донські вісті”.

*

У Курську на Євгена Бабіна порушили кримінальну справу про “фейки з мотивів політичної ненависті” через відео на YouTube, де він засудив війну в Україні. 

*

Суд в Єкатеринбурзі оштрафував колишнього журналіста Znak.com, директора Музею історії міста Ігоря Пушкарьова на 30 тисяч рублів за статтею про дискредитацію російської армії за пост у фейсбуці зі словами “Ні війні”. Як повідомили  знайомі Пушкарьова, донос на нього написав власник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин. Він же запропонував голові Єкатеринбурга звільнити Пушкарьова з посади директора музею.

Ігор Пушкарьов, фото з відкритих джерел

Ігор Пушкарьов, фото з відкритих джерел

*

Суд в Архангельську оштрафував на 30 тис рублів Євгена Орлова  за статтею про дискредитацію російської армії. За  версією  поліції, Орлов розмістив на своїй сторінці у мережі “ВКонтакте” два пости. Один був присвячений сутності фашизму, інший — ста дням війни.

*

Через відео, у якому пенсіонерка з Челябінську Надія Вертяховська розповіла про свої погляди на війну та політичну ситуацію в Росії, її оштрафували на 40 тис рублів за статтею про дискредитацію російської армії.

*

Проти мешканки Владикавказа порушили кримінальну справу про повторну дискредитацію російської армії через коментарі про війну та мобілізацію.

Люди мистецтва проти війни

Актора Дмитра Назарова, що виступає проти війни в Україні, зняли з ролі Кіси Вороб’янінова у новій екранізації “12 стільців”. Тижнем раніше художній керівник Московського Художнього театру Костянтин Хабенський звільнив актора та його дружину, Ольгу Васильєву. 

*

На початку січня студентам Академії мистецтв імені Рєпіна задали написати картини на одну з тем: “Донбас”, “Мати солдата”, “Я живу в Росії” та “Життя академії”. Більшість студентів вибрала тему війни та написала антивоєнні полотна. Підсумкові роботи представили на виставці, потім вони широко розійшлись у фейсбуці, твіттері та телеграм-каналах. Пізніше сюжет про художників та їхні антивоєнні роботи з’явився на сайті “Бумага”, а фотографії творів було опубліковано “Холодом” та The Village. 

Одна з антивоєнних робіт студентів Академії мистецтв імені Репіна, фото: Бумага

Одна з антивоєнних робіт студентів Академії мистецтв імені Рєпіна, фото: Бумага

Одна з антивоєнних робіт студентів Академії мистецтв імені Репіна, фото: Бумага

Одна з антивоєнних робіт студентів Академії мистецтв імені Рєпіна, фото: Бумага

“Міста говорять”

“Місто говорить” — так називає stories в Інстаграмі жінка з Санкт-Петербурга, коли публікує фото з антивоєнними графіті та наліпками, які зустрічаються їй по дорозі. 

Перм говорить

"Перм говорить"

*

У Кабанську (Бурятія) оштрафували батька двох дітей: за версією силовиків, 40-річний чоловік написав зеленою фарбою «Ні війні» на будівлі деякої дитячої установи.

*

Новосибірськ говорить

"Новосибірськ говорить"


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: SOTA, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Феминистское Антивоенное СопротивлениеВесна, Активатика й інших.

 Поділитися