MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Києві відкриють офіс МКС, а Ісландія визнала Голодомор геноцидом

23.03.2023   
Марина Гарєєва
23.03 в Гаазі підписали міжнародну угоду щодо відкриття офісу. Він дозволить МКС ще інтенсивніше й ефективніше розслідувати скоєні в Україні воєнні злочини й притягти винних до відповідальності. Тим часом парламент Ісландії визнав Голодомор геноцидом.

Підписання меморандуму про відкриття офісу МКС. Гаага, 23 березня 2023 року. Фото: Укрінформ

Підписання меморандуму про відкриття офісу МКС. Гаага, 23 березня 2023 року. Фото: Укрінформ

Сьогодні, 23 березня 2023 року, в Гаазі відбулося підписання угоди між українським урядом та МКС про відкриття офісу Міжнародного кримінального суду в Україні.

Про це повідомили в “Укрінформі”.

Відповідне рішення було ухвалене ще 3-го березня.

Генеральний прокурор України Андрій Костін розповів, що офіс МКС відкриють у Києві, й прокоментував підписання меморандуму. Офіс дозволить команді МКС працювати за більш стабільних умов і довше перебувати в Україні. Крім цього, новостворений офіс “буде захищений в усіх можливих вимірах”.

Генпрокурор пояснив, що, з-поміж іншого, йдеться про захист інформації.

За словами Костіна, відкриття офісу дозволить Міжнародному кримінальному суду ще інтенсивніше й ефективніше працювати в Україні й розслідувати ймовірні воєнні злочини, скоєні представниками РФ в Україні та проти українців.

Андрій Костін також назвав визнання Путіна та Львової-Бєлової підозрюваними у воєнному злочині (депортації українських дітей) історичним досягненням.

Нагадаємо, що 17-го березня 2023 року МКС видав ордери на арешт Президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Як зазначав директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров, у справі про незаконну депортацію українських дітей на територію РФ (так само як і в справі про атаки на інфраструктуру України, яку також розслідує МКС) буде найлегше пов’язати вчинені злочини з найвищим політичним керівництвом країни.

Як виданий ордер вплине на очільника країни-терориста й саму РФ, ми детально розбирали у статті “Ордер для Путіна: що кажуть експерти та чи врятує Президента РФ міжнародний імунітет?”.


23 березня відзначилося ще одним кроком для відновлення історичної справедливості. Парламент Ісландії Альтинг визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Про це сповістила голова МЗС Тордіс Колбрун Рейкфіорд Гільфадоттір у своєму твітері.

Пані міністерка вже була в Україні декілька разів. Зокрема, торік у березні пані міністерка побувала в Бучі, а в жовтні відвідала Меморіал жертвам Голодомору у Києві. За її словами, “це було болісне нагадування про страшний злочин”.

Ісландські парламентарі визнали, що “штучний голод зими 1932–1933 років є геноцидом, здійсненим тоталітарним урядом у Москві проти народу України”.

“Сільський будинок в Україні, жителі якого померли з голоду в 1933 році” (авторський підпис). Околиці Харкова. Фото А. Вінербергера © Ілюстрація із книги “Hart auf hart. 15 Jahre Ingenieur in Sowjetrußland. Ein Tatsachenbericht, Salzburg 1939” [голодомор околиці харкова геноцид]

“Сільський будинок в Україні, жителі якого померли з голоду в 1933 році” (авторський підпис). Околиці Харкова. Фото А. Вінербергера © Ілюстрація із книги “Hart auf hart. 15 Jahre Ingenieur in Sowjetrußland. Ein Tatsachenbericht, Salzburg 1939”

Президент України Володимир Зеленський подякував за ухвалене рішення й наголосив, що воно слугує чітким сигналом того, “що такі злочини не залишаються безкарними”.

Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні” ще у 2006 році, а вже 10 років потому закликала світові держави визнати Голодомор геноцидом. Понад 20 країн вже визнали Голодомор геноцидом, а наприкінці 2022 року відповідне рішення ухвалив і Європарламент. Тоді євродепутати також закликали Росію як правонаступницю СРСР вибачитися за дії радянського режиму проти України.

В інтерв’ю “Це було за Сталіна, це відбувається за Путіна” Євген Захаров детально розповідав про особливості доведення злочину геноциду й дивні рейки історії, які подекуди зводять евакуаційний потяг Людства у темне провалля смертей, породжене злом безкарності.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися