MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Техніка боротьби зі стресом

04.05.2023   
Костянтин Пейчев, психолог
Наступна вправа є прикладом контррефлексу, коли небажана реакція, наприклад, страх від побаченої розбомбленої будівлі, змінюється більш приємною реакцією, яка часто несумісна з первісним відчуттям.

[Техніка боротьби зі стресом]

Дотик до однієї і тієї самої точки на тілі поступово буде асоціюватися з приємними відчуттями.

У ситуації, коли ви відчуваєте страх або реагуєте на щось, що нагадує вам про війну, натискання на цю точку може миттєво викликати приємну контрреакцію, яка протидіятиме неприємній.

Все, що вам потрібно зробити, це згадати про приємні моменти та емоції. Це може бути смачна їжа, щаслива мить, весела гра, будь-що, що пов’язано із задоволенням і розвагою.

Щоразу, коли відчуваєте щось приємне, просто натисніть на спеціальну точку на своєму тілі, як-от руку чи кінчик пальця, щоб запам’ятати це приємне відчуття.

Продовжуйте практикуватися в цьому, щоб довести процес до автоматизму. Тоді ця спеціальна точка на тілі стане вашою власною кнопкою гарного відчуття. Коли вам буде страшно або щось нагадуватиме про пережиті неприємні події, натисніть на цю кнопку, щоб повернути собі спокій.

Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.

Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено. Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.

 Поділитися