MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Евакуація’ здорового глузду: росіяни планують вивозити працівників ЗАЕС і відправляють дітей ‘на оздоровлення’Окупаційна влада Луганщини формуватиме спецтабори для чоловіків призовного віку‘Чесна пам’ять про минуле завжди зміцнює віру в майбутнє’, — Президент УкраїниЗбройні сили РФ використовували сексуальне насильство як зброю проти української націїВ Україні запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин — унаслідок воєнних дій Україна спростила реєстрацію місцепроживання дітей ВПОРада ООН засудила РФ за насильницьке переміщення та депортацію українських дітейРосія вивезла понад 19,5 тисяч українських дітей Уряд РФ координує вивезення українських дітей, — Conflict ObservatoryРосія порушує фундаментальні права українських дітей, — ООН У Києві попрощалися з Ендрю Бегшоу: загиблий волонтер допомагав українцям, бо вважав це ‘моральним вчинком’‘Ласкаво просимо до Російської імперії’: херсонський партизан розповів про тортури в облаштованій окупантами катівні “Прийшла до тями в лікарні” — на дівчину, що врятувалася з маріупольського пекла, напав невідомий«Була людина і раз – розриває людину» – маріупольська випускниця, що пройшла крізь пекло‘Ти спілкуєшся із сусідами ввечері, а на ранок немає навіть їхніх тіл’, — маріуполька, що виїхала з міста у травніМешканка Маріуполя: ‘Я наливала собакам горілку, щоб у них не зупинилися серця’‘Я зайшла у Metro і розплакалася’, — дівчина, яка 3 тижні прожила у Маріуполі під обстрілами«Маріуполь – це Фенікс, який ще почне літати…»«Я дитину встигла виштовхнути в коридор і почула як за спиною сипляться шибки»«Страшно було, що ти не загинеш одразу, а тебе покалічить...» – мешканка Рубіжного

Через повномасштабне вторгнення РФ постраждали понад 1000 об’єктів культурної інфраструктури

11.05.2023   
Марина Гарєєва
Більше 500 об’єктів були зруйновані під час бойових дій та російської окупації. Як наголосили в Міністерстві культури та інформаційної політики, це неостаточні цифри: через російську окупацію територій України поки неможливо встановити реальні масштаби.

Ілюстративне зображення. Бібліотека імені Короленка у Чернігові. Фото: Суспільне Чернігів

Ілюстративне зображення. Бібліотека імені Короленка у Чернігові. Фото: Суспільне Чернігів

В Україні через повномасштабне вторгнення РФ постраждали більше тисячі об’єктів культурної інфраструктури. З-поміж них понад пів тисячі об’єктів зруйновані.

Детальну статистику навели в Міністерстві культури та інформаційної політики.

Як розповіли в міністерстві, “станом на 25 квітня 2023-го року збитків зазнали 1 464 об’єкти культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. З них майже третина — зруйновані (523 об’єкти)”.

В МКІП зауважили, що упродовж останнього місяця загальна чисельність постраждалих об’єктів культурної інфраструктури зросла на 91 одиницю. За цей час найбільше постраждала Херсонщина, на яку припадає 47 одиниць або 52 %.

Загалом за час повномасштабного вторгнення найбільше постраждала культурна інфраструктура Донецької, Харківської, Херсонської, Київської, Миколаївської, Луганської та Запорізької областей України. Ідеться про 210 територіальних громад, у яких росіяни пошкодили й зруйнували клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії, заклади мистецької освіти (мистецькі школи та коледжі).

За даними МКІП, станом на 25 квітня поточного року, від російського вторгнення постраждали:

  • клубні заклади — 701;
  • бібліотеки — 555;
  • музеї та галереї — 77;
  • театри та філармонії — 23;
  • заклади мистецької освіти — 108.

Відповідно до наявних даних, найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, стали клубні заклади. Вони становлять 48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури

У Міністерстві наголосили, що це неостаточні цифри. Оскільки зараз у російській окупації перебуває вся територія Луганської та значні частини Херсонської, Запорізької та Донецької областей, неможливо провести точні обрахунки й визначати остаточну кількість об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали в ході бойових дій та під час російської окупації.

Крім цього, в МКІП наголосили, що оприлюднені дані не враховують пошкоджень пам’яток культурної спадщини. Ідеться лише про об’єкти культурної інфраструктури, до яких належать клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії, заклади мистецької освіти (до прикладу, мистецькі школи та коледжі).

При цьому Російська Федерація прагне знищити все, що пов’язано зі справжньою історією. Харківська правозахисна група писала про боротьбу за “скіфське золото”, яке хотіли привласнити кримські окупанти, та варварське знищення Ханського палацу, пам’ятки національного значення, внесеної до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 


Глобальною правозахисною ініціативою “Трибунал для Путіна” (T4P) станом на 11-те травня було зафіксовано щонайменше 39 351 злочин, імовірно скоєний представниками РФ. Зокрема, було задокументовано щонайменше 31 031 артобстріл чи бомбардування. Це неостаточні цифри, адже реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати.

Правозахисна ініціатива T4P була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022-го року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України.

Якщо ви стали свідком воєнних злочинів і можете надати інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися