MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Діти, які опинились у складних умовах, зможуть безкоштовно оздоровитися

12.05.2023   
Марина Гарєєва
Розповідаємо, хто може розраховувати на державну допомогу та як її отримати.

Фото: Vic Hinterlang, Shutterstock [біженці війна діти книга]

Фото: Vic Hinterlang, Shutterstock

9-го травня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою запровадив механізм “гроші ходять за дитиною”. Ідеться про експериментальний проєкт з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Більше про проєкт розповіли в уряді.

Як зазначили в Кабміні, “відтепер родини з дітьми, які опинились в складних умовах, зможуть отримувати кошти для оздоровлення та відпочинку.

Такі кошти можуть отримати родини, які проживають на територіях, що

  • були в тимчасовій окупації;
  • перебувають у зоні активних бойових дій;
  • розташовані на кордоні з РФ.

У Кабміні зауважили, що до переліку таких територій були віднесені: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, Київська області України.

Крім цього, кошти для оздоровлення та відпочинку дітей можуть отримати малозабезпечені родини, у яких є:

  • здатна до самообслуговування дитина з інвалідністю;
  • дитина з багатодітної сім’ї.

Проєкт почне діяти з 1-го червня. Оздоровлюватися за програмою зможуть діти від 7 до 18 років.

“Отже, вже з початку літа, сім'ї, чиї діти відповідають вищезазначеним критеріям, зможуть скористатись нагодою оздоровити своїх дітей у Карпатах”, — зазначили урядовці.

Як взяти участь у проєкті?

У Кабміні розповіли, як все відбуватиметься.

  1. Батьки (або особи, які їх замінюють), які підпадають під вищезазначені критерії, отримуватимуть електронне сповіщення, що повідомлятиме про право отримати кошти. Якщо в батьків (або осіб, які їх замінюють) встановлений застосунок “Дія”, сповіщення має надійти автоматично.
  2. Щоб скористатися послугою, батьки (або особи, які їх замінюють) отримають картку зі спеціальним режимом використання.
  3. На картку будуть зараховані кошти у розмірі п’яти прожиткових мінімумів (14165 тисяч гривень) для дітей віком від 6 до 18 років.
  4. Ці гроші батьки (або особи, які їх замінюють) зможуть використати для придбання путівки на оздоровлення або відпочинок дитини в одному з таборів вищої категорії, які розташовані в карпатському регіоні: у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій, Тернопільській області.

“Кошти можна буде використати в одному із закладів, що містяться у Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Наразі у цьому реєстрі є 16 оздоровчих закладів для дітей, які відповідають вищенаведеним критеріям”, — розповіли у Кабміні.

Перелік відповідних закладів можна переглянути, перейшовши за посиланням.

Таким чином цьогоріч урядовці планують оздоровити щонайменше 25 тисяч дітей.

“Метою Міністерства є забезпечення підтримки найменш захищених верств населення. Автоматичне поширення проєкту на всіх дітей з даних категорій, прозора система виплат коштів на оздоровлення та відпочинок їхнім батькам, значне розширення кількості надавачів послуг з оздоровлення та ринкова конкуренція сприятимуть забезпеченню належної якості послуг”, — зазначила перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак.

Інші можливості

Мінсоцполітики також продовжує можливість оздоровлювати дітей у Міжнародному дитячому центрі “Артек”. Путівки на оздоровлення в “Артеці” розподілятимуть управління з соцзахисту у місцевих громадах. Право отримати такі путівки мають усі діти з родин, які потребують фінансової підтримки від держави — належать до малозабезпечених сімей.

Окрім цього, завдяки міжнародній співпраці, зараз укладаються програми, що дозволять оздоровлювати дітей-сиріт в інших країнах, зауважили в міністерстві.


Раніше Харківська правозахисна група писала, що в Україні спростили реєстрацію місцепроживання дітей ВПО. Детальніше про зміни можна прочитати в статті

 Поділитися