MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Один крок — одна хвилина

22.05.2023   
Костянтин Пейчев, психолог
“З понеділка почну нове життя, ходитиму в тренажерний зал, вивчатиму іспанську, стану пунктуальним…”. Існує японська методика “кайдзен”, в яку закладено принцип “однієї хвилини”.

[костянтин пейчев, психолог]

Принцип цієї методики полягає в тому, що людина займається певною справою рівно одну хвилину, але день у день і в той самий час. Одна хвилина часу — це зовсім мало, а значить легко можна здійснити для будь-якої людини. Лінь не встане на вашому шляху. Ті самі дії, які ви не хотіли виконувати протягом пів години, вигадуючи відмовки або виправдання, ви з легкістю виконаєте за хвилину.

Щодня, в один і той же час, 1 хвилину ви присвячуєте тому, чим займатися не хочете, але що необхідно зробити: віджимання, читання книги, малювання, вивчення англійської мови, прибирання. Ніякої ліні, ніяких відмовок, більше ніяких виправдань. Таким чином, ви робите, хоч і маленькі, але все ж кроки в напрямку до своєї мети.

При цьому, як говорить Масаакі Имаи (тренер кайдзен):

  • Ви відчуваєте радість і задоволення від того, чим займаєтеся, а не почуття необхідності;
  • Ви переймаєтеся почуттям перемоги, паралельно позбуваючись від почуття провини, невпевненості в собі;
  • Таки приступивши до роботи, подолавши найважчу перешкоду, можливо ви захочете займатися довше;
  • Згодом, період часу в одну хвилину можна збільшити до 5-ти, 10-ти, години і це не буде тягарем.

Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.

Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.

Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.

 Поділитися