MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Досягнення цілей та ‘автобус життя’

13.06.2023   
Костянтин Пейчев, психолог
Ця аналогія створена Стівеном Хайєсом (засновником терапії прийняття та прихильності — АСТ). Вона може бути корисна, адже вчить поводитися з думками та почуттями, які керують нами.

[костянтин пейчев, психолог]

Уявіть, що ваше життя — це поїздка в автобусі, де ви — водій. Дорогою ви підбираєте кілька неспокійних пасажирів-хуліганів (думки та почуття, пов’язані з тривогою, страхами, апатією), які кричать, щоб ви змінили курс і їхали туди, куди вони хочуть.

З деякими з пасажирів ви починаєте взаємодіяти. Наприклад, романтичні, сімейні або робочі стосунки можна назвати зовнішними пасажирами. Внутрішні ж пасажири символізують дотримання певних правил, переконань або цінностей.

Ключ до досягнення цілей полягає в тому, щоб помічати присутність у вашому “автобусі життя” важких чи проблемних пасажирів та знаходити шляхи розв’язання конфліктних ситуацій із ними.

Для цього потрібно звертати увагу на характер цих супутників: як зовнішніх, так і внутрішніх. Слід піддаватися лише позитивному впливу, а негативний — залишати поза увагою, відпускати, іноді навіть викидати з автобуса.

Пам’ятайте, що автобус — це ваше життя, де ви — водій. Ваші руки, а не слова пасажирів, керують цим автобусом.

Слова та думки, швидше за все, говоритимуть неприємні речі, якщо ви не піддаватиметеся на провокації. Ви маєте БУТИ ГОТОВИМ до таких думок і залишатися на потрібному ВАМ маршруті попри те, що кажуть пасажири. Можна просто дозволити їм кричати, але їхати своїм шляхом. Чи готові ви до цього?

Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.

Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.

Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.

 Поділитися