Досягнення цілей та ‘автобус життя’
Уявіть, що ваше життя — це поїздка в автобусі, де ви — водій. Дорогою ви підбираєте кілька неспокійних пасажирів-хуліганів (думки та почуття, пов’язані з тривогою, страхами, апатією), які кричать, щоб ви змінили курс і їхали туди, куди вони хочуть.
З деякими з пасажирів ви починаєте взаємодіяти. Наприклад, романтичні, сімейні або робочі стосунки можна назвати зовнішними пасажирами. Внутрішні ж пасажири символізують дотримання певних правил, переконань або цінностей.
Ключ до досягнення цілей полягає в тому, щоб помічати присутність у вашому “автобусі життя” важких чи проблемних пасажирів та знаходити шляхи розв’язання конфліктних ситуацій із ними.
Для цього потрібно звертати увагу на характер цих супутників: як зовнішніх, так і внутрішніх. Слід піддаватися лише позитивному впливу, а негативний — залишати поза увагою, відпускати, іноді навіть викидати з автобуса.Пам’ятайте, що автобус — це ваше життя, де ви — водій. Ваші руки, а не слова пасажирів, керують цим автобусом.
Слова та думки, швидше за все, говоритимуть неприємні речі, якщо ви не піддаватиметеся на провокації. Ви маєте БУТИ ГОТОВИМ до таких думок і залишатися на потрібному ВАМ маршруті попри те, що кажуть пасажири. Можна просто дозволити їм кричати, але їхати своїм шляхом. Чи готові ви до цього?
Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.
Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.
Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.