MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘Воює дід — вмирають діти’. Дайджест російських протестів

14.06.2023   
Наші інформ.
“Я не обирав жодного з виродків, які розпочали сьогодні війну. І я всім серцем сьогодні з Україною. Але іспанський сором за власну слабкість випалює мені мозок”. Автора цих рядків оштрафували на мільйон рублів.
Віктор Лаврентьєв, фото: Настоящее время
Віктор Лаврентьєв, фото: Настоящее время

Переслідування

31 травня у Ростові-на-Дону Ігоря Паскаря засудили до 8 років та 6 місяців позбавлення волі за те, що у червні 2022 року у Краснодарі він кинув один коктейль Молотова у банер із написом “Z Своїх не кидаємо”, інший — до будівлі УФСБ Краснодарського краю. Його затримали, а під час обшуку знайшли тюбики із синьою та жовтою фарбою, яку Паскар наносив собі на обличчя на знак незгоди з війною Росії проти України. З останнього слова засудженого:

“…Останнім часом я на власні очі переконався у несправедливості завоювання братнього народу… Війна, яким би словосполученням її не маркували, прийшла до їхнього дому і порушила їхній побут, і хоч би якими гаслами та геополітичними інтересами це не прикривали, для мене цьому немає виправдання… Я хотів би запитати себе: що зробив кожен із нас, щоб зупинити цей жах?”

Ігор Паскарь, фото: Радіо Свобода

Ігор Паскарь, фото: Радіо Свобода

*

У Томську суд визнав колишнього полковника міліції Віктора Лаврентьєва винним у поширенні військових фейків та призначив йому штраф у мільйон рублів, а також заборонив писати у соціальних мережах протягом року. Лаврентьєв із 24 лютого 2022 року щодня публікував антивоєнні пости. 15 травня 2022 року до нього додому прийшли поліцейські. Приводом для кримінальної справи став пост про руйнування пологового будинку у Маріуполі. Лаврентьєв написав, що до цього причетна армія РФ. “Я не обирав жодного з виродків, які розпочали сьогодні війну. І я всім серцем сьогодні з Україною. Але іспанський сором за власну слабкість випалює мені мозок <...> Ми отримаємо те, що заслужили. Заслужили своєю малодушністю, байдужістю та солодким самообманом”, — ідеться в одному з постів Лаврентьєва у фейсбуці.

*

За напис “Ні війні” поруч із центром “допомоги фронту” в Олександрові Катерину Карташову оштрафували за статтею про дискредитацію армії.

*

2 червня до суду передали справу Юрія Коховця: його переслідують через висловлювання про війну під час вуличного опитування “Радіо Свобода”. Серед іншого Коховець сказав, що Росія “бомбить торгові центри, у Бучі мирних жителів наші військові з Бурятії, з Дагестану розстрілювали взагалі без причин”. У цих словах слідство виявило військові “фейки”.

*

Антону Близнецькому з Чити призначили дев’ять штрафів за статтею про дискредитацію армії. Згідно з текстами постанов, чоловік називав російських військових та чиновників “окупантами, терористами-окупантами, окупантами херовими, злочинцями, воєнними злочинцями”; писав, що Україна поверне собі всі території, включно з Кримом; критично висловився про “Z-патріотів”, а також прокоментував запис про пільговий проїзд дітей “учасників СВО” громадським транспортом.

Пікети та мітинги

Олексій Дозоров, підписник телеграм-каналу Романа Супера, пише, що біг нещодавній Московський півмарафон у жовто-блакитній футболці з написом “Якщо ти за мир, дай п’ять”. Ось цитата: “Отримав море емоцій: люди, що стояли на тротуарі, або ті, що бігли назустріч, прочитавши напис, посміхалися і тягли долоню для привітання. Я чув чимало слів ‘так!’ або відчував дружнє торкання плеча від тих, хто обганяв”. Під час забігу Олексія двічі було затримано, вдруге, вже після фінішу, його доставили до відділення поліції, але протоколу не склали.

Олексій Дозоров

Олексій Дозоров

*

30 травня у Москві біля пам’ятника Пушкіну затримали Дмитра Глушкова через плакат із написом “Ні війні!”. Складено протокол про дискредитацію російської армії.

*

1 червня в Єкатеринбурзі Ганна Сайфутдінова вийшла на пікет із плакатом: “Воює — дід. Вмирають — діти!”. Ганна послідовно бере участь у антивоєнному протесті. Наприклад, 1 травня її затримали за плакат “Миру мир”.

Ганна Сайфутдінова, Єкатеринбург, фото: твіттер yoshkinkrot

Ганна Сайфутдінова, Єкатеринбург, фото: твіттер yoshkinkrot

*

2 червня у Тольятті Олена Васильєва провела одиночний пікет із плакатом “1 червня — день захисту дітей. Ні війні!”, замінивши літери “ой” на пацифік. Вона написала до редакції “Активатики”: “Так, можна опублікувати фото з моїм обличчям. Мене звуть Васильєва Олена. Я мама однорічної доньки. У цій страшній трагедії страждають і гинуть діти. Це великий біль для мене. Ми, дорослі люди, маємо зупинити це!”

*

1 червня у Казані активіст вийшов до ТЦ “Мега” із плакатом “Bring Kids Back UA” (“Поверніть дітей до України”).

Казань, фото: Республикасы

Казань, фото: Республикасы

*

4 червня у Петербурзі Марина Загородньова та Віталій Іоффе гуляли з синіми та жовтими повітряними кульками в руках. Їх затримали.

*

4 червня у Липецьку на Олену Зяблову склали протокол про дискредитацію російської армії через плакат “466 днів жаху. Припиніть! Ні війні! Свободу політв’язням”.

*

4 червня у Москві Артур Сікорський тримав аркуш паперу з написом #STOP. Його затримали та склали протокол про повторне порушення правил проведення публічних акцій. Йому загрожує арешт до 30 діб чи штраф.

Диверсії та саботажі

Вдень 1 червня в місті Інза Ульяновської області 52-річна жінка-пекар кинула пляшку з рідиною, що легко займається, на підлогу військкомату.

У місті Інза Ульяновської області жінка намагалася підпалити військкомат. Фото: BAZA

У місті Інза Ульяновської області жінка намагалася підпалити військкомат. Фото: BAZA

Онлайн-протести

Після доносу через повідомлення у Viber 68-річну пенсіонерку з Югри оштрафували за статтею про дискредитацію російської армії. Заяву до прокуратури на неї написав учасник чату у Viber, де жінка емоційно висловилася проти війни в Україні та назвала РФ загарбником.

Відмова воювати

26 травня вісім мобілізованих, що втекли, отримали реальні терміни до 7 років. Їх мобілізували у вересні в Калінінградській області та дислокували у Луганську область України.

Культура

У Краснодарі скасували концерт Діани Арбеніної (гурт “Нічні снайпери”), який мав відбутися 12 червня. Арбеніна виступає проти війни в Україні.

Міста говорять

Нижче опубліковані фото з різних міст Росії, оприлюднені в телеграм-каналі журналіста Романа Супера.

[вуличний протест, росія, антивоєнні листівки][вуличний протест, росія, антивоєнні листівки]

[вуличний протест, росія, антивоєнні листівки]

“Активатика” повідомляє про антивоєнні листівки у Краснодарі. Видання пише, що активісти розклеїли листівки з назвою “Путін завжди кидає своїх” і “Війна ховає нашу країну”. У тексті листівок ідеться про те, що лише негайне виведення російської армії з України та мирні переговори припинять безглузде кровопролиття.

Фото: Весна

Фото: Весна

Інше

За наклейку “беZумство” на автомобілі Валерію Ухову з Нижнього Новгорода оштрафували на 2 МРОП. На думку суду, наклейка “негативно інтерпретує” символ Z, що дискредитує армію та спотворює цілі та завдання війни в Україні.


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Весна, Активатика й інших.

 Поділитися