MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Замінований Путін. Дайджест російських протестів

19.05.2023   
Наші інформ.
У Залізногорську відкрилася виставка антивоєнних робіт Андрія Сьомкіна. Дуже швидко туди прибігла поліція. Усі експонати прибрали, окрім опудала Путіна — боялися, що воно заміноване. До матері художника прийшли правоохоронці — шукати “штаб українців”.

Інсталяція художника Андрія Сьомкіна
Інсталяція художника Андрія Сьомкіна

Штрафи, адміністративні та кримінальні справи

В Іжевську поліція затримала двох громадян за підозрою у нанесенні графіті “***** фашисти” на конструкцію з рекламою контрактної служби. Ймовірно, йдеться про напис, що з’явився на рекламному щиті у місті Можга в Удмуртії. Поліцейські склали протокол за статтею про дискредитацію армії.

*

В Орську суд оштрафував викладачку технікуму через те, що вона спробувала розмістити на інформаційному стенді видрук статті з Вікіпедії “Вторгнення Росії в Україну”. Жінка каже, що “не вдавалася в суть тексту”.

*

Колишнього координатора штабу Навального у Воронежі Євгена Карпова оголосили у розшук у кримінальній справі про дискредитацію армії, порушену через антивоєнні пости у проєкті “Ворнагляд” [“Ворнадзор” — рос.]. Раніше у батьків активіста проходили обшуки, силовики розпитували їх та інших родичів про повернення сина з Грузії.

*

Якутського антивоєнного активіста Айхала Аммосова оголосили у розшук, а також внесли до списку терористів та екстремістів. Минулого літа Аммосов став фігурантом справи про дискредитацію армії після того, як він вивісив у центрі Якутська плакат “Yakutian punk against war”. У грудні 2022 року Аммосов виїхав із Росії.

*

У Рязані суд засудив режисера Сергія Єрженкова та активіста Сергія Скорєєва до 8 місяців обмеження волі за статтею про вандалізм. Причиною для порушення справи став нанесений ними напис “Путин z****л, уходи” на пам’ятнику Леніну в місті Касимові Рязанської області. За словами Єрженкова, під час затримання до нього застосували тортури.

Рязань

Рязань

*

Слідчий комітет розпочав окреме провадження щодо правозахисниці з Бурятії Надії Низовкіної, яка відмовилася давати свідчення щодо пенсіонерки Наталії Філонової, заарештованої через антивоєнну позицію. У травні 2022 року суд оштрафував Низовкіну за публікацію відеозапису розмови з Філоновою, після того, як та хотіла зірвати букву “Z” з автобуса в Улан-Уде.

Надія Нізовкіна, Улан-Уде. Фото: Антон Клімов, Люди Байкала

Надія Нізовкіна, Улан-Уде. Фото: Антон Клімов, Люди Байкала

*

У Єкатеринбурзі та Казані затримали чотирьох пікетувальників із плакатами про мир. На одну з учасниць пікету в Єкатеринбурзі склали протокол про дискредитацію армії.

Казань. Фото: Сота

Казань. Фото: Сота

*

У Володимирі щодо місцевого жителя Сергія Єгоричева порушили кримінальну справу за статтею про поширення фейків про збройні сили РФ. Приводом стало відео про пожежу на місцевому хімічному підприємстві, де містилася інформація про те, що до пожежі причетні ЗСУ.

*

У Вологді щодо голови місцевого осередку партії “Яблуко” Миколи Єгорова порушили кримінальну справу за повторну дискредитацію армії РФ. Приводом стали пости Єгорова на сторінці в соцмережі ВКонтакте. Вдома у Єгорова та його родичів провели обшуки; він стверджує, що під час затримання з ним поводилися грубо.

Культура

У Курській області затримали матір художника, який влаштував антивоєнну виставку. 22 квітня у Залізногорську відкрилася виставка картин Андрія Сьомкіна. Орендодавець викликав поліцію через нібито розбите вікно. Усі експонати прибрали, окрім опудала Путіна — боялися, що воно заміноване. Сам Сьомкін поїхав із Росії незадовго до відкриття виставки, а 1 травня його матір затримали поліцейські, дзвонили Андрію з її телефону, а у квартирі, за інформацією ОВД-Информ шукали картини та штаб “українців”.

Роботи Андрія Сьомкіна

Роботи Андрія Сьомкіна

*

У Ленінградській області затримали 14 осіб, які відвідали антивоєнну виставку. У квартиру, де проходила виставка робіт антивоєнних художників, прийшли силовики. Серед затриманих є кілька опозиційних журналістів; усіх їх підозрюють у скоєнні крадіжки.

Затримані відвідувачі антивоєнної художньої виставки, Ленінградська область. Фото: Sota Vision

Затримані відвідувачі антивоєнної художньої виставки, Ленінградська область. Фото: Sota Vision

Пікети й мітинги

У Новосибірську пройшов мітинг “Жодної війни, крім класової”. У ньому брали участь близько 50 осіб. Активісти руху “Червоний поворот” [“Красный поворот” — рос.] говорили, зокрема, про кількість загиблих в Україні.

*

В Іванові на мосту вивісили антивоєнний банер із написом “Досить кривавої ‘боротьби за мир’!”. Місцеві активісти вивішують тут антивоєнні банери вже втретє за рік.

*

У Казані 9 травня (коли в Росії святкують “День Перемоги”) хтось залишив біля Вічного вогню гвоздики й аркуш паперу з написом “Ні війні”.

*

У Курську під час одиночного пікету затримали активістку і матір трьох дітей Анастасію Коршунову. Вона вийшла на вулицю з плакатом “Мир Україні. Свободу РФ. Я проти війни!”.

Анастасія Коршунова, Курськ. Фото: Сота

Анастасія Коршунова, Курськ. Фото: Сота

Інше

Суд заблокував сайт “Руху свідомих відмовників” [“Движение сознательных отказчиков” — рос.]. Цей рух із 2014 року допомагає молодим людям відмовлятися від призову на військову службу, надає їм психологічну та юридичну допомогу. Причиною блокування став контент, який, на думку силовиків, дискредитував армію і виправдовував ухилення від військової служби.

*

У Москві була помічена антивоєнна наліпка із карикатурою на ведучого “Поля чудес” Леоніда Якубовича з текстом: “300 тис. душ на барабані! Літера? Х…Й В…ЙН…”.

Наліпки в Москві. Фото: Астра

Наліпки в Москві. Фото: Астра

*

8 травня партизани спалили бойовий літак СУ-24, що стояв на майданчику авіаційної техніки на території авіаційного заводу компанії “Сухой” в Новосибірську.


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Весна, Активатика й інших.

 Поділитися