MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Синій та жовтий поза законом. Дайджест російських протестів

28.05.2023   
Наші інформ.
Московського активіста Олександра Посконного затримали і побили за те, що він вийшов з українським прапором. У відділенні поліції, куди його відвезли, було щонайменше троє осіб, затриманих за сині та жовті кольори в одязі.

Розфарбований БТР у місті Кольцово, фото: Активатика

Розфарбований БТР у місті Кольцово, фото: Активатика

Переслідування за антивоєнну позицію

Заступник командира роти з Мурманської області отримав два роки колонії за відмову воювати в Україні; їхати в Україну він відмовлявся тричі. Суд визнав його винним у невиконанні наказу під час воєнного стану.

*

Козачий отаман із Челябінської області Олександр Сатонін за дискредитацію армії отримав штраф у розмірі двох мінімальних заробітних плат. Приводом став ролик про обстріли міст і сіл України, який Сатонін виклав на YouTube.

*

Церковний суд позбавив сану московського священника Іоанна Коваля, який служив у храмі в Любліно. Його звинуватили в тому, що він змінив текст молитви патріарха Кирила “Про Святу Русь”, замінивши в ній слово “перемога” на слово “мир”.

*

У Красноярську з Сибірського інституту бізнесу, управління та психології звільнили Наталію Подоляк, керівницю спортивного клубу. Причиною стало те, що в грудні 2022 року її було оштрафовано за статтею про дискредитацію армії. Штраф вона отримала за коментар у соцмережах: “Вони зараз на чужій землі воюють, а батьківщині нічого не загрожувало. Навіть якщо Ви не вважаєте їх братнім і дружнім народом, це не дає нам права окупувати, руйнувати і вбивати на їхній землі!”.

*

На цьому тижні журналісти proekt.media з’ясували, що авіакомпанія “Победа” звільнила пілота Володимира Н., який у зверненні до пасажирів назвав війну в Україні злочином. У березні 2022 року Володимир звернувся до пасажирів рейсу, який прибув до турецької Анталії. Окрім стандартних фраз прощання з пасажирами, пілот висловив думку про війну в Україні. “Я вважаю, що війна з Україною — це злочин. І думаю, що будь-який розумний громадянин мене підтримає. І зробить усе, що можна, щоб її зупинити — бажано просто зараз. Нам не потрібна війна!” — сказав Володимир російською та англійською мовами, після чого пасажири почали аплодувати. Відео з його висловлюванням подивилися майже шість мільйонів людей.

Диверсії та саботаж

У Лихославлі Тверської області підпалили військкомат. Поліціянту, який проходив повз, вдалося загасити дерев’яну будівлю. У підпалі підозрюють 18-річного Михайла Лазаковича, проти нього порушено кримінальну справу за статтею про теракт. 9 травня за вироком суду Лазаковича було заарештовано.

*

У Єкатеринбурзі двоє чоловіків уночі прийшли до військкомату з 5-літровою каністрою бензину і спробували підпалити будівлю. Співробітник поліції, який охороняв військкомат, помітив їх і викликав наряд поліції. Підозрюваних доставили в управління ФСБ.

*

Дві диверсії на залізницях сталися в Москві та Саратовській області. В обох випадках диверсанти спалили релейні шафи, одну використовували для управління світлофором, іншу — для господарських потреб. Повідомляють, що в Саратовській області поруч із перегоном розташовано шість нафтових і нафтогазоконденсатних родовищ.

*

За даними видання “Верстка”, кількість диверсій у Росії різко зросла. З початку року зафіксовано понад 50 спроб, причому майже 25% із них сталися протягом перших 13 днів травня.

Акції й пікети

На одній із вулиць Челябінська замість знаків Z на екранах з’явилося піксельне зображення голуба.

*

У Москві активіст Сергій Садовський вийшов із плакатом “Ні війні”. Напис був розфарбований у кольори українського прапора. Садовського одразу ж затримали, доставили у відділок поліції і склали протокол про “дискредитацію армії”.

*

У Хабаровську активістка вийшла з плакатом “Пам’ять проти війни. Never again. Більше ніколи”. На плакаті були намальовані червоні маки — символ пам’яті про загиблих у Першій світовій війні, який використовується на знак пам’яті про всіх жертв збройних конфліктів.

Хабаровськ, фото: Активатика

Хабаровськ, фото: Активатика

*

Московський активіст Олександр Посконний вийшов до станції метро “Тверська” з прапором України в руках. Співробітники поліції його затримали, побили і погрожували йому кримінальною справою за статтею про екстремізм. За словами активіста, у відділенні поліції, куди його відвезли, було щонайменше троє осіб, затриманих за сині та жовті кольори в одязі.

*

У Свердловській області дівчина вийшла з плакатом “Нехай армія і літаки гасять пожежі тут, а не розпалюють в Україні”.

Свердловська область

Свердловська область

*

Активістка з Воронежа Вікторія Кочкасова провела черговий антивоєнний пікет. До цього її вже чотири рази затримували за одиночні пікети з антивоєнними плакатами та карикатурами на пропагандистів.

*

У Новосибірській області, поруч із полігоном Кольцово, хтось розмалював БТР у кольори українського прапора. Поліція розшукує підозрюваних, у публікаціях місцевих видань їх називають “диверсантами”.

*

Росіяни продовжують покладати квіти на знак пам’яті та скорботи за загиблими українцями. Меморіали з’явилися в Ульяновську і біля пам’ятника Тарасові Шевченку в Омську.

*

На вулицях Москви та підмосковного Подольська з’являється все більше графіті з біло-синьо-білими антивоєнними прапорами.

*

В Ульяновську біля обеліска на честь 50-річчя перемоги у Другій світовій війні хтось залишив листівку з написом “Вони воювали не за це! Ні війні!”.

Ульяновськ, фото: Весна

Ульяновськ, фото: Весна


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Весна, Активатика й інших.

 Поділитися