MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Замінований Путін. Дайджест російських протестівІржа як державна політика. Дайджест російських протестівДовічне за нелюбов до Путіна. Дайджест російських протестівВеликодній спротив тоталітаризму. Дайджест російських протестів‘Ваш донос дуже важливий для нас!’ Дайджест російських протестів‘Путінська війна — це смерть та злидні’. Дайджест російських протестівПікети, підпали та інші форми ‘дискредитації армії’ — дайджест російських протестів‘Війну не обнулити’ — дайджест російських протестівЛютий триває рік — дайджест російських протестів‘Могилізація триває’ — дайджест російських протестів‘Незаконні’ квіти, одиночні пікети, коктейлі Молотова — дайджест російських протестівМолитва за мир під забороною — дайджест російських протестів‘Міста говорять’ — дайджест російських протестівКвіти та поезія проти війни — дайджест російських протестівСтихійний меморіал на Українському бульварі — дайджест російських протестів‘Якщо ви читаєте цей лист, то зі мною щось трапилося’ — дайджест російських протестів“Льодовий” фронт — дайджест російських протестівМир поза законом — дайджест російських протестівЗаклик до совісті — дайджест російських протестівДержава проти школярок та пенсіонерок — дайджест російських протестів

Синій та жовтий поза законом. Дайджест російських протестів

28.05.2023   
Наші інформ.
Московського активіста Олександра Посконного затримали і побили за те, що він вийшов з українським прапором. У відділенні поліції, куди його відвезли, було щонайменше троє осіб, затриманих за сині та жовті кольори в одязі.

Розфарбований БТР у місті Кольцово, фото: Активатика

Розфарбований БТР у місті Кольцово, фото: Активатика

Переслідування за антивоєнну позицію

Заступник командира роти з Мурманської області отримав два роки колонії за відмову воювати в Україні; їхати в Україну він відмовлявся тричі. Суд визнав його винним у невиконанні наказу під час воєнного стану.

*

Козачий отаман із Челябінської області Олександр Сатонін за дискредитацію армії отримав штраф у розмірі двох мінімальних заробітних плат. Приводом став ролик про обстріли міст і сіл України, який Сатонін виклав на YouTube.

*

Церковний суд позбавив сану московського священника Іоанна Коваля, який служив у храмі в Любліно. Його звинуватили в тому, що він змінив текст молитви патріарха Кирила “Про Святу Русь”, замінивши в ній слово “перемога” на слово “мир”.

*

У Красноярську з Сибірського інституту бізнесу, управління та психології звільнили Наталію Подоляк, керівницю спортивного клубу. Причиною стало те, що в грудні 2022 року її було оштрафовано за статтею про дискредитацію армії. Штраф вона отримала за коментар у соцмережах: “Вони зараз на чужій землі воюють, а батьківщині нічого не загрожувало. Навіть якщо Ви не вважаєте їх братнім і дружнім народом, це не дає нам права окупувати, руйнувати і вбивати на їхній землі!”.

*

На цьому тижні журналісти proekt.media з’ясували, що авіакомпанія “Победа” звільнила пілота Володимира Н., який у зверненні до пасажирів назвав війну в Україні злочином. У березні 2022 року Володимир звернувся до пасажирів рейсу, який прибув до турецької Анталії. Окрім стандартних фраз прощання з пасажирами, пілот висловив думку про війну в Україні. “Я вважаю, що війна з Україною — це злочин. І думаю, що будь-який розумний громадянин мене підтримає. І зробить усе, що можна, щоб її зупинити — бажано просто зараз. Нам не потрібна війна!” — сказав Володимир російською та англійською мовами, після чого пасажири почали аплодувати. Відео з його висловлюванням подивилися майже шість мільйонів людей.

Диверсії та саботаж

У Лихославлі Тверської області підпалили військкомат. Поліціянту, який проходив повз, вдалося загасити дерев’яну будівлю. У підпалі підозрюють 18-річного Михайла Лазаковича, проти нього порушено кримінальну справу за статтею про теракт. 9 травня за вироком суду Лазаковича було заарештовано.

*

У Єкатеринбурзі двоє чоловіків уночі прийшли до військкомату з 5-літровою каністрою бензину і спробували підпалити будівлю. Співробітник поліції, який охороняв військкомат, помітив їх і викликав наряд поліції. Підозрюваних доставили в управління ФСБ.

*

Дві диверсії на залізницях сталися в Москві та Саратовській області. В обох випадках диверсанти спалили релейні шафи, одну використовували для управління світлофором, іншу — для господарських потреб. Повідомляють, що в Саратовській області поруч із перегоном розташовано шість нафтових і нафтогазоконденсатних родовищ.

*

За даними видання “Верстка”, кількість диверсій у Росії різко зросла. З початку року зафіксовано понад 50 спроб, причому майже 25% із них сталися протягом перших 13 днів травня.

Акції й пікети

На одній із вулиць Челябінська замість знаків Z на екранах з’явилося піксельне зображення голуба.

*

У Москві активіст Сергій Садовський вийшов із плакатом “Ні війні”. Напис був розфарбований у кольори українського прапора. Садовського одразу ж затримали, доставили у відділок поліції і склали протокол про “дискредитацію армії”.

*

У Хабаровську активістка вийшла з плакатом “Пам’ять проти війни. Never again. Більше ніколи”. На плакаті були намальовані червоні маки — символ пам’яті про загиблих у Першій світовій війні, який використовується на знак пам’яті про всіх жертв збройних конфліктів.

Хабаровськ, фото: Активатика

Хабаровськ, фото: Активатика

*

Московський активіст Олександр Посконний вийшов до станції метро “Тверська” з прапором України в руках. Співробітники поліції його затримали, побили і погрожували йому кримінальною справою за статтею про екстремізм. За словами активіста, у відділенні поліції, куди його відвезли, було щонайменше троє осіб, затриманих за сині та жовті кольори в одязі.

*

У Свердловській області дівчина вийшла з плакатом “Нехай армія і літаки гасять пожежі тут, а не розпалюють в Україні”.

Свердловська область

Свердловська область

*

Активістка з Воронежа Вікторія Кочкасова провела черговий антивоєнний пікет. До цього її вже чотири рази затримували за одиночні пікети з антивоєнними плакатами та карикатурами на пропагандистів.

*

У Новосибірській області, поруч із полігоном Кольцово, хтось розмалював БТР у кольори українського прапора. Поліція розшукує підозрюваних, у публікаціях місцевих видань їх називають “диверсантами”.

*

Росіяни продовжують покладати квіти на знак пам’яті та скорботи за загиблими українцями. Меморіали з’явилися в Ульяновську і біля пам’ятника Тарасові Шевченку в Омську.

*

На вулицях Москви та підмосковного Подольська з’являється все більше графіті з біло-синьо-білими антивоєнними прапорами.

*

В Ульяновську біля обеліска на честь 50-річчя перемоги у Другій світовій війні хтось залишив листівку з написом “Вони воювали не за це! Ні війні!”.

Ульяновськ, фото: Весна

Ульяновськ, фото: Весна


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Весна, Активатика й інших.

 Поділитися