MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Маленькі кроки до великих звершень (продовження)

16.06.2023   
Костянтин Пейчев, психолог
Філософію маленьких кроків (Метод Кайдзен) спершу створили для компаній та великих виробництв, але згодом її принципи довели свою ефективність для кожної людини.

[костянтин пейчев, психолог]

Прихильники цього методу (письменник Роберт Маурер, автор книги “Крок за кроком до досягнення мети. Метод Кайдзен”, і блогер Гейл Курцер-Майєрс) пропонують кілька ідей, як впровадити філософію кайдзен у повсякденне життя звичайної людини.

Ставте перед собою невеликі цілі.

“Розпочати свій бізнес” або “почати заробляти вдвічі більше” звучить як щось дуже страшне та незрозуміле. Але якщо розбити ці великі цілі на багато маленьких, буде набагато простіше.

Наприклад: “знайти ідеї для свого бізнесу”, “вивчити ринок та конкурентів”, “підрахувати витрати”, “скласти бізнес-план”.

Чим сильніше вдасться роздробити цю величезну брилу, тим краще. У класичному тайм-менеджменті це називають “з’їсти слона по шматочках”.

Ставте перед собою маленькі запитання.

Вказівки на кшталт “Почни займатися руханкою щоранку” діють погано. Знайти мотивацію допомагають правильно поставлені запитання: Чого мені не вистачає, щоб займатися щоранку? Що я можу зробити, щоб завдання стало простішим і приємнішим для мене? Можливо, придбати новий килимок і гарний зручний одяг? Які невеликі дії допоможуть мені виробити цю звичку: збирати одяг та килимок звечора, прочитати статті про користь вправ, лягати спати раніше?

Рухайтеся маленькими кроками.

Ось добрий приклад. Лікарка намагалася вмовити пацієнтку регулярно займатися спортом по 30-60 хвилин на день. Ідея не викликала у пацієнтки ентузіазму. Тоді їй запропонували просто маршувати перед телевізором лише 1 хвилину щовечора. І це спрацювало! Коли такі тренування увійшли у звичку, пацієнтка поступово збільшувала час занять і зробила спорт частиною свого життя.

Отже, маленькі кроки — ключ до великих змін.

Позбавляйтеся сміття у всіх сенсах цього слова.

Викидайте непотрібні папери, зламані пензлі та несправні блендери. Видаляйте програми, якими не користуєтеся. Змінюйте деструктивні звички. Працюйте з установками та думками, які позбавляють вас сил і псують настрій.

Тримайте робоче місце у чистоті та порядку.

Для кожної речі — своє місце. Це дисциплінує, допомагає працювати й впорядкувати думки. Ставайте краще щодня. Головна ідея кайдзен — зміни мають відбуватися щодня. Нехай вони будуть малесенькі та майже непомітні, але відбуватимуться кожного дня.

Спробуйте!!!

Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.

Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.

Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.

 Поділитися