MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Воює дід — вмирають діти’. Дайджест російських протестів‘Пиню на ешафот’: дайджест російських протестівСиній та жовтий поза законом. Дайджест російських протестівЗамінований Путін. Дайджест російських протестівІржа як державна політика. Дайджест російських протестівДовічне за нелюбов до Путіна. Дайджест російських протестівВеликодній спротив тоталітаризму. Дайджест російських протестів‘Ваш донос дуже важливий для нас!’ Дайджест російських протестів‘Путінська війна — це смерть та злидні’. Дайджест російських протестівПікети, підпали та інші форми ‘дискредитації армії’ — дайджест російських протестів‘Війну не обнулити’ — дайджест російських протестівЛютий триває рік — дайджест російських протестів‘Могилізація триває’ — дайджест російських протестів‘Незаконні’ квіти, одиночні пікети, коктейлі Молотова — дайджест російських протестівМолитва за мир під забороною — дайджест російських протестів‘Міста говорять’ — дайджест російських протестівКвіти та поезія проти війни — дайджест російських протестівСтихійний меморіал на Українському бульварі — дайджест російських протестів‘Якщо ви читаєте цей лист, то зі мною щось трапилося’ — дайджест російських протестів“Льодовий” фронт — дайджест російських протестів

“Качині історії” як дискредитація армії РФ. Дайджест російських протестів

23.06.2023   
Наші інформ.
Російські правоохоронці знайшли у соцмережах картинку з мультфільму “Качині історії” з написом “Ні війні!”. Через це автора поста тепер звинувачують у дискредитації армії РФ. 

Стоп-кадр з мультфільму

Стоп-кадр з мультфільму

Диверсії й саботажі

55-річна чиновниця Жанна Романовська — начальниця відділу фінансування Міністерства архітектури та будівництва Володимирської області — кинула три коктейлі Молотова у військкомат. У будівлі загорілися ворота, пожежу відразу ж загасили. Жінку затримали на місці.

*

У Магнітогорську невідомі намагалися підпалити міський військкомат. 4 червня суд відправив підозрюваного до слідчого ізолятора на два місяці. Того ж самого підозрюваного звинувачують у тому, що він за десять днів до цього підпалив апаратуру залізниці.

*

5 червня в ефірі деяких радіостанцій, що транслюють своє мовлення на Ростовську, Бєлгородську та Воронезьку області, передали фейкове “звернення Путіна”, де йшлося про “вторгнення українських військ”, “оголошення воєнного стану”, плани проведення “загальної мобілізації”, а жителям прикордонних територій було запропоновано “евакуюватися вглиб Росії”. У Кремлі заявили про злам радіочастот.

*

ФСБ затримала жителя Примор’я за передачу Україні інформації про військові об’єкти. Силовики порушили кримінальну справу про державну зраду. ТАСС повідомляє, що підозрюваний збирав інформацію про будівлі силових структур і про військові об’єкти. Співробітники ФСБ знайшли у його будинку коктейлі Молотова.

Переслідування

Ексучасників демократичного й антивоєнного руху “Весна” та активістів, ніяк не пов’язаних із рухом, відправили в СІЗО до 5 серпня. Їм загрожують реальні тюремні строки, а одному з них за інкриміновані злочини можуть присудити до 48 років позбавлення волі.

*

На активістку та вчительку малювання Дар’ю Сергєєву порушили кримінальну справу через антивоєнні пости в інстаграмі та акцію “Лютий триває рік”. 24 лютого 2023 року вона принесла до пам’ятника гвоздики та плакати з портретами загиблих українців і написом “Стільки гріхів не відмити, не вистачить молитов”. 9 червня у неї відбувся обшук, активістку відвезли на допит. Раніше Дар’ю вже штрафували за статтею про дискредитацію армії — тоді вона написала на виборчому бюлетені “Ні війні, Путіна під суд за підготовку і розв’язання агресивної війни”.

Бюлетень Дар’ї Сергєєвої

Бюлетень Дар’ї Сергєєвої
*

На пермського ексдепутата Костянтина Окунєва складуть восьмий від початку повномасштабної війни протокол за пости в інтернеті, з них три — за образу Путіна. Окунєв у соцмережах називав Путіна “брехуном” і розмірковував про наслідки “путінізму” і війни.

*

У кабінеті Анни Жильцової, яка працює в “Росавіації”, з 2022 року висів антивоєнний плакат, який бачили її колеги. У травні 2023-го його помітили під час перевірки пожежної безпеки. В результаті Жильцову оштрафували на суму близько шести мінімальних зарплат.

*

Суд оштрафував Артема Лозового на суму близько двох мінімальних зарплат за репост відео про прийоми військової пропаганди.

*

Роман Стельмах вийшов на акцію у підтримку Олексія Навального, і за це його почали переслідувати. Співробітники поліції знайшли в його (закритому) акаунті в соцмережах картинку з мультфільму “Качині історії” з написом “Ні війні!”. Через цю картинку його тепер звинувачують у дискредитації армії РФ. 

*

Владислава Краваля засудили до 6 років колонії загального режиму за напис “Х*й війні” і неправдивий дзвінок про підпал військкомату. Напис було нанесено на Z-банер на Палаці культури в Ухті. Незадовго до цього чоловік побачив у списку мобілізованих у Комі ім’я свого сина.

*

За розмову на кухні вартового приміщення військової лабораторії на Камчатці Олександра М’ялика звинувачують у “дискредитації армії РФ”. М’ялик різко висловлювався про президента і його прихильників у присутності медпрацівника і шести своїх підлеглих — стрільців воєнізованої охорони. Усі вони дали свідчення проти командира.

*

За зірваний прапор Росії астраханцю призначили десять місяців обмеження волі.

*

Депутат від партії “Єдина Росія” доніс на мешканку Калуги за те, що вона публікувала у соцмережах антивоєнні картинки, цитувала Михайла Ходорковського і писала про ситуацію в Придністров’ї. У результаті її оштрафували за “дискредитацію армії РФ” на суму близько двох мінімальних зарплат.

*

Громадянина Білорусі, який запустив у небо в Москві антивоєнний синьо-білий прапор, прив’язаний до синьо-білих кульок, повторно затримали під час виходу зі спецприймальника. Його звинувачують у пропаганді нацистської символіки.

Міста говорять

Цього тижня антивоєнні написи помічено в Москві та Санкт-Петербурзі, а також у містах Республіки Башкортостан, Хабаровського краю, Краснодарського краю, Володимирської, Мурманської, Ленінградської, Амурської, Воронезької областей.

Написи в Москві: “Миру мир!” і “Всі хочуть миру!”.

Санкт-Петербург

Санкт-Петербург

Напис у Санкт-Петербурзі: “Путін воєнний злочинець”.

Напис у Республіці Башкортостан: “Цей житловий будинок зруйнували російські ракети. Путінська армія щодня обстрілює мирних громадян України. Ми повинні це зупинити! Київ, Харків, Маріуполь, Одеса, Херсон, Миколаїв, Бородянка, Слов’янськ, Нікополь, Запоріжжя”.

Башкортостан

Башкортостан

В Іркутську з нагоди дня міста встановили “Дерево життя”. Охочі могли залишити на прив’язаних до дерева блакитних, синіх і білих стрічках будь-які написи. Жителі міста залишили на них безліч антивоєнних гасел.

Дерево життя, Іркутськ

Дерево життя, Іркутськ

Іркутськ

Іркутськ

Пікети й мітинги

У Тулі чоловік вийшов на пікет із плакатом “Я проти СВО”. Суд визнав його винним у дискредитації армії й оштрафував на суму близько трьох мінімальних заробітних плат.

*

Віктор Гілін вийшов до адміністрації губернатора Пермського краю з плакатом “Пане Махонін! Вимагаю завершення СВО!”. Пенсіонера затримали поліцейські.

Віктор Гілін, Перм

Віктор Гілін, Перм

*

Сергій Чуркін із Барнаула вийшов на пікет із плакатом з написом “Peace” і намальованим пацифіком (☮). Активіста затримали.

Онлайн-протести

Російські правозахисники підтримали міждержавну ініціативу щодо створення спеціального міжнародного трибуналу, який буде розслідувати злочини Росії в Україні.

*

3 червня житель Нижнього Новгорода провів стрім, у якому порівняв сучасну Росію з Німеччиною 1930-х років і розкритикував російське суспільство за відсутність протестів проти війни в Україні. Крім того, у своєму блозі в інстаграмі він вивішував фотографії зруйнованих міст України та антивоєнні картинки. 4 червня місцеві пабліки опублікували відео з “вибаченнями” чоловіка, повідомивши, що героя ролика перед зйомкою затримали поліцейські та, ймовірно, порушили проти нього кримінальну справу.

*

У квітні 2023 року російський патріотичний співак SHAMAN опублікував відео з виконанням пісні “Ми” на Красній площі в Москві. У кліпі він одягнений у чорну шкіряну куртку, рукав якої обмотаний прапором Російської Федерації. У травні голова камчатського відділення партії “Яблуко” Володимир Єфімов порівняв співака з фашистом із гітлер’югенду. 6 червня Єфімова затримали за “демонстрацію нацистської атрибутики”.

Те саме сталося і з ексдепутатом Сергієм Трушем із Благовєщенська: він опублікував відеопорівняння співака SHAMAN-а із нацистським хлопчиком, внаслідок чого отримав штраф у розмірі 1500 рублів (близько 650 гривень). Приводом стала “демонстрація нацистської символіки”.

Відмова воювати

У Тульській області мобілізованому, який пішов у самоволку, влаштували показовий суд у присутності 400 військових. Після оголошення вироку (5 років колонії) голова суду провів з іншими військовими “розмову” про кримінальну відповідальність за “злочин проти порядку перебування на службі”.

*

У Брянській області строковик з автоматом утік із військової частини. Його затримали.

Культура й мистецтво

Єлизавета Стішова випустила документальний фільм “Врятуйся і збережися”. Він розказує про росіян, які під час війни намагаються потрапити на альтернативну цивільну службу.


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: ASTRA, 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Весна, Активатика й інших.

 Поділитися