В Україні запрацювала ще одна гаряча лінія, де рідним зниклих безвісти надають юридичну допомогу
Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, створив додаткову гарячу лінію юридичної допомоги, на яку можуть звернутися родичі зниклих безвісти.
Про це повідомили Олег Котенко, Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, і Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
“Юридичний супровід цих людей є вкрай важливим, адже вони зараз у відчаї й не можуть з усіма деталями розібратися самостійно. Саме тому було прийнято рішення всіляко сприяти їм у цьому”, — написав Уповноважений у своєму телеграм-каналі 25-го червня.
Котенко розповів, що на гарячій лінії працюватимуть фахові юристи, які зможуть відповісти на запитання, а також допоможуть з отриманням соціальних гарантій та грошових виплат, передбачених для рідних зниклих безвісти.
Для отримання безоплатної юридичної консультації родини зниклих безвісти можуть звертатися за телефоном: +380 66 053 11 39. Гаряча лінія працює з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 18:00.
У базі, зібраній глобальною правозахисною ініціативою “Трибунал для Путіна” (Т4Р), наразі є близько п’яти тисяч цивільних ув’язнених, незаконно затриманих і зниклих безвісти. При цьому реальна кількість бранців Кремля сягає майже 20 тисяч. Як зазначав директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров, украй важко дізнатися, де саме вони перебувають.
“Левову більшість зникнень можна попередньо кваліфікувати як насильницькі зникнення, — казав Євген Захаров, — оскільки усі намагання рідних розшукати зниклих натикаються на відмову у відповіді, або на твердження, що місцеперебування невідоме”. Міжнародний Червоний Хрест також не є помічним, адже в кращому випадку там можуть відповісти, що людина перебуває на території РФ, без уточнень, де саме.
Виступаючи під час слухань Підкомітету з прав людини Європарламенту, директор ХПГ наголошував, що насильницькі зникнення з приховуванням місцеперебування людини, так само як і незаконне тримання під вартою без рішення суду, є грубими порушеннями прав людини та можуть бути попередньо кваліфіковані як злочин проти людяності.