MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Україна спростила реєстрацію місцепроживання дітей ВПОРада ООН засудила РФ за насильницьке переміщення та депортацію українських дітейРосія вивезла понад 19,5 тисяч українських дітей Уряд РФ координує вивезення українських дітей, — Conflict ObservatoryРосія порушує фундаментальні права українських дітей, — ООН У Києві попрощалися з Ендрю Бегшоу: загиблий волонтер допомагав українцям, бо вважав це ‘моральним вчинком’‘Ласкаво просимо до Російської імперії’: херсонський партизан розповів про тортури в облаштованій окупантами катівні “Прийшла до тями в лікарні” — на дівчину, що врятувалася з маріупольського пекла, напав невідомий«Була людина і раз – розриває людину» – маріупольська випускниця, що пройшла крізь пекло‘Ти спілкуєшся із сусідами ввечері, а на ранок немає навіть їхніх тіл’, — маріуполька, що виїхала з міста у травні

В Україні запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин — унаслідок воєнних дій

02.05.2023   
Марина Гарєєва
Рідні осіб, які зникли безвісти за особливих обставин (унаслідок воєнних дій), можуть звертатися до МВС за витягом, на підставі якого можна буде звернутися до Пенсійного фонду й отримати пенсію по втраті годувальника. Як це зробити, розповідає ХПГ.

Ілюстративне зображення. Світлина: ombudsman.gov.ua

Ілюстративне зображення. Світлина: ombudsman.gov.ua

В Україні почав працювати Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Про це повідомили у департаменті комунікації МВС та Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Як зазначили у пресслужбі МВС, від початку повномасштабного російського вторгнення десятки тисяч людей вважалися зниклими безвісти. Переважну більшість з них було знайдено, кажуть правоохоронці. Наразі офіційно підтверджено близько 23 тисяч осіб, які вважаються зниклими за особливих обставин — унаслідок воєнних дій.

Від 2-го травня 2023-го року дані про таких осіб будуть вноситися до Єдиного реєстру, зазначили в Мінреінтеграції.

“Цей реєстр є повністю захищеною базою даних. І доступ до нього будуть мати визначені посадовці: представники Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти, працівники Національної поліції та Департаменту інформатизації МВС України. Картки записів формуються на основі заяв, поданих родичами зниклих до Національної поліції. А верифікацію кожної особи здійснює безпосередньо Офіс Уповноваженого зі зниклих безвісти”, — розповів заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.

Як повідомило Мінреінтеграції, у Єдиному реєстрі будуть зібрані та централізовані дані щодо зниклих безвісти, а саме: ПІБ особи, її місце та дату народження, сімейний стан, місце проживання, територію, де відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети особи.

Крім цього, до реєстру також буде внесена інформація щодо наявності чи відсутності рішення суду (про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення їх померлими), а також інші дані, які сприятимуть розшуку.

У Мінреінтеграції говорять, що вже через місяць після внесення відповідної інформації до Єдиного реєстру рідні зможуть отримати витяг, який підтверджуватиме статус зниклої безвісти особи.

“На підставі витягу люди зможуть звернутися до Пенсійного фонду, щоб отримати пенсію по втраті годувальника непрацездатним членам сімʼї”, — пояснюють в Мінреінтеграції.

Витяги з Єдиного реєстру надаватимуть представники Департаменту інформатизації МВС України.

Щоби отримати витяг, потрібно звернутися до МВС із відповідним запитом і надати копії документів, що засвідчують особу запитувача та ступінь споріднення зі зниклою особою.

Запит та документи можна надіслати

  • поштою за адресою: м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10, Міністерство внутрішніх справ України;
  • або на електронну скриньку: [email protected]
 Поділитися