MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Міфи про людське щастя

04.07.2023   
Костянтин Пейчев, психолог
Наша культура наполегливо переконує, що щастя — це природний стан людини (міф №1). Але статистика доводить протилежне.

[костянтин пейчев, психолог]

Кожен десятий дорослий робить спробу суїциду, а кожен п’ятий — страждає від депресії. Щобільше, статистична ймовірність, що на певному етапі свого життя ви страждатимете від психічного розладу, становить майже тридцять відсотків! Не дуже блискуча перспектива, чи не так?

А якщо додати сюди проблеми та переживання, які не визнаються психічними захворюваннями, — самотність, розлучення, сексуальні розлади, стрес на роботі, криза середнього віку, складності у відносинах, домашнє насильство, соціальна ізоляція, цькування в колективі, упереджене ставлення, низька самооцінка, хронічна агресивність і відсутність сенсу і мети у житті?

На жаль, багато людей живуть з думкою, що щасливі всі довкола, але тільки не вони. Як ви можете здогадатися, подібні переконання лише посилюють відчуття “нещастя”.

Теза, що “Щастя — це природний стан всіх людей” є просто одним із чотирьох ключових міфів, які утворюють каркас пастки щастя (Расс Гарріс).

Міф №2. “Якщо я нещасливий, значить, зі мною щось не так”. Роблячи логічний висновок із першого міфу, наше суспільство має на увазі, що душевні страждання є відхиленням від норми. Це сприймається як слабкість чи хвороба, породжена нездоровим чи неповноцінним розумом. А це означає, що кожного разу, коли нас відвідують неминучі хворобливі думки та почуття, ми починаємо звинувачувати себе у слабкості чи дурості.

Розумніше ґрунтуватися на кардинально іншому припущенні. ВИХОДИТИ з того, що нормальні розумові процеси здорового людського мозку природним чином призводять до психологічних страждань. Ви не є дефективними — ваш розум просто виконує свою роботу, для якої він і розвивався. Він еволюційно розв’язує проблеми виживання.

На щастя, можна навчитися адаптуватися до цього процесу та ефективно змінити своє життя на краще.

Інші 2 міфи про людське щастя розглянемо у наступних публікаціях.

Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.

Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.

Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.

 Поділитися