MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

МКС та українські правозахисники провели спільну конференцію в Гаазі

03.07.2023   
ХПГ-інформ
Харківська правозахисна група взяла участь у конференції “ICC-NGOs Roundtables 2023” у Гаазі (Нідерланди). Захід відбувся протягом 19-23 червня.

Юрист ХПГ Владислав Должко

Юрист ХПГ Владислав Должко

Від початку повномасштабної війни понад 2800 постраждалих довірили документаторам та юристам Харківської правозахисної групи свої історії для національних та міжнародних процедур, направлених на притягнення до відповідальності винних у міжнародних злочинах. Понад 3200 постраждалих від російської агресії отримали в ХПГ юридичні консультації. Ці та інші цифри озвучив під час круглого столу у стінах Міжнародного кримінального суду юрист ХПГ Владислав Должко, який представив Харківську правозахисну групу у складі делегації від коаліції українських правозахисних організацій T4P (Трибунал для Путіна).

“Хоча ми незалежні у своїх функціях, відносини між ICC та громадянським суспільством мають особливе значення. Ми є партнерами у прагненні до справедливості та верховенства права і захисту прав людини”, — наголосив Президент МКС Пйотр Гофманський.

Круглі столи між співробітниками Міжнародного кримінального суду та представниками неурядових організацій були організовані Коаліцією за Міжнародний кримінальний суд. Протягом тижневої конференції, на якій були представлені численні громадські організації зі всього світу, делегати мали нагоду поспілкуватися зі співробітниками Міжнародного кримінального суду, презентувати свою роботу, поставити нагальні запитання та скоординувати свою діяльність з реалізації міжнародних кримінальних процедур.

“Наша команда постійно поглиблює знання, вдосконалює навички та обмінюється досвідом з міжнародними партнерами у сфері міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права з метою забезпечення високоякісного процесу документування та кваліфікованого юридичного супроводу. Ми впевнені, що ця конференція також посилить нашу подальшу роботу у цій сфері”, — розповів Владислав Должко.

Представники МКС розповіли про підготовку до відкриття Офісу міжнародного кримінального суду в Україні, який має забезпечити більш плідну співпрацю недержавних організацій та суду. Крім того, триває розробка програмних документів МКС щодо розслідування кіберзлочинів та злочинів проти довкілля.

Харківська правозахисна група висловлює подяку організаторам за створення унікальної платформи для комунікації між неурядовими організаціями та Судом, а також співробітникам Міжнародного кримінального суду за інформативні презентації, відкритість до діалогу та увагу до діяльності громадських організацій у цій сфері.

“Суб’єкти громадянського суспільства є не лише совістю нашої установи, але часто її найгучнішим голосом”, — заявив Секретар МКС Освальдо Завала Гілер.

 Поділитися