MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Міфи про людське щастя (продовження)

10.07.2023   
Костянтин Пейчев, психолог
Міф № 3 стверджує, що для зміни життя на краще необхідно позбутися негативних відчуттів.

[костянтин пейчев, психолог]

Ця теорія здається розумною, на перший погляд, адже хто взагалі бажає відчувати неприємні емоції? Але є проблема: життєві події, які ми цінуємо найбільше, супроводжуються як приємними, так і неприємними почуттями. Наприклад, тривалі близькі стосунки, окрім таких прекрасних почуттів, як кохання і радість, невід’ємно супроводжуються розчаруванням і незадоволенням, адже немає ідеальних партнерів.

Це також стосується будь-якого значного життєвого проєкту. Справді, він може викликати в нас ентузіазм та захоплення, але водночас і стрес, тривогу або страх.

Тому, якщо ви вірите в міф № 3, треба розуміти, що покращити своє життя в стані, якщо ви не готові до неприємних відчуттів, майже неможливо. Але можна навчитися справлятися з ними, навіть насолоджуватися подібними почуттями за допомогою радикально інших методів, тоді вони приноситимуть значно менше страждань.

Міф № 4 — про те, що ми повинні контролювати наші думки та почуття.

На жаль, не завжди емоції та думки підкоряються нам. Проте дії залежать від нас. Намагаючись боротися з негативними думками та почуттями, ми часто відчуваємо, що втрачаємо контроль над ними. Багато методик самодопомоги насправді підтримують міф № 4, який може викликати почуття неповноцінності.

Хоча техніки, які пропонуються для контролю думок та почуттів, можуть допомогти, вони не забезпечують довготривалого розв’язання проблем. Намагаючись заповнити свій розум позитивними думками та образами, ми можемо тимчасово забути про негативні моменти, але це не позбавляє від них.

Нам не потрібно позбавлятися від усіх негативних думок та почуттів. Ці емоції є природними для людей, тому потрібно дозволити собі їх відчувати. Навіть найсильніші емоції можуть бути корисними, якщо навчитися працювати з ними.

Вміння керувати своїми діями та приймати рішення — це те, що зробить життя цікавішим та значущим. Важливо навчитися бути в гармонії зі своїми емоціями та думками, а ще — відчувати повноту власних переживань.

Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.

Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.

Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.

 Поділитися