MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Заборони, штрафи, арешти. Дайджест російських протестів

13.07.2023   
Наші інформ.
У ФСБ заявили про затримання громадянина Росії, який нібито планував здійснити замах на так званого ‘голову’ Криму Аксьонова. Тим часом у Тюмені до поліції доправили місцевого жителя за ‘спробу вмовити військового перейти на бік ЗСУ’.

Фото: телеграм-канал СОТА

Фото: телеграм-канал "СОТА"

Пікети та мітинги

У Петрозаводську повторно встановили демонтовану вивіску “Миру — мир”. Зараз вона знаходиться на новому місці, на стіні корпусу колишнього Онезького тракторного заводу.

Вивіска “Миру — мир” у Петрозаводську

Вивіска “Миру — мир” у Петрозаводську

*

77-річний житель Пермі вийшов до адміністрації губернатора на пікет проти “ядерного шантажу” політиків. Раніше чоловік виходив на пікет із вимогою завершити повномасштабну війну проти України. На нього склали протокол про дискредитацію армії, але судом справу було припинено.

Перм. Фото: телеграм-канал 7х7 — Горизонтальная Россия

Перм. Фото: телеграм-канал "7х7 — Горизонтальная Россия"

Диверсії та саботажі

У Владивостоці невідомі порізали прапори на могилах учасників війни в Україні. У поліції заявили, що порушили кримінальну справу про наругу над державним прапором. Раніше могили російських військових пошкоджували у Курську, Забайкаллі, Володимирській та Тамбовській областях.

Переслідування

У ФСБ заявили про затримання громадянина Росії, який нібито планував вчинити замах на так званого “голову Криму” Аксьонова, і про те, що “зловмисника” завербували українські спецслужби. “Чоловік планував підірвати машину Аксьонова, але його спіймали, коли він забирав бомбу зі схованки. Порушено справи за статтями про замах на теракт та незаконне придбання вибухівки”, — повідомила російська спецслужба.

*

Суд у Якутську оштрафував колишнього спецпризначенця за дискредитацію армії. Приводом стала його розповідь українським блогерам про товаришів по службі, які загинули на війні в Україні.

*

Житель Рязанської області заявив, що поліцейські прийшли до нього додому з обшуком та погрожували пістолетом; перед цим він назвав фашистом водія машини з літерою Z. Рязанцю присудили штраф за дискредитацію армії.

*

У Єкатеринбурзі журналіст отримав штраф через відео в українському телеграм-каналі “Труха”, де він коментує автобус із наклеєною на заднє скло буквою Z у кольорах георгіївської стрічки та написом “своїх не кидаємо”.

*

У Тюмені поліція затримала місцевого жителя за “спробу вмовити військового перейти на бік ЗСУ”. Порушено кримінальну справу про державну зраду.

*

На журналіста “Псковської губернії” Володимира Капустинського склали протокол про дискредитацію армії, привід адміністративного переслідування невідомий.

*

Суд призначив штраф Пермському Центру історичної пам’яті за статтею про дискредитацію армії. Приводом стала публікація антивоєнної заяви “Міжнародного Меморіалу” та Правозахисного центру “Меморіал” 24 лютого 2022 року.

*

На колишнього псковського депутата Дмитра Пермякова склали протокол про дискредитацію армії. Депутат припускає, що причиною стали його антивоєнні пости у фейсбуці.

*

Тульського активіста Андрія Павлова заарештували в Казахстані, куди він поїхав від кримінального переслідування за статтею про дискредитацію армії. Це не перший випадок затримання в Казахстані росіян, які виїхали через кримінальне переслідування за антивоєнну діяльність.

*

Проти двірнички з міста Сатки Челябінської області Гульнару Бахарєву порушили кримінальну справу за заклики та виправдання тероризму. Це сталося через її коментарі в соцмережах про те, що “Кримський міст — військовий стратегічний об’єкт”.

*

Проти прихильниці руху “Громадяни СРСР” Марини Меліхової з Краснодарського краю порушили кримінальну справу за відео під назвою “По СВО в Україні немає жодного офіційно опублікованого документа РФ”. Вона заявила, що під час обшуку силовики побили її сина, а її посадили в одиночну камеру ізолятора.

*

На Камчатці військового Олександра Степанова засудили до двох із половиною років колонії-поселення за відмову воювати. У січні чоловік не виконав наказ командира і відмовився брати участь у війні в Україні.

Міста говорять

Активіст Олексій Нікітін із Краснодара розмістив на своєму автомобілі наклейку “Правий той, хто захищає свій дім”; дорожні патрульні затримали його, але пізніше відпустили без протоколу.

*

У Єкатеринбурзі 8 липня активісти розклеїли містом антивоєнні листівки зі словами “500 днів війни”.

Листівки в російських містах. Фото: телеграм-канал Зеленая лента

Листівки в російських містах. Фото: телеграм-канал "Зеленая лента"

Культура та мистецтво

Глава міста Плеса (Іванівська область) Тімербулат Карімов попросив музикантів не приїжджати на музичний фестиваль “Шаляпінський луг” через “проукраїнську позицію” організатора Олексія Швецова.

*

Адміністрація Кірова відмовилася від гімну міста: гімн написав противник війни в Україні Прохор Протасов. Раніше його засудили до 5 років колонії за статтею про фейки через його пости в соцмережах, де він писав про загибель людей у Бучі та Кременчуці.

Композитор Прохор Протасов. Фото: Радіо Свобода

Композитор Прохор Протасов. Фото: Радіо Свобода

*

У Москві під час концерту гурту “Нічні снайпери” один із глядачів крикнув “Слава Україні”, вручаючи лідерці гурту Діані Арбеніній квіти. Пізніше чоловіка затримали співробітники центру з протидії екстремізму. Раніше концерти Арбеніної, яка виступає проти війни в Україні, скасовували у багатьох містах Росії.

*

Депутат Олександр Хінштейн написав донос на Грушинський фестиваль авторської пісні в Самарській області, стверджуючи, що організатори запровадили заборону на будь-які патріотичні пісні, особливо про війну в Україні.

Інше

Суддя у Воронежі відмовилася штрафувати активіста, який вийшов на одиночний пікет із плакатом “Зупиніть війну”. Суддя мотивувала своє рішення тим, що офіційно в Росії “не оголошено стан війни”. Також вона знайшла суперечливими відеозаписи пікету, зроблені поліцейськими.


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Весна, Активатика й інших.

 Поділитися