MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Українські медійники можуть подати заявки на отримання страхування, вирушаючи до зон бойових дій

27.07.2023   
Марина Гарєєва
Ця опція доступна для журналістів, фотографів, відеооператорів, фіксерів і редакторів, які мають офіційне відрядження до зон бойових дій, деокупованих і прифронтових територій, а також прикордонних територій РФ і Білорусі.

Ілюстративне зображення. Фото: Savelife.in.ua

Ілюстративне зображення. Фото: Savelife.in.ua

Українські медійники зможуть отримати страхування в Міжнародному фонді страхування журналістів (МФСЖ).

Про деталі такого страхування розповіли на сайті Інституту масової інформації.

МФСЖ приймає заявки на страхування від представників незалежних українських медіа, які мають засоби захисту та вирушають 

  • до зони бойових дій;
  • на деокуповані території;
  • на прифронтові території;
  • на прикордонні території, що межують з Росією та Білоруссю.
Раніше в ІМІ повідомляли, що застрахуватися також зможуть медійники, які вирушають на тимчасово окуповані території України. Там також уточнювали, що застрахуватися при поїздці на деокуповані території буде можливо, якщо така поїздка відбуватиметься протягом одного місяця після їхнього звільнення. Проте в самій формі заявки ця інформація не вказана, тож варто її уточнювати, звертаючись до МФСЖ.

При цьому пріоритет надаватиметься тим медійникам, які пройшли безпекові тренінги та курси домедичної допомоги.

В Інституті масової інформації зауважили, що відрядження має тривати від одного до 20 днів на одного журналіста та відеооператора (редактора або фотографа), що є членами однієї команди, яка вирушає у поїздку.

Кожну заявку розглядатиме незалежний орган проєкту — Координаційна рада МФСЖ, яка ухвалюватиме рішення про страхування чи відхилення заявки.

Міжнародний Фонд страхування журналістів був створений навесні 2022-го року у рамках ініціативи шістьох громадських організацій: Фундації “Суспільність”, Асоціації незалежних регіональних видавців України, ІМІ (Інституту масової інформації), “Детектора медіа”, Центру демократії та верховенства права та Інституту розвитку регіональної преси.

Як повідомляє Інститут масової інформації, у разі схвалення заявки, координатори фонду зв’яжуться з кандидатами або кандидатками.

Подати заявку можна, перейшовши за посиланням. Подавати заявку потрібно не пізніше, ніж за 36 годин до відрядження.


24-го липня в ІМІ повідомили, що за рік та п’ять місяців від початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 524 злочини проти журналістів та медіа в Україні. Такими є дані Моніторингу російських воєнних злочинів, який здійснює Інститут масової інформації.

Зокрема, протягом 17-го місяця війни п’ятеро медійників (і українських, і іноземних) отримали поранення. 

Інфографіка надана Інститутом масової інформації.

Інфографіка надана Інститутом масової інформації.

За даними ІМІ, станом на 24 липня внаслідок російської збройної агресії загинули 65 медійників, при цьому 10 з них загинули під час виконання редакційних завдань. 14 журналістів зникли безвісти, 22 — були викрадені, 23 — зазнали поранень. Через війну Російської Федерації проти України припинили діяльність 233 медіа. 

Раніше Харківська правозахисна група писала, що у минулому році найбільше працівників медіа було вбито в Україні. Як зазначали в Міжнародній федерації журналістів (IFJ), “унаслідок війни, в Україні загинуло 12 працівників медіа, це найбільша кількість серед 21 країни, де були зафіксовані смертельні випадки”.

 Поділитися